The Last of Us w sezonie drugim - czy będzie kontynuacja popularnego serialu?

Data: 2023-03-13 11:16:01 | Ten artykuł przeczytasz w 5 min. Autor: Agata Dudek
udostępnij Tweet

Dziś na platformie HBO Max zakończenie niezwykle popularnego, chętnie oglądanego i równie chętnie opisywanego w Internecie serialu The Last od Us, opartego na niezwykle popularnej grze wideo, będącego jego dość wierną ekranizacją. 

Obrazek w treści The Last of Us w sezonie drugim - czy będzie kontynuacja popularnego serialu?  [jpg] Zdjęcie: HBO Max

Serial The Last of Us, produkcja grozy, w postapokaliptycznym świecie, bazująca na niezwykle popularnej grze, właśnie dziś dobiega końca. W poniedziałek, w dniu dzisiejszym na platformę trafi ostatni, dziewiąty odcinek pierwszego sezonu serialu. Czy zatem doczekamy się jego kontynuacji? A jeśli tak, to kiedy należy się jej spodziewać?  

The Last of Us - co to za serial?

The Last of Us to serial o którym mieliśmy okazję wspominać już w naszym serwisie, produkcja, która opowiada o świecie zniszczonym przez epidemię grzyba, która praktycznie wyniszczyła ludzkość. Opowieść bazująca na niezwykle popularnej grze, która miała swoją kontynuację, skupiała się na historii Joela, który podjął się misji przetransportowania ze strefy zarażonych, pewnej nastolatki. Ellie, bo tak ma na imię żywiołowa dziewczyna wydawała się być jedynym lekarstwem dla ludzkości. 

    Czytaj również:  Twórcy „The Last of Us” zdradzą, na czym polega fenomen serialu? Zapowiedziano wyjątkową rozmowę

Serial, który jest wierną ekranizacją gry, szybko stał się niezwykle popularny, stając się kolejnym fenomenem platformy HBO Max, przybliżając nie tylko dramatyczne losy zarówno Joela, jak i i Ellie, ale i poszczególnych postaci na jakie nasi bohaterowie natrafili w czasie swojej podróży. Serial utrzymany w konwencji epidemicznego horroru, zarówno wzrusza, jak i przeraża, i jest gratką nie tylko dla fanów gry, którzy dostrzegają wiele smaczków, i mrugnięć od twórców, jak choćby pojawienie się aktorów podkładających głosy w grze, na której serial bazuje, ale także dla fanów horrorów. 

The Last of Us - czy będzie kontynuacja w drugim sezonie?

Jak już wspominaliśmy dziś, czyli 13 marca 2023 roku, o godzinie 3:00, zobaczymy ostatni, dziewiąty odcinek pierwszego sezonu serialu The Last of Us. Popularność produkcji, która zachwyciła nie tylko widzów, ale i recenzentów, którzy chętnie dzielili się pozytywnymi ocenami całości, ale i wielkie zainteresowanie serialem na platformie HBO Max, rodzi pytanie o kontynuację. 

    Czytaj również: „The Last of Us” z 2 sezonem. Bella Ramsey nie może się doczekać

Od dawna jest już jednak jasne, że drugi sezon serialu powstanie. Niemal tydzień po premierze serialu w pierwszym odcinku, pojawiły się oficjalne doniesienia o kolejnym sezonie. Jaki będzie finał pierwszego sezonu, przekonamy się już dziś. W sieci pojawiają się informacje, że podzieli fanów i wzbudzi wiele emocji. Tymczasem materiału na drugi sezon platforma HBO Max ma sporo, bowiem opowieść o Ellie i Joelu nie kończy się na jednej grze, a ma swoją kontynuację w drugiej odsłonie growej serii. Pierwszy sezon został oparty na pierwszej z gier, więc drugi, być może będzie bazował właśnie na kolejnej. Niestety na ten moment nie mamy tego potwierdzenia. 

The Last of Us: sezon 2 - kiedy możemy spodziewać się kontynuacji?

Serial The Last of Us w pierwszym sezonie zakończy się właśnie dziś. Wiemy, że kontynuacja opowieści jest już potwierdzona, i będzie zapewne równie emocjonująca, jak i pierwsza odsłona serii, ale nie wiemy niestety kiedy premiera serialu w kolejnych odcinkach miałaby nastąpić. Na ten moment nie wiemy także tego, kiedy ruszą zdjęcia do serialu w sezonie drugim. Oczywiście będziemy o tym informować. 

    Czytaj również: The Last of Us - co wydarzy się w 8 oraz w 9 odcinku serialu HBO Max?

Najbardziej prawdopodobną datą premiery The Last of Us: sezon 2 jest koniec przyszłego roku, albo jego połowa. Na to jednak musimy poczekać. Na razie nie ruszyły jeszcze zdjęcia do kolejnych odcinków tego jakże lubianego serialu. 

The Last of Us - książki

Serial The Last of Us to produkcja oparta na popularnej grze wideo, ale bazująca także na własnym scenariuszu. Oznacza to, że nie istnieje książka, na jakiej twórcy by bazowali. W zamian polecamy lekturę innego horroru, książki o tytule Obcy. Wyjście z cienia, której autorem jest Tim Lebbon.

Książkę "Obcy. Wyjście z cienia" wydawnictwa Vesper kupić można w popularnych księgarniach poniżej:

 

Tagi: seriale, horrory, HBO Max,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Upiór w moherze
Iwona Banach
Upiór w moherze
Jemiolec
Kajetan Szokalski
Jemiolec
Pożegnanie z ojczyzną
Renata Czarnecka ;
Pożegnanie z ojczyzną
Sprawa lorda Rosewortha
Małgorzata Starosta
Sprawa lorda Rosewortha
Szepty ciemności
Andrzej Pupin
Szepty ciemności
Gdzie słychać szepty
Kate Pearsall
Gdzie słychać szepty
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Katarzyna Ceklarz; Urszula Janicka-Krzywda
Góralskie czary. Leksykon magii Podtatrza i Beskidów Zachodnich
Zróbmy sobie szkołę
Mikołaj Marcela
Zróbmy sobie szkołę
Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska
Księga zaklęć
Pokaż wszystkie recenzje