"Tożsamość" – odcięci od świata z mordercą

Data: 2020-07-11 11:43:38 Autor: pobarski

Tożsamość to pochodzący z 2003 r. mroczny thriller dla widzów o mocnych nerwach. Co warto wiedzieć na temat filmu? 

Obrazek w treściFot. materiały prasowe HBO

Tożsamość to budzący przerażenie thriller, który przedstawia losy turystów zamkniętych w hotelu wraz z mordercą. Zmuszeni do oglądania makabrycznego spektaklu, będą musieli zrobić wszystko, by się uratować. 

Tożsamość – opis

O czym jest film Tożsamość? Produkcja przedstawia losy 10 różnych ludzi, którzy chroniąc się przed burzą, zmierzają do znajdującego się na odludziu motelu. Do ośrodka trafiają w ostatniej chwili, powoli oswajają się z sytuacją i poznają się nawzajem – stare małżeństwo, gwiazda telewizji, więzień i pilnujący go policjant oraz dziewczyna na telefon.

Czyta także: "La Bandida": Marina zostaje ranna. Opis 9 i 10 odcinka „La Bandida”  

Na skutek burzy, motel staje się odcięty od świata – przestają działać telefony, pojawiają się problemy z prądem. Ze względu na obfity deszcz, nie ma mowy o jeździe samochodem. Pozostaje nocleg w moteliku. 

Wszyscy turyści czują jednak, że coś jest nie tak, a duszna atmosfera potęguje to uczucie. Niebawem okaże się, że hotel, w którym się schronili, stanie się miejscem kaźni. 

Tożsamość – obsada

Kto wystąpił w filmie Tożsamość? W produkcji udział wzięli znani i cenieni aktorzy Hollywood – m.in. John Cusack, William Lee Scott, Clea DuVall, John C. McGinley oraz Jake Busey. 

Czytaj także: "The Kissing Booth 2" – popularna młodzieżowa seria powraca

Oprócz nich w produkcji wystąpili także Ray Liotta, Rebecca DeMornay oraz Amanda Peet. 

Tożsamość – gdzie obejrzeć? 

Film Tożsamość wyemitowany zostanie w sobotę, 11 lipca o godz. 20:05 na antenie TVP 2. Film zobaczyć będzie można także we wtorek, 28 lipca o 1:40 na HBO. 

Czytaj także: "Wirtuoz" – niebezpieczny świat muzyki 

Produkcję zobaczyć można również w internecie – na platformie HBO GO oraz w serwisach VOD. 

Tożsamość – opinie

Chociaż film nie zdobył wielu nagród filmowych, to jednak – jak zapewnia wielu internautów, jest to warta zobaczenia produkcja. Z opinii zamieszonych w sieci wynika, że jest to ciekawy thriller, który oparty jest na nietuzinkowej perspektywie narracji. Oprócz tego zaletą filmu jest ciekawy scenariusz i dobrze zachowany, mroczny klimat. 

Tożsamość – książka

Film Tożsamość powstał na podstawie oryginalnego scenariusza, nie istnieje zatem żadna książka, która bezpośrednio odnosiłaby się do fabuły tej produkcji. 

Zamiast tego możemy zaproponować Wam książkę I nie było już nikogo autorstwa Agathy Christie. Kryminał znanej angielskiej pisarki przedstawia losy 10 osób, którzy trafiają na bezludną wyspę na zaproszenie tajemniczego pana Owena. Po dotarciu na miejsce, ludzie oskarżeni zostają o różne zbrodnie z przeszłości, a następnie – rozpoczyna się śmiertelna wyliczanka, w której giną zaproszeni goście. Wśród nich znajduje się zaś zabójca. 

Książkę I nie było już nikogo kupić można poniżej: 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Małgorzata Czerwińska-Buczek
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Złowrogie niebo
Alex Kava;
Złowrogie niebo
Zaczekaj na mnie
Monika Michalik;
Zaczekaj na mnie
Siódma ofiara
Aleksandra Marinina;
Siódma ofiara
Topielice
Sylvia Wilczyńska
Topielice
Katastrofalny błąd
Iwona Wilmowska;
Katastrofalny błąd
N.P.
Banana Yoshimoto
N.P.
Cyklon
Przemysław Semczuk
Cyklon
Pokaż wszystkie recenzje