Czy powstanie gra na podstawie serii popularnych komiksów o Thorgalu?

Data: 2021-10-07 21:08:40 Autor: jhantulik
udostępnij Tweet

Nastało wielkie poruszenie wśród fanów gier komputerowych. Wszystko za sprawą tweeta CD Projektu, na którym pojawia się obraz przedstawiający dwie znane postacie. Wiedźmin Geralt oraz Thorgal spotkali się na leśnej ścieżce. Czyżby to był sygnał, że powstanie nowa gra z tymi bohaterami?

Obrazek w treści

Poniedziałkowe spotkanie szefa CD Projekt RED i Grzegorza Rosińskiego wywołało ogromną falę spekulacji dotyczących powstania nowej gry. Oprócz fanów drgnął również kurs studia. Czy doczekamy się tak niezwykłego cross-overa? Czy może to sygnał, że można spodziewać się kolejnej części gry na podstawie Wiedźmina i zupełnie nowej gry o Thorgalu?

Thorgal – czy powstanie gra na podstawie komiksów?

Thorgal to jedna z najpopularniejszych europejskich serii komiksów, których współautorem i ilustratorem był Grzegorz Rosiński. Artysta w ostatnim czasie spotkał się z szefem studia i wręczył mu intrygujący obraz, na którym na jednej ścieżce widnieją Thorgal oraz wiedźmin Geralt.

Czytaj także: Recenzja Wiedźmin 3: Dziki Gon - Prawdziwy hit z Polski?

To nie pierwszy raz, gdy snute są spekulacje dotyczące powstania gry o przygodach Thorgala Aegirssona. Już w czerwcu pojawiły się podobne pogłoski, jednak dość szybko je ucięto. Teraz jednak temat znów brany jest na tapet.

Thorgal – o czym będzie gra?

Jeśli gra miałaby powstać, jej bohaterem byłby Thorgal – dzielny wojownik, którego wychowali wikingowie. Seria komiksów o jego przygodach osadzona jest w realiach średniowiecza i dużo w niej nawiązań do mitologii nordyckiej.

Czytaj także: Jak wypada w walce serialowy wiedźmin Geralt? Fragment serialu Wiedźmin od Netflixa!

W ciągu wielu lat od wydania pierwszej części tej historii Thorgal przeżył wiele niezwykłych przygód. Gra komputerowa czerpałaby zapewne wiele z nich i osadzona byłaby w klimacie fantasy z domieszką science-fiction.

Czytaj także: "Wiedźmin" sezon 2 – wszystkie informacje

Fani oszeleliby z radości, gdyby informacja o powstaniu gry została oficjalnie potwierdzona. Widać to po komentarzach, które publikują w sieci odnosząc się do tweeta CD Projekt. Może właśnie dzięki temu zainteresowaniu studio podejmie się stworzenia gry o Thorgalu.

Thorgal – kiedy gra mogłaby powstać?

Wszystkie informacje na temat gry są na ten moment spekulacjami. Pewne jednak jest, że CD Projekt RED pracują nad dwoma produkcjami. Nie wiemy jednak, co to będą za gry. Równie często, jak wspomina się o Thorgalu, mówi się, że Redsi tworzą czwartą część serii o Wiedźminie. Na oficjalne informacje trzeba będzie jeszcze zaczekać.

Thorgal – książka

Thorgal to bohater niezwykle popularnych komiksów. Przygodę z tym bohaterem warto rozpocząć od pierwszego tomu Thorgal. Zdradzona czarodziejka. Komiks ten można kupić w popularnych księgarniach internetowych: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Thorgal (Tom 1). Thorgal. Zdradzona czarodziejka. Tom 1
0
Okładka książki - Thorgal (Tom 1). Thorgal. Zdradzona czarodziejka. Tom 1

Pierwszy tom najpopularniejszej serii fantasy w Polsce. Mimo upływu lat, komiks wydany po raz pierwszy we Francji w 1976 roku, czyta się jednym tchem...

dodaj do biblioteczki
Reklamy
Recenzje miesiąca
Kwestia winy
Małgorzata Rogala
Kwestia winy
Bóg Maszyna
Joanna W. Gajzler
Bóg Maszyna
Prezydentka
Marika Krajniewska
Prezydentka
Znieczulenie
Kamil Wala-Szymański
Znieczulenie
Joker
Natalia Nowak-Lewandowska
Joker
Dwa królestwa. Jedna krew
Renata Czarnecka
Dwa królestwa. Jedna krew
Klejnot z Bizancjum
Weronika Umińska
Klejnot z Bizancjum
Infantka
Wojciech Nerkowski
Infantka
Pokaż wszystkie recenzje