Pierwsze zdjęcia z ekranizacji „Tatuażysty z Auschwitz”!

Data: 2024-01-23 13:25:30 | Ten artykuł przeczytasz w 6 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Za kilka miesięcy swoją premierę będzie miał serial stworzony na bazie Tatuażysty z Auschwitz. W sieci właśnie pojawiły się pierwsze zdjęcia z planu produkcji. Jak prezentują się fotografie?

Kadr z serialu Tatuażysta z Auschiwtzfot. © Martin Mlaka / SkyShowtime

Tatuażysta z Auschwitz to sześcioodcinkowy miniserial, który powstaje na podstawie książki o tym samym tytule autorstwa Heather Morris. Jakiś czas temu poznaliśmy główną obsadę produkcji. Dowiedzieliśmy się również, że za muzykę będzie odpowiadać nagradzany kompozytor, Hans Zimmer

Tatuażysta z Auschwitz – pierwsze oficjalne zdjęcia z serialu

W sieci właśnie pojawiły się pierwsze oficjalne zdjęcia z planu oryginalnego serialu SkyShowtime. Możemy na nich zobaczyć aktorów wcielających się w główne role, są to między innymi: Jonah Hauer-KingaAnnę Próchniak, Melanie Lynskey, Harvey Keitel oraz Jonasa Nay'a.

czytaj także: Bracia odc. 3 i 4: Renata musi uratować Adama. Streszczenie 3 odc. "Braci"

Zdjęcia pokazują, że twórcy mocno zadbali o detale i autentyczne charakteryzacje z tamtego okresu. Reżyserka i współproducentka wykonawcza, Tali Shalom-Ezer stwierdziła, ze odtworzenie historycznego miejsca okazało się wyzwaniem. Na początkowych etapach, podczas przygotowań, cała ekipa udała się do Auschwitz, by zobaczyć, gdzie naprawdę toczyła się ta opowieść. 

Poniżej możecie zobaczyć fotografię pokazującą pierwsze spotkanie Lalego Sokolova i Gity Furman:

Jeśli chodzi o obsadę serialu, jedna z producentek – Claire Mundell – zauważyła, że od samego początku Jonah Hauer-King był typowany do roli młodego Lalego. Kobieta dodaje:

Gdy [Jonah] dołączył do obsady, stanęliśmy przed wyzwaniem znalezienia idealnej Gity. Anna była dla nas cudownym odkryciem podczas castingu. Stawało się dla nas coraz bardziej jasne, że tylko Jonah i Anna mogą oddać człowieczeństwo, ducha oporu oraz bunt Laliego i Gity. Obydwoje zagrali niezapomniane role, które zdefiniują ich kariery.

W postać starszego Laliego wcielił się natomiast Harvey Keitel. Na zdjęciu promocyjnym możemy go zobaczyć w apartamencie w Melbourne:

 Producentka opowiada o nim tak:

Mieć Harveya w naszym zespole to było spełnienie marzeń.  Stopień zaangażowania i autentyczność, z jakimi Harvey podszedł do roli Lalego, robiły ogromne wrażenie. Ważne dla nas było, żeby zarówno młodego, jak i starszego Lalego zagrali żydowscy aktorzy, dodający tej postaci subtelności, empatii, współczucia i złożoności, których potrzebowaliśmy.

Harveyowi Keitelowi na ekranie głównie towarzyszyła Melanie Lynskey, która zagrała postać Heather Morris, czyli prawdziwej autorki książki. Ich relacja w serialu bazuje na tym, łączy rzeczywiste postaci. Tak prezentują się na zdjęciu:

Claire stwierdziła:

Budowaliśmy tę historię, bazując na rzeczywistych spotkaniach Heather i Lalego w jego mieszkaniu w Melbourne. Lale na początku opowiada tylko tyle, ile jest w stanie, ale w miarę wzrastającego zaufania do Heather zaczyna dzielić się z nią pełnią strasznej traumy, której wciąż doświadcza jako ocalały.

Tatuażysta z Auschwitz  – kiedy premiera?

Premiera Tauażysty z Auschwitz została zaplanowana na czerwiec 2024 roku. Produkcję będzie można obejrzeć tylko i wyłączne w serwisie streamingowym SkyShowtime.

Co ciekawe, stworzenie produkcji okazało się sporym wyzwaniem, co podkreśla Shalom-Ezer:

Claire [Mundell] i ja rozmawiałyśmy o tym, jak ogromne czeka nas wyzwanie – sprawić, żeby widzowie uwierzyli w historię miłości w tak mrocznym miejscu i czasie. To było zadanie, którego ja jako reżyserka, Claire, Jacquelin i cały nasz zespół podjęliśmy się z nadzieją, że widzowie na całym świecie uwierzą w przepiękną historię miłosną Gity i Lalego. 

Tatuażysta z Auschwitz – ekranizacja bestsellerowej powieści

Tatuażysta z Auschwitz to serial, który przedstawi historię wyjątkowej miłości w niezwykle trudnych czasach. Produkcja została stworzona na podstawie bestsellerowej książki Tatuażysta z Auschwitz. Jej autorką jest Heather Morris. Kobieta w 2020 roku stworzyła kontynuację. zatytułowaną Podróż Cilki

Claire Mundell o samej książce mówi tak:

Zaczęliśmy pracować nad tą historią pięć lat temu i byłam pod wrażeniem, jakim bestsellerem stała się ta książka w czasie, gdy świadomość istnienia Holokaustu spadała. Nasz serial opowiada historię i doświadczenia człowieka, który przetrwał Auschwitz i odnalazł miłość w tym najmroczniejszym z miejsc. To historia, która dziś jest równie ważna, jak wcześniej.

Poniżej możecie zobaczyć pozostałe zdjęcia z serialu:

Tagi: ekranizacje książek,
Galeria:
zdjęcie Pierwsze zdjęcia z ekranizacji „Tatuażysty z Auschwitz”! nr. 299
zdjęcie Pierwsze zdjęcia z ekranizacji „Tatuażysty z Auschwitz”! nr. 300
zdjęcie Pierwsze zdjęcia z ekranizacji „Tatuażysty z Auschwitz”! nr. 301
zdjęcie Pierwsze zdjęcia z ekranizacji „Tatuażysty z Auschwitz”! nr. 302
zdjęcie Pierwsze zdjęcia z ekranizacji „Tatuażysty z Auschwitz”! nr. 303

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Tatuażysta z Auschwitz
Heather Morris21
Okładka książki - Tatuażysta z Auschwitz

Prawdziwa historia Lalego Sokołowa, który tatuował numery seryjne na ramionach osadzonych w Auschwitz. Milczał przez ponad pół wieku, tuż przed śmiercią...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Paderborn
Remigiusz Mróz
Paderborn
Fałszywa królowa
Mateusz Fogt
Fałszywa królowa
Między nami jest Śmierć
Patryk Żelazny
Między nami jest Śmierć
Zagraj ze mną miłość
Robert D. Fijałkowski ;
Zagraj ze mną miłość
Ktoś tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Ktoś tak blisko
Serce nie siwieje
Hanna Bilińska-Stecyszyn ;
Serce nie siwieje
The Paper Dolls
Natalia Grzegrzółka
The Paper Dolls
Słowa wdzięczności
Anna H. Niemczynow
Słowa wdzięczności
Izabela i sześć zaginionych koron
Krzysztof P. Czyżewski
Izabela i sześć zaginionych koron
Pokaż wszystkie recenzje