„Westworld”: serial zakończy się na piątym sezonie?

Data: 2022-07-18 11:21:52 | Ten artykuł przeczytasz w 3 min. Autor: Martyna Kozieł
udostępnij Tweet

Czwarty sezon serialu Westworld miał premierę tego roku w czerwcu, fani już jednak zastanawiają się, kiedy mogą spodziewać się kontynuacji. Jeden z aktorów zdradził co nieco na temat piątej serii. Co dokładnie powiedział odtwórca roli Mężczyzny w czerni?

Obrazek w treści „Westworld”: serial zakończy się na piątym sezonie? [jpg] fot. HBO

Westworld to dystopijny serial HBO, którego pierwszy sezon miał premierę w 2016 roku. Produkcja powstała na bazie filmu fantasy z 1973 roku, Świat Dzikiego Zachodu, osadzona została w tytułowym parku rozrywki, zamieszkanymi przez hostów — sztuczną inteligencję. Serial spotkał się z ciepłym przyjęciem ze strony widzów, a teraz co tydzień na HBO Max zobaczyć można kolejne odcinki czwartego sezonu. Ostatni, ósmy epizod ukaże się jeszcze w sierpniu.  

Westworld – Ed Harris opowiada o swojej skomplikowanej postaci

W wywiadzie dla The Hollywood Reporter Ed Harris wypowiedział się na temat serialu. Mężczyzna grający rolę sadystycznego właściciela parku sporo mówił o swojej roli. Zdradził, że w ogóle nie spodziewał się, że Człowiek w czerni zostanie się A.I. W czwartym sezonie musiała się więc zmienić jego gra aktorska, w końcu stał się dobrze zaprogramowanym hostem wykonującym rozkazy. 

Może Cię też zainteresować:

Weteran ekranu zaznaczył, że jego postać zacznie zyskiwać świadomość, tak jak się stało z innymi hostami. Na pytanie o to, co stanie się dalej z jego postacią, odpowiedział:

Wiesz, nie miałbym nic przeciwko, gdyby on – prawdziwy ludzki William – wyszedł z maszyny kriogenicznej i naprawił błędy, za które jest odpowiedzialny. Nie wiem, czy tak się stanie. Nie powiedziano mi tego, nie jestem nawet pewien, czy ma szanse na przeżycie. Nie wiem, czy kiedykolwiek z powrotem stanie się dawnym sobą. Mam nadzieję, że wróci jakaś część tego kim był, gdy był młodszy.

Westworld – 5 sezon zostanie zrealizowany

Chociaż aktualnie możemy cieszyć się czwartym sezonem produkcji, to fani już zastanawiają się co dalej. Ed Harris poinformował, że twórcom do nakręcenia został jeszcze tylko jeden sezon: 

Nie mam zielonego pojęcia, co oni planują. Mamy do nakręcenia jeszcze jeden sezon, zdjęcia do niego rozpoczną się na przełomie maja i kwietnia. Nie wiem dokąd nas to doprowadzi i jak się skończy.

Prawdopodobnie aktor nie dostał jeszcze scenariusza do piątego sezonu, jednak po jego wypowiedziach możemy sądzić, że Willam nie zniknie z ekranów. Zdjęcia do tej serii mają ruszyć wiosną przyszłego roku. Możliwe więc, że kolejna transza Westworld ukaże się on albo pod koniec 2023 roku, albo zaraz na początku 2024. Czy jednocześnie będzie to ostatni sezon produkcji? Na odpowiedź na to pytanie przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

 

Tagi: seriale hbo,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Nawiedzone kolonie
Rafał Witek
Nawiedzone kolonie
Nowe życie Kariny
Marta Nowik
Nowe życie Kariny
Times New Romans
Julia Biel
Times New Romans
Formuła Elli
Agnieszka Rautman-Szczepańska ;
Formuła Elli
Śpiew morzycy
Jagna Rolska ;
Śpiew morzycy
Nasze światy
Claudia Moonever
Nasze światy
Megamonstrum
David Walliams ;
Megamonstrum
Pokaż wszystkie recenzje