Warszawskie Targi Książki 2021 odbędą się w czerwcu!

Data: 2021-01-11 11:44:09 Autor: Sławomir Krempa
udostępnij Tweet

Jak poinformowali prezes i wiceprezes spółki Targi Książki, organizującej co roku stołeczne spotkania z książką, Warszawskie Targi Książki 2021 odbędą się już w czerwcu!

Z przyjemnością informujemy, że przygotowania do Warszawskich Targów Książki w roku 2021 już trwają. Przewidując, że dochodzenie do normalności i znoszenie obostrzeń pandemicznych będzie następowało stopniowo, wyjątkowo, w roku 2021, zaplanowaliśmy Targi nieco później niż dotąd - w dniach 17-20 czerwca.  

- czytamy w udostępnionym na stronie internetowej targów komunikacie.

Warszawskie Targi Książki 2021: 17-20 czerwca. Organizatorzy

W związku z tym, że w ubiegłym roku dotychczasowy organizator wykonawczy imprezy, Murator Expo ogłosił upadłość, spółka Targi Książki zmuszona była znaleźć nowego partnera, który odpowiadałby za sprawy techniczne. W 2021 roku funkcję tę przejmie Fundacja Historia i Kultura, w której pracuje dziś wiele osób wcześniej odpowiadających za organizację Warszawskich Targów Książki z ramienia Muratora – między innymi Jacek Oryl, Teresa Wieczorek, Małgorzata Kanownik czy Agnieszka Ziemiańska. Fundacja Historia i Kultura zorganizowała w 2020 roku wirtualną edycję Targów Książki Historycznej oraz wirtualny odpowiednik Śląskich Targów Książki w Katowicach, a także plenery literackie w Gdyni i Warszawie. 

Ponadto Fundacja Historia i Kultura od 2004 roku wydaje publikacje historyczne, organizuje konkursy i przedsięwzięcia kulturalne. Sztandarowym elementem działalności Fundacji jest organizacja Targów Książki Historycznej w Warszawie oraz konkursu o Nagrodę Klio. 

Warszawskie Targi Książki 2021: 17-20 czerwca. Lokalizacja

Nie wiemy na razie, gdzie odbędą się Warszawskie Targi Książki 2021. W dotychczasowej lokalizacji – na Stadionie Narodowym powstał bowiem szpital polowy dla chorych na COVID-19. O przebiegu przygotowań do organizacji Warszawskich Targów Książki będziemy na bieżąco informowali. 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy