Wesele – nowy film Smarzowskiego z datą premiery

Data: 2021-08-02 22:26:00 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Już od dłuższego czasu wiemy, że Wojciech Smarzowski pracuje nad kolejną częścią niezwykle dobrze przyjętego Wesela.  

Obrazek w treści

Wesele 2 ma już swoją datę premiery. Wiemy, kiedy wybierzemy się do kina na film produkcji polsko-łotewskiej. Co jeszcze wiemy?

Wesele 2 – opis filmu 

Film Wesele 2, jak poprzednia odsłona filmu, to słodko-gorzki obraz historii rodzinnej.

Na tle wielkiej miłości, która jest w stanie przetrwać wszystko, rysuje się opowieść o rodzinie bawiącej się na weselu zakochanej pary. Jest alkohol i dyskusje podpitych gości, są zabawy, druhny, muzyka i wiele więcej.

Czytaj również: Zupa nic – polska komedia będąca prequelem filmu „Moje córki krowy”

Obraz ten jest przede wszystkim spojrzeniem na Polaków i polską rzeczywistość w nieco zakrzywionej, przerysowanej, ale niezwykle trafionej formie. 

Wesele 2 – obsada filmu

W filmie Wesele 2 zobaczymy znaną polską obsadę. W tym aktorów, których reżyser Wojciech Smarzowski często zaprasza do swoich filmów. Są wśród nich: Robert Więckiewicz (W ciemności, Pod mocnym aniołem, Najmro. Kocha, kradnie, szanuje, Miasto) oraz Arkadiusz Jakubik (Dom zły, Kler, Czarna owca czy serial Klangor).

W filmie zobaczymy także: Agatę Kuleszę, Michalinę Łabacz, Mateusza Więcławka, Mariana Dziędziela, Andrzeja Chyrę, Marię Sobocińską i Henryka Gołębiewskiego. 

Czytaj również: Holiday - wakacyjne spotkanie, które odmienia życie pewnej pary

Reżyserem filmu jest Wojciech Smarzowski, mający na swoim koncie takie produkcje jak: Róża, Wołyń, Kler, Ksiądz i wiele innych. 

Wesele 2 - gdzie obejrzeć?

Poznaliśmy właśnie datę premiery tej produkcji. Na film Wesele 2 będziemy mogli wybrać się do kina już 8 października 2021 roku. 

Wesele 2 - opinie 

Film z pewnością zaciekawi widzów, którzy znają produkcje Smarzowskiego. Jest to reżyser dość kontrowersyjnego, który nie boi się poruszać odważnych tematów.

Czytaj również: Co nowego w kinach? Premiery kinowe od 30 lipca do 6 sierpnia 2021 roku

Wesele 2 zaciekawi tych widzów, którzy pamiętają poprzedni film, czyli Wesele z roku 2004. Będzie to okazja do porównania, jak zmieniło się postrzeganie społeczeństwa. To także okazja do przyjrzenia się nam samym i zobaczenia znanych polskich aktorów w kolejnej rodzimej produkcji. 

Wesele 2 – książki

Film Wesele 2 to produkcja oparta na własnym scenariuszu. Oznacza to, że nie istnieje książka, na której bazuje. W zamian polecamy lekturę książki Wesele, której autorką jest Paulina Ptasińska.

Książkę „Wesele” można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy