Co wydarzyło się przed 'Wiedźminem'? Netflix zapowiada prequel! 

Data: 2020-07-27 17:23:10 Autor: pobarski

To już pewne! Netflix zrealizuje nowy serial, który stanowić będzie prequel do popularnej produkcji o Wiedźminie. Podobnie jak ostatnim razem, tak i teraz do współpracy przy serialu zaproszony zostanie Andrzej Sapkowski. 

Obrazek w treściFot. materiały prasowe Netflix / Katalin Vermes

W poniedziałek Netflix oficjalnie potwierdził, że zrealizowany zostanie nowy serial osadzony w świecie Wiedźmina. Nowa produkcja będzie 6-odcinkowym prequelem, a tytuł serialu brzmieć będzie The Witcher: Blood Origin

The Witcher: Blood Origin – opis

O czym będzie nowy miniserial od Netflixa? Produkcja przedstawi losy bohaterów sprzed  wydarzeń z serialu Wiedźmin. W nowej produkcji opowiedziana zostanie historia świata elfów, która miała miejsce na 1200 lat przed akcją z udziałem Geralta. 

Czytaj także: Wiedźmin – w jakiej kolejności czytać książki?

Nowy serial przedstawi genezę pochodzenia pierwszego na świecie Wiedźmina oraz wydarzenia, które sprawiły, świat ludzi oraz potworów i elfów połączył się w jeden w ramach „Koniunkcji Sfer”.

The Witcher: Blood Origin – obsada

Na ten moment nieznana jest obsada miniserialu The Witcher: Blood Origin. Wiadomo jednak, kto będzie pracował nad produkcją – showrunnerami zostaną Lauren Schmidt Hissrich i Declan de Barra.

Czytaj także: „Wiedźmin” wyprzedany. Wydawca zapowiada dodruk 500 tysięcy egzemplarzy 

Oprócz nich konsultantem kreatywnym zostanie autor serii o Wiedźminie, Andrzej Sapkowski. Jason Brown i Sean Daniel, a także Tomek Bagiński i Jarek Sawko zostaną z kolei producentami wykonawczymi.

The Witcher: Blood Origin – kiedy premiera? 

Nieznana jest data premiery nowego serialu. Wiadomo jedynie, że nowa produkcja nagrywana ma być na terenie Wielkiej Brytanii. Warto pamiętać, że fani serii o Wiedźminie czekają teraz także na potwierdzony drugi sezon serialu. Produkcja została jednak zawieszona ze względu na pandemię – część zdjęć realizowana była w europejskich lokacjach, m.in. na Słowacji. 

Wiedźmin – książka 

Serial Wiedźmin oparty jest na bestsellerowej serii autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. Książkę Krew elfów kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Krew elfów
Andrzej Sapkowski16
Okładka książki - Krew elfów

Konstruując przewrotne i wzruszające opowieści, zebrane w dwóch tomach - "Ostatnie życzenie" i "Miecz przeznaczenia", Sapkowski gromadził plejadę...

dodaj do biblioteczki
Recenzje miesiąca
Topielice
Sylvia Wilczyńska
Topielice
Siódma ofiara
Aleksandra Marinina;
Siódma ofiara
N.P.
Banana Yoshimoto
N.P.
Cyklon
Przemysław Semczuk
Cyklon
Hotel Aurora
Emilia Teofila Nowak;
Hotel Aurora
Pokaż wszystkie recenzje