Warszawskie Targi Książki 2020 odwołane!

Data: 2020-03-23 13:12:16 Autor: Sławomir Krempa

W Polsce wykrywane są kolejne przypadki zarażenia koronawirusem. By ograniczyć szerzenie się epidemii, na wniosek Ministerstwa Zdrowia w najbliższych tygodniach zamknięte będą szkoły, kina, teatry, instytucje kultury, a także biblioteki. Odwoływane są koncerty i spotkania autorskie. Wielu czytelników zadaje sobie pytanie: czy w 2020 roku odbędą się Warszawskie Targi Książki? Nie – organizatorzy poinformowali, że tegoroczna edycja Warszawskich Targów Książki zostaje odwołana. Być może odbędzie się inna książkowa impreza, krajowa, mniejsza w stolicy – jesienią tego roku. 

Obrazek w treści

Warszawskie Targi Książki 2020

Warszawskie Targi Książki to jedna z największych imprez czytelniczych w Polsce. Co roku w jeden z majowych weekendów Stadion Narodowy odwiedza kilkadziesiąt tysięcy czytelników. Tymczasem rządzący zakazali organizacji imprez masowych, gromadzacych ponad 1000 osób. W tym roku Warszawskie Targi Książki odbyć się miały w dniach 21-24 maja. Odwołano już Warszawskie Targi Fantastyki i Międzynarodowe Targi Książki w Białymstoku, a także Gdańskie Targi Książki. Największe wiosenne targi książki zostały odwołane. Podobnie będzie z tegoroczną edycją Warszawskich Targów Książki.

Czy odbędą się Warszawskie Targi Książki 2020?

Organizatorzy Warszawskich Targów Książki wydali specjalne oświadczenie, by rozwiać wątpliwości miłośników książki. Cytujemy je w całości:

Tegoroczna majowa edycja Warszawskich Targów Książki zostaje odwołana. Kolejne Targi odbędą się w maju 2021 r.

Czytaj także: Książki na czas epidemii

Organizatorzy, w zależności od rozwoju sytuacji epidemiologicznej oraz sytuacji ekonomicznej branży wydawniczej, rozważą  w ciągu najbliższych kilku tygodni zorganizowanie jesiennych, krajowych targów w Warszawie. Będziemy Państwa o tym informować.

Życzymy wszystkim dobrego zdrowia mając nadzieję, że książka towarzyszy nam także w tych trudnych dniach.

My również mamy nadzieję, że sytuację na świecie uda się opanować jak najszybciej i jesienią będziemy mogli spotkać się z Wami w Warszawie podczas targów książki.  

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.