Warszawskie Targi Książki 2021 odbędą się w czerwcu!

Data: 2021-01-11 11:44:09 | Ten artykuł przeczytasz w 2 min. Autor: Sławomir Krempa
udostępnij Tweet

Jak poinformowali prezes i wiceprezes spółki Targi Książki, organizującej co roku stołeczne spotkania z książką, Warszawskie Targi Książki 2021 odbędą się już w czerwcu!

Z przyjemnością informujemy, że przygotowania do Warszawskich Targów Książki w roku 2021 już trwają. Przewidując, że dochodzenie do normalności i znoszenie obostrzeń pandemicznych będzie następowało stopniowo, wyjątkowo, w roku 2021, zaplanowaliśmy Targi nieco później niż dotąd - w dniach 17-20 czerwca.  

- czytamy w udostępnionym na stronie internetowej targów komunikacie.

Warszawskie Targi Książki 2021: 17-20 czerwca. Organizatorzy

W związku z tym, że w ubiegłym roku dotychczasowy organizator wykonawczy imprezy, Murator Expo ogłosił upadłość, spółka Targi Książki zmuszona była znaleźć nowego partnera, który odpowiadałby za sprawy techniczne. W 2021 roku funkcję tę przejmie Fundacja Historia i Kultura, w której pracuje dziś wiele osób wcześniej odpowiadających za organizację Warszawskich Targów Książki z ramienia Muratora – między innymi Jacek Oryl, Teresa Wieczorek, Małgorzata Kanownik czy Agnieszka Ziemiańska. Fundacja Historia i Kultura zorganizowała w 2020 roku wirtualną edycję Targów Książki Historycznej oraz wirtualny odpowiednik Śląskich Targów Książki w Katowicach, a także plenery literackie w Gdyni i Warszawie. 

Ponadto Fundacja Historia i Kultura od 2004 roku wydaje publikacje historyczne, organizuje konkursy i przedsięwzięcia kulturalne. Sztandarowym elementem działalności Fundacji jest organizacja Targów Książki Historycznej w Warszawie oraz konkursu o Nagrodę Klio. 

Warszawskie Targi Książki 2021: 17-20 czerwca. Lokalizacja

Nie wiemy na razie, gdzie odbędą się Warszawskie Targi Książki 2021. W dotychczasowej lokalizacji – na Stadionie Narodowym powstał bowiem szpital polowy dla chorych na COVID-19. O przebiegu przygotowań do organizacji Warszawskich Targów Książki będziemy na bieżąco informowali. 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Gwiazdy widzą wszystko
Danuta Korolewicz ;
Gwiazdy widzą wszystko
Medea z Wyspy Wisielców
Magda Knedler
Medea z Wyspy Wisielców
Głosujcie na Wilka!
Davide Cali ;
Głosujcie na Wilka!
Wylot
Olesia Ivchenko
Wylot
Wyrok
Christina Dalcher
Wyrok
To coś w śniegu
Sean Adams
To coś w śniegu
Wings of the Heart
Anna Purowska
Wings of the Heart
Czarownik
Anniina Mikama
Czarownik
Pokaż wszystkie recenzje