W swoje 104. urodziny przekazała ponad 100 książek dzieciom

Data: 2019-12-04 23:31:19 Autor: pobarski

Dobór prezentów urodzinowych zawsze jest problemem, zwłaszcza gdy osoba nam najbliższa ma „już wszystko”, co potrzebuje. Na całe szczęście pewna staruszka, która obchodziła 104 urodziny, sama wiedziała, jaki prezent będzie dla niej najlepszy – kolekcja książek.

Betty Davis z USA niedawno obchodziła 104 lata. Ze względu na swój wiek i stan zdrowia, od pewnego czasu przebywa w ośrodku opieki, gdzie co roku – wraz ze swoimi koleżankami – obchodzi urodziny. Tego roku, na pytanie rodziny i przyjaciół, odpowiedziała jednak zaskakująco.

Betty zapragnęła uzbierać jak najwięcej książek, które następnie mogłaby przekazać dzieciom z okolicznej szkoły podstawowej. Małe marzenie staruszki stało się inspiracją nie tylko dla jej dzieci, ale także – dla wszystkich mieszkańców domu spokojnej starości. Cel był jeden – na 104 urodziny uzbierać 104 książki!

Czytaj także: W zielonogórskich autobusach podróżują... książki!

Jak się okazało, wszyscy podjęli się zadania i w ciągu miesiąca uzbierano ponad 100 książek. Wszystkie publikacje kobieta zdecydowała się przekazać dzieciom, by pomóc młodym ludziom zrozumieć, jak wielką radość daje czytanie.

Co więcej, Betty postanowiła, że jej akcja nie może skończyć się wraz z jej urodzinami. Do końca listopada zbierała więc książki i – dzięki pomocy pracowników domu opieki – dostarczała do podstawówki kolejne stosy literatury.

Czytaj także: Będzie książka „Zniewolona”! Kiedy premiera? Opis, fabuła, gdzie kupić

To nie pierwszy raz, kiedy staruszka włączyła się w promocję czytelnictwa w swoim regionie. W 2013 roku kobieta wraz z jedną z organizacji zajmujących się kulturą stworzyła konkurs Betty X. Davis Young Writers of Merit, w którym nagradzane były młode talenty pisarskie.

Kobieta ma nadzieję, że jej urodziny będą miały znacznie nie tylko dla niej, ale – dzięki przekazanej literaturze – także dla młodego pokolenia.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.