Trwa zbiórka na rzecz chorej księgarki. Zebrano już prawie 12 tys. złotych!

Data: 2019-08-29 11:35:57 Autor: pobarski

Pani Wanda, właścicielka małej księgarni z podręcznikami, od kilku lat zmagała się z nowotworem oka. Kiedy dowiedzieli się o tym właścicielka i pracownicy zaprzyjaźnionej pobliskiej kwiaciarni, utworzyli zbiórkę na rzecz pani Wandy. Oddźwięk okazał się nieprawdopodobny.

Pani Wanda od wielu lat prowadzi małą księgarnię w Elblągu przy ul. 12 lutego. Malutki punkt sprzedaży oferuje książki edukacyjne i podręczniki, jednak od kilku lat – wraz z konkurencją w sieci – sprzedaż książek w sklepie pani Wandy malała. Mało osób wiedziało też, że właścicielka księgarni cierpiała na nowotwór oka.

Czytaj także: Zebrano już 50 tysięcy! Trwa zbiórka na Festiwal Conrada

Kiedy kobieta zwierzyła się ze swojej choroby i spadającej sprzedaży znajomym z pobliskiej kwiaciarni, nie spodziewała się tak wielkiej fali dobroci ze strony Internautów i elbląskich klientów.

Właścicielka kwiaciarni Azalia w Elblągu utworzyła zbiórkę za pomocą portalu zrzutka.pl, gdzie zaapelowała o pomoc dla pani Wandy. Progiem było 50 złotych, jednak nie spodziewano się, że ludzi aż tak poruszy historia właścicielki księgarni.

Pani Wanda od lat jest naszą przyjaciółką, obie firmy mieszczą się tuż obok siebie. Czasem przychodzi do nas na kawę, porozmawiać. Jest przemiłą, dobrą i niebywale skromną osobą. […] Pewnego dnia była bardzo smutna, pożaliła się, że podręczniki nie sprzedają się zbyt dobrze, gdyż ludzie wolą zamawiać książki przez internet. Uznałam, że trzeba coś z tym zrobić!. Dlatego wraz z koleżankami z pracy postanowiłyśmy jej pomóc. Napisałyśmy krótki post na Facebooku. Cel był jeden, chodziło o zwiększenie sprzedaży podręczników szkolnych. Nikt nie przypuszczał, że spowoduje on tak niewyobrażalną lawinę „dobroci" pośród mieszkańców Elbląga – mówi właścicielka kwiaciarni, pani Małgorzata lokalnemu portalowi info.elblag.pl.

Oprócz zbiórki, właścicielka kwiaciarni umieściła apel na Facebooku kwiaciarni – w poruszający sposób poprosiła o dokonywanie podręcznikowych zakupów właśnie w lokalnej księgarni.

Skala dobroci stała się niewyobrażalna. Przed księgarnią kolejnego dnia nie tylko ustawiła się spora gromada kupujących, ale także – wiele osób wspomogło panią Wandę w postaci dorzucenia się na portalu zrzutka.pl.

Czytaj także: Studenci ze Śląska napisali książki i rozdali je chorym dzieciom

Informację o akcji udostępniło w sieci prawie 3 tysiące osób, a na portalu zrzutka łącznie zgromadzono prawie 12 tysięcy złotych!

Zbiórka nadal trwa, a każdy chętny ma szansę wpłacić dowolną darowiznę na rzecz księgarki. Oprócz tego od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 20:00 pani Wanda sprzedaje książki w swojej księgarni.

Życzymy pani Wandzie szybkiego powrotu do zdrowia!

 

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Ta, która musi umrzeć
David Lagercrantz
Ta, która musi umrzeć
Bezmiar
Grzegorz Kapla
Bezmiar
Coco i jej mała czarna sukienka
Annemarie Van Haeringen
Coco i jej mała czarna sukienka
Bo trzeba żyć. Apolonia
Ewa Szymańska
Bo trzeba żyć. Apolonia
Asiunia
Joanna Papuzińska
Asiunia
Bachor
Katarzyna Ryrych;
Bachor
Oczy wilka
Alicja Sinicka
Oczy wilka
Sekret antykwariusza
Paweł Jaszczuk;
Sekret antykwariusza
Pokaż wszystkie recenzje