Quantcast

Warszawskie Targi Książki 2020 odwołane!

Data: 2020-03-23 13:12:16 Autor: Sławomir Krempa
udostępnij Tweet

W Polsce wykrywane są kolejne przypadki zarażenia koronawirusem. By ograniczyć szerzenie się epidemii, na wniosek Ministerstwa Zdrowia w najbliższych tygodniach zamknięte będą szkoły, kina, teatry, instytucje kultury, a także biblioteki. Odwoływane są koncerty i spotkania autorskie. Wielu czytelników zadaje sobie pytanie: czy w 2020 roku odbędą się Warszawskie Targi Książki? Nie – organizatorzy poinformowali, że tegoroczna edycja Warszawskich Targów Książki zostaje odwołana. Być może odbędzie się inna książkowa impreza, krajowa, mniejsza w stolicy – jesienią tego roku. 

Obrazek w treści

Warszawskie Targi Książki 2020

Warszawskie Targi Książki to jedna z największych imprez czytelniczych w Polsce. Co roku w jeden z majowych weekendów Stadion Narodowy odwiedza kilkadziesiąt tysięcy czytelników. Tymczasem rządzący zakazali organizacji imprez masowych, gromadzacych ponad 1000 osób. W tym roku Warszawskie Targi Książki odbyć się miały w dniach 21-24 maja. Odwołano już Warszawskie Targi Fantastyki i Międzynarodowe Targi Książki w Białymstoku, a także Gdańskie Targi Książki. Największe wiosenne targi książki zostały odwołane. Podobnie będzie z tegoroczną edycją Warszawskich Targów Książki.

Czy odbędą się Warszawskie Targi Książki 2020?

Organizatorzy Warszawskich Targów Książki wydali specjalne oświadczenie, by rozwiać wątpliwości miłośników książki. Cytujemy je w całości:

Tegoroczna majowa edycja Warszawskich Targów Książki zostaje odwołana. Kolejne Targi odbędą się w maju 2021 r.

Czytaj także: Książki na czas epidemii

Organizatorzy, w zależności od rozwoju sytuacji epidemiologicznej oraz sytuacji ekonomicznej branży wydawniczej, rozważą  w ciągu najbliższych kilku tygodni zorganizowanie jesiennych, krajowych targów w Warszawie. Będziemy Państwa o tym informować.

Życzymy wszystkim dobrego zdrowia mając nadzieję, że książka towarzyszy nam także w tych trudnych dniach.

My również mamy nadzieję, że sytuację na świecie uda się opanować jak najszybciej i jesienią będziemy mogli spotkać się z Wami w Warszawie podczas targów książki.  

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Zagadka czarnego psa
Marta Guzowska
Zagadka czarnego psa
Izabela. Świat w płomieniach
Krzysztof P. Czyżewski
Izabela. Świat w płomieniach
Potem
Kristin Harmel
Potem
Wzloty i upadki mojego życia
Hans Kammerlander; Verena Duregger; Mario Vigl
Wzloty i upadki mojego życia
Też jestem mamą
Karolina Staszak
Też jestem mamą
Mentalista
Camilla Läckberg
Mentalista
Wicierz
M.M. Perr ;
Wicierz
You'd Be Home Now
Kathleen Glasgow
You'd Be Home Now
Pokaż wszystkie recenzje