Turysta – Nauczyciel wciągnięty w grę pomiędzy mafią i Interpolem

Data: 2021-02-20 07:00:01 Autor: Tamer Adas

Turysta to odświeżenie klasycznego, francuskiego filmu z 2005 roku, prezentująca widzom historię niezwykłego i nieprzypadkowego zauroczenia z elementami mafijnymi w tle. W co znakomity amerykański matematyk zostanie wciągnięty?

Obrazek w treści

Turysta to międzynarodowy film sensacyjny z 2010 roku w reżyserii Florian Henckel von Donnersmarck.

Turysta – opis

O czym jest film Turysta? Frank Tupelo wybrał się w podróż po Europie, aby móc zapomnieć o złamanym sercu w Stanach Zjednoczonych. W trakcie podróży do Wenecji w jego oko wpada Elise Clifton-Ward, niezwykła kobieta, z którą wpada w krótki romans.

Nie spodziewa się, że kobieta jest w rzeczywistości kochanką Alexandra Pearce'a, geniusza finansowych przestępstw, który po zmianie twarzy ukrywa się właśnie gdzieś w Europie.

Czytaj także: Contratiempo. Niewidzialny gość – Tajemnicze zniknięcie...

W tych warunkach Frank zostaje włączony w międzynarodową intrygę, w trakcie której dochodzi do wojny pomiędzy różnymi frakcjami  na czele z rosyjską mafią oraz Interpolem. Rozpoczyna się dla Tupelo walka o życie....

Turysta – obsada

Kto wystąpił w Turysta? W głównych filmowych rolach odświeżenia znaleźli się Johnny Depp oraz Angelina Jolie, doświadczeni autorzy solidnie radzący sobie jako Frank i Elise.

Czytaj także: Wytańczyć marzenia – roztańczona produkcja romantyczna

U jego boku wystąpili Paul Bettany czy Timothy Dalton.

Turysta – gdzie zobaczyć?

Gdzie można zobaczyć film Turysta? Emisja telewizyjna odbędzie się w sobotę, 20 lutego o godzinie 22:55 na antenie telewizji Polsat. 

Czytaj także: Między światami – tragiczna śmierć dziecka

Produkcja dostępna jest także na serwisach VOD.

Turysta – opinie

Film Turysta doczekał się z jednej strony solidnego przyjęcia ze strony widzów, z drugiej jednak krytycy bardzo surowo ocenili odświeżenie, będące całościową zauważalną porażką.

Czytaj także: Bitwa skończyła się, nim zaszło słońce. Czerwony lotos

Turysta – książka

Film Turysta jest remake'iem francuskiego filmu Anthony Zimmer, nieco inaczej ujmując klasykę znaną nam z występu Sophie Marceau. Zatem może po seansie zdecydujecie się na lekturę książki Turysta?

Książkę Turysta w dobrej cenie można kupić poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.