Whiskey, Tango, Foxtrot - jak zostałam korespondentką wojenną

Data: 2021-02-21 11:52:09 Autor: adudek

Whiskey, Tango, Foxtrot, biograficzny komediodramat wojenny, film oparty na prawdziwych wydarzeniach, spisanych w pamiętniku to kolejna propozycja na niedzielny wieczorny seans telewizyjny. 

Obrazek w treści

Film Whiskey, Tango, Foxtrot już dziś w wieczornym cyklu kinowym telewizyjnej dwójki. Co można się spodziewać po tej produkcji? Sprawdźcie sami!

Whiskey, Tango, Foxtrot – opis filmu 

Produkcja Whiskey, Tango, Foxtrot to filmowe połączenie faktu oraz fikcji, tytuł oparty na pamiętniku dziennikarki, która postanowiła być korespondentką wojenną.

Historia rozpoczyna się w roku 2003. Pracująca w Nowym Jorku dziennikarka telewizyjna, Kim Barker, zaczyna mieć dość nudnej pracy i nieciekawych tematów. Postanawia zatem jakoś odmienić swoje życie.

Czytaj również: Stulecie Winnych - serial powraca z trzecim sezonem z początkiem marca

Okazja przychodzi wraz z propozycją objęcia pracy jako korespondentka wojenna w Afganistanie. Postanawia zatem porzucić swoje dotychczasowe życie, a także chłopaka i ruszyć na niebezpieczną przygodę w nieznane.

Jej zadaniem staje się relacjonowanie codziennego życia mieszkańców Afganistanu dwa lata po inwazji amerykańskiej. Życie bez wygód, zmaganie z trudną codziennością i wsparcie ekip dziennikarskich z innych krajów. To teraz życie Kim.

Na miejscu zawiera przyjaźń z inną dziennikarką wojenną, pracującą dla stacji BBC Tanyą Vanderpoel oraz szkockim fotografem Iainem MacKelpie, mierząc się z niebezpieczeństwami, nawet takimi, które zagrażają jej życiu. Wszystko po to, by mieć dobry temat.

Whiskey, Tango, Foxtrot – obsada 

Film Whiskey, Tango, Foxtrot jest produkcją amerykańską, filmem przedstawiającym prawdziwą postać, dziennikarki Kim Barker. Wcieliła się w nią Tina Fey, którą możemy kojarzyć z takich produkcji jak: Wredne dziewczyny, Powiedzmy sobie wszystko czy Nocna randka.

Czytaj również: My, dzieci z dworca ZOO - serial na podstawie kultowej książki, w lutym na HBO GO

Towarzyszą jej Margot Robbie, aktorka znana z ról w: Wilk z Wall Street, Legion samobójców, Pewnego razu... w Hollywood (do obejrzenia na HBO GO) oraz Martin Freeman, którego możemy oglądać w filmach: Hobbit: niezwykła podróż, Hobbit: Pustkowie Smauga, Hobbit: Bitwa Pięciu Armii czy serialu Sherlock.

W filmie zagrali także: Alfred Molina, Christopher Abbott, Billy Bob Thornton, Nicholas Braun, Stephen Peacocke, Sheila Vand i inni.

Whiskey, Tango, Foxtrot to produkcja w reżyserii Glenna Ficarra i Johna Requa (I Love You Phillip Morris, Tacy jesteśmy, Kocha, lubi, szanuje - HBO GO). 

Whiskey, Tango, Foxtrot – gdzie obejrzeć?

Film Whiskey, Tango, Foxtrot będzie można obejrzeć dziś, w niedzielę, 21 lutego o godzinie 21:45 na kanale TVP 2.

Czytaj również: Mapa maleńkich wspaniałości. Film na podstawie opowiadania Lva Grossmana już na Amazon Prime Video

Produkcja jest także dostępna na platformach streamingowych,  na przykład na Amazon Prime Video, czy Rakuten.

Whiskey, Tango, Foxtrot – opinie o filmie

Biograficzny komediodramat wojenny, jakim jest film Whiskey, Tango, Foxtrot to produkcja, która została przyjęta przez recenzentów i samych widzów, z bardzo mieszanymi ocenami. Chwalono grę aktorską, krytykowany banalny scenariusza.

Film okazał się być finansową klapą. Twórcom nie udało się pokryć wydatków włożonych w jego produkcję.

Whiskey, Tango, Foxtrot – książki

Film Whiskey, Tango, Foxtrot to produkcja przedstawiająca prawdziwe wydarzenia, oparta na wydarzeniach z życia samej  Kim Barker. Film powstał na pamiętnikach The Taliban Shuffle: Strange Days in Afghanistan and Pakistan autorstwa Kim Barker.

Czytaj również: Powstanie 2 sezon serialu Love, Victor

Lubiącym powieści biograficzne, oparte na faktach, książek historycznych, polecamy Na skraju piekła. Opowiadania i reportaże z Kresów autorstwa Agnieszka Lewandowska-Kąkol.

Książkę „ Na skraju piekła. Opowiadania i reportaże z Kresów” można kupić poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.