Teściowie – szalona polska komedia o weselu bez Państwa Młodych

Data: 2021-08-12 12:41:16 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Na wrzesień przewidziana jest kinowa premiera kolejnej polskiej produkcji. Tym razem to komedia ze znaną aktorską obsadą. 

Obrazek w treści

Film Teściowie w krzywym zwierciadle pokazuje dwie różne rodziny i wesele, które tak naprawdę nie powinno się odbyć. A jednak…

Teściowie – opis filmu

Film Teściowie to polska produkcja, która opowiada historię dwóch rodzin, które mają wyjątkowo napięte stosunki. Dzieli je wszystko. Od zasobności portfela po społeczny status.

Czytaj również: Czarna owca – polski komediodramat o rodzinnych relacjach i dojrzewaniu do zmian

Szykują się jednak do wesela ich dzieci, które jak się okazuje, nie powinno się odbyć, gdyż państwo młodzi zrezygnowali ze ślubu. Na początku pojawia się zażenowanie, wiele pytań. Nikt nie wie, jak z twarzą wyjść z tej sytuacji. Od słowa do słowa tytułowi teściowie zaczynają wzajemnie obarczać się winą. Pojawiają się pretensje, żale i finalnie otwarta wojna.

Tymczasem nieświadomi niczego goście, nie zważając na brak Pary Młodej, rozkręcają wesele w najlepsze. To może skończy się tylko w jeden sposób...

Teściowie – obsada filmu

W filmie Teściowie zobaczymy znakomitą obsadę aktorską. W głównych rolach: Maja Ostaszewska (Jack Strong, Body/Ciało, Magnezja), Marcin Dorociński (Gambit królowej, PitBull, Rewers), Izabela Kuna (Lejdis, Planeta Singli. Osiem historii) oraz Adam Woronowicz (Kamerdyner, Zupa nic, Moje wspaniałe życie). 

W pozostałych rolach: Ewa Dałkowska, Piotr Kaźmierczak, Monika Pikuła, Sebastian Perdek, Otar Saralidze.

Czytaj również: Teściowie, informacje o filmie - opis

Reżyserem filmu jest Kuba Michalczuk, mający na swoim koncie także film Tomorrow. Za scenariusz natomiast odpowiada Marek Modzelewski.

Teściowie – gdzie obejrzeć?

FilmTeściowie będzie miał swoją premierę kinową 10 września 2021 roku. 

Teściowie – opinie o filmie

Film Teściowie to przede wszystkim obraz polskiej rodziny w komediowej formie. Z całą pewnością spodoba się wszystkim tym, którzy w kinie poszukują nietuzinkowej dawki humoru.

Czytaj również: Wesele 2 – nowy film Smarzowskiego ma już datę premiery

Warto również zwrócić uwagę na ten film chociażby dla obsady. Na wielkim ekranie pojawią się znane poza granicami kraju polskie nazwiska.  

Teściowie – książki

Film Teściowie to produkcja powstała na własnym scenariuszu, co oznacza, że nie istnieje książka o tej samej treści. W zamian polecamy lekturę książki Teściowe muszą zniknąć, autorstwa Aleka Rogozińskiego.

Książkę „Teściowie muszą znikąć” można kupić taniej poniżej:

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Immunitet
Remigiusz Mróz
Immunitet
Witraże
Agnieszka Lis
Witraże
Consilio
Danuta Marć
Consilio
Królewska rozgrywka
Melisa Łada
Królewska rozgrywka
Czarne Wzgórza
Nora Roberts
Czarne Wzgórza
Jutro pokochamy Rzym
Magdalena Kołosowska
Jutro pokochamy Rzym
Pokaż wszystkie recenzje