Powstanie 2 sezon serialu "Love, Victor"

Data: 2021-02-19 13:00:56 Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

Wiemy już z całą pewnością, że powstanie 2 sezon serialu Love, Victor. Platforma Hulu błyskawicznie zamówiła drugi sezon, gdy okazało się, że produkcja inspirowana książką Betty Albertalli to jedna z najpopularniejszych pozycji w katalogu streamingowego giganta. 

Obrazek w treści

Popularny serial dla młodzieży Love, Victor powróci z 2 sezonem. Choć serial może być udostępniony polskim widzom wyłącznie w przypadku, gdyby platforma Hulu zadebiutowała w naszym kraju, powieść Simon i inni homo sapiens, którą inspirowany był pierwszy sezon, cieszy się wśród czytelników dużym zainteresowaniem.  

Pierwszy sezon produkcji opisywał historię młodego chłopaka, Victora, który po przeprowadzce odkrył, że pociąga go kolega z nowej szkoły. Początkowo będzie jednak ukrywał to przed otoczeniem. 

Love, Victor – opis 2 sezonu

Co wydarzy się w 2 sezonie serialu Love, Victor? Na pewno zobaczymy coming out głównego bohatera, który ujawni w końcu rodzicom swą orientację seksualną – potwierdzili to scenarzyści. Przypomnijmy, że w ostatnim odcinku pierwszego sezonu Victor wyjawił, że jest gejem swojemu przyjacielowi, Felixowi, jednak przemilczał to przed swą dziewczyną, Mią.      

Czytaj także: LAB. Co się wydarzy w 6 i 7 odcinku serialu?

Victor planował spędzić z Mią noc jej marzeń, cały plan spalił jednak na panewce, gdy dziewczyna zauważyła, że jej partner pocałował kolegę, z którym pracował w kawiarni. Teraz poszukuje wsparcia u przyjaciela, który skrycie się w niej kochał. W nowym sezonie dowiemy się, czy rzeczywiście zakończy się związek Victora i Mii. Czy uda im się uratować przyjaźń, która łączyła ich, zanim stali się parą? Zobaczymy, jak nastawieni homofobicznie rodzice chłopaka zareagują na jego wyznanie. Jaka będzie rakcja otoczenia na coming out popularnego sportowca? Poznamy historię kolejnych zauroczeń Victora. Scenarzyści w wywiadach ujawniają, że nowy sezon daje szansę na to, by zobaczyć pierwszą prawdziwą miłość Victora, pierwszy związek i pierwsze doświadczenia seksualne. Wyjaśniają takżę, że nie zamierzają dotykać tematów związanych z pandemią koronawirusa – uważają, że jest na to jeszcze za wcześnie, a w scenariuszu i tak jest wiele trudnych tematów, które należałoby poruszyć.

Love, Victor – kiedy premiera 2 sezonu? 

Nowy sezon serialu Love Victor został oficjalnie potwierdzony przez Netflix w wakacje 2020, nad scenariuszem jednak twórcy pracowali już wcześniej. Prace nad nowym sezonem serialu mają rozpocząć się wkrótce. 

Czytaj także: Już jest! Na Netflixie pojawił się 5 sezon Riverdale!

Na ten moment nieznana jest dokładna data premiery 2 sezonu serialu Love, Victor. Istnieją szanse, że na Hulu pojawi się pod koniec 2021 r. lub na początku 2022 r. 

Love, Victor – sezon 2 - obsada

Według najnowszych informacji w drugim sezonie powróci większość aktorów z I sezonu – w tym grający Victora, Benjiego, Mię, Felixa i Andrew. Na ekranie pojawi się także dziewczyna Felixa, Lake (Bebe Good). Wątki rodzinne oznaczają powrót na ekran rodziców Simona i jego siostry, Pilar (Isabella Ferreira) wrócą. W pierwszym sezonie pojawia się też Simon (Nick Robinson), bohater filmu Love, Simon. Według scenarzystów on również ma powrócić, bo takie połączenie z produkcją kinową jest dla serialu bardzo cenne.

Love, Victor – recenzja

Czy warto zobaczyć serial Love, Victor? Niestety, w Polsce produkcja Hulu nie jest dostępna. Mogliśmy natomiast obejrzeć film Twój, Simon, również inspirowany fabułą książki Becky Albertalli. Zrecenzował go redaktor naszego serwisu. 

Film w reżyserii Grega Berlantiego to obraz naprawdę udany zarówno jeśli brać pod uwagę fabułę, jak i sposób podejścia do delikatnego przecież tematu.

- przeczytajcie recenzję filmuTwój, Simon

Love, Victor – czy jest książka?

Serial Love, Victor inspirowany jest książką Becky Albertalli Simon oraz inni homo sapiens. Powieść kupić możecie poniżej: 

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Simon oraz inni homo sapiens
Becky Albertalli4
Okładka książki - Simon oraz inni homo sapiens

Ukrywający swoją orientację seksualną szesnastoletni Simon Spier uważa, że miejsce dramatów jest na scenie teatralnej. Jednak kiedy napisana przez...

dodaj do biblioteczki