reklama

W 80 dni dookoła świata, przygodowa animacja w kinach na Boże Narodzenie

Data: 2021-12-05 11:11:01 Autor: adudek
udostępnij Tweet

W Boże Narodzenie swoją polską kinową premierę będzie mieć kolejna produkcja filmowa bazująca na powieści Juliusza Verne. W 80 dni dookoła świata będzie jego luźną ekranizacją, która zabierze nas w podróż w przygodowym stylu. 

Obrazek w treści

A zrobi to w formie animowanej, gdyż film W 80 dni dookoła świata ta animacja. Co o niej wiemy. Kto tym razem wcieli się w postaci podróżników przemierzając świat w jedynie 80 dni? Sprawdźmy co wiemy o filmie. 

W 80 dni dookoła świata – opis filmu 

Film W 80 dni dookoła świata produkcji animowanej, w komediowej i przygodowej formie, jak już wspominaliśmy, wcielamy się w dwójkę podróżników. Tym razem jest to małpa, podróżnik zwany Obieżyświatem oraz jego przyjaciela, Żabę.

          Czytaj również: Co nowego w kinach? Premiery kinowe od 3 do 10 grudnia 2021 roku 

Oboje, nie mając do dyspozycji współczesnych środków transportu, w tym samolotu, zgodzą się podjąć wyzwanie i ruszyć w podróż dookoła świata. Mają na to jedynie 80 dni. 

W 80 dni dookoła świata – obsada filmu

W kolejnym filmie animowanym, w oryginalnej wersji głosowej: Damien Frette, Julien Crampon, Kaycie Chase, Céline Ronté, Véronique Augereau, Emmanuel Garijo, Gabriel Le Doze

             Czytaj również: 

Reżyserem filmu jest Samuel Tourneux, mający na swoim koncie filmy: Nawet gołębie idą do nieba, Banana, czy Orientation Day.

W 80 dni dookoła świata – gdzie obejrzeć film

Film W 80 dni dookoła świat to kolejna produkcja jaką zobaczymy w kinach. Premiera filmu, dokładnie animacji przewidziana jest jeszcze w tym miesiącu. 

        Czytaj również: Mała Wielka Stopa 2: W rodzinie siła – animacja dla całej rodziny już w kinach

Na animowaną produkcję przygodową wybierzemy się już 25 grudnia 2021 roku. 

W 80 dni dookoła świata - opinie o filmie

Film to przede wszystkim produkcja, która spodoba się miłośnikom książki Verne, widzom, którzy lubię filmy bazujące na literaturze, ale w nieco luźny sposób. 

            Czytaj również: Skarb Mikołajka - trzecia odsłona familijnej przygody w styczniu w kinach

Z racji, ze film W 80 dni dookoła świata jest animacją, dlatego spodoba się przede wszystkim najmłodszym. Jego premiera w kinach w święta Bożego Narodzenia to świetna okazja do wybrania się do kin całą rodziną. 

W 80 dni dookoła świata – książki

Film W 80 dni dookoła świata to produkcja bazująca na jednej z najbardziej popularnej z książek, powieści o tytule "W 80 dni dookoła świata", której autorem jest Juliusz Verne. W zamian polecamy lekturę książki przygodowej o tytule Królowa.

Książkę "Królowa" (Wydawnictwo Poligraf) można kupić taniej poniżej: 

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
W 80 dni dookoła świata
Verne J. 2
Okładka książki - W 80 dni dookoła świata

Nowa seria wydawnicza Wydawnictwa Zielona Sowa „Podróże z Verne’em” zawiera 14 powieści Juliusza Verne’a. Obok utworów należących...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy