Co zobaczymy w telewizji na Wielkanoc 2019?

Data: 2019-04-20 10:24:39 Autor: pobarski
News - Co zobaczymy w telewizji na Wielkanoc 2019?

Ten weekend to szczególny czas dla chrześcijan – obchodzone są właśnie Święta Wielkiej Nocy, które trwają od soboty do poniedziałku, 22 kwietnia. Z tej okazji wiele stacji telewizyjnych zdecydowało się na emisję szczególnie interesujących dla telewidzów produkcji.

Prezentujemy Wam najciekawsze filmy dla dzieci i dorosłych emitowane na popularnych i ogólnodostępnych stacjach telewizyjnych:

Sobota, 20.04.2019 r.

Godzina 12:00, TVP2 – Mały książę

Mały książę to filmowa adaptacja jednej z najpopularniejszych powieści Antoine'a de Saint-Exupéry'ego z 2015 roku. W nowym obrazie akcja przeniesiona zostaje z książkowej Sahary na przedmieścia Ameryki. Tam właśnie Dziewczynka rozpoczyna znajomość z nietypowym starcem z sąsiedztwa – Pilotem, który opowiada jej niezwykłą historię znajomości z Małym Księciem i podróży do świata, w którym wszystko jest możliwe…

Godzina 15:30, TV4 – Król Lew

Już niebawem na ekranach kin współczesna wersja tej ponadczasowej bajki Disneya. Kolejny raz widzowie mogą zabrać się w niezwykłą przygodę wraz z bohaterami takimi jak Simba, Timon czy Pumba. To też okazja do odświeżenia sobie pięknej historii, w której młody lew wygnany zostaje z królestwa przez złego wuja – Mufasę. Po latach Simba postanawia powrócić, a w królestwie rozpocznie się prawdziwa… gra o tron.

Godzina 20:05, Polsat – Vaiana: Skarb oceanu

Na wieczorny seans zaprasza Polsat z produkcją familijną Vaiana: Skarb oceanu. To prawdziwa morska historia, która przedstawia losy dzielnej Moany – młodej żeglarki, która postanawia kontynuować tradycję swoich przodków. Jednak oprócz tradycyjnej żeglugi, pragnie także znaleźć legendarny skarb. Po drodze spotyka potężnego niegdyś półboga Maui. Film nawiązuje do tradycyjnej mitologii polinezyjskiej.

Godzina 23:55, TVP2 - Światło między oceanami

Po seansie dla dzieci, propozycję dla siebie w telewizji odnaleźć mogą także dorośli. Pod koniec dnia na „Dwójce” zobaczyć można adaptację filmową opowieści stworzonej przez M.L. StedmanŚwiatło między oceanami. Historia ta przedstawia losy małżeństwa, które po zakończeniu pierwszej wojny światowej zaczynają nowe życie na niezaludnionej wyspie. Niestety, pomimo usilnych starań – nie mogą mieć dzieci, co powoduje między nimi konflikty. Wkrótce na brzeg dopływa łódka z martwym mężczyzną i małym, żywym dzieckiem. Małżeństwo postanawia wychować je we własnej rodzinie. Niespodziewanie, na wyspie zjawia się matka dziecka.

Niedziela, 21.04.2019 r.

Godzina 15:45, TVN – Tarzan: Legenda

Tarzan: Legenda to obraz wyprodukowany w 2016 roku, który ukazuje historię Tarzana po wydarzeniach z pierwszej, oryginalnej opowieści Disneya. Teraz Tarzan nie mieszka już w dżungli w Afryce, a za to – wiedzie dostatnie życie jako John Clayton w sercu Wielkiej Brytanii. Niebawem jednak znów zostaje wysłany do Konga – tym razem jako angielski urzędnik, przedstawiciel rządu. Mężczyzna nie wie jednak, że staje się zabawką w rękach chciwego, żądnego zemsty kapitana Leona Roma.

Godzina 22:50, TVP1 – Woda dla słoni

Woda dla słoni to wzruszająca ekranizacja książki Sary Gruen o tym samym tytule. Jest to historia Jacoba Jankowskiego – młodego, przystojnego i energicznego studenta weterynarii, który po śmierci rodziców rzuca studia i dołącza do wędrownego cyrku. W przeciwieństwie jednak do pozostałych członków załogi, nie jest on zadowolony ze sposobu traktowania zwierząt przez firmę. Niebawem pomiędzy nim a żoną brutalnego szefa cyrku zrodzi się niewłaściwe uczucie, przez które wszyscy mogą mieć kłopoty…

Poniedziałek, 22.04.2019 r.

Godzina 09:15, Polsat – Gdzie jest Nemo?

Gdzie jest Nemo? to kultowa animacja Disneya z 2003 roku, która zachwyciła dzieciaki na całym świecie. Jest to opowieść o małej rybce – tytułowym Nemo – która w skutek zakładu z kolegami ze szkoły podpływa zbyt blisko ludzkiej łodzi. W ten sposób trafia do akwarium w gabinecie dentystycznym. Ojciec rybki – błazenek Marlin i neurotyczna Dory wyruszają na poszukiwania.

Godzina 11:35, Polsat – Gdzie jest Dory?

Po Gdzie jest Nemo? zobaczyć będzie można kolejną morską produkcję – Gdzie jest Dory? Tym razem główną bohaterką jest cierpiąca na brak pamięci krótkotrwałej rybka Dory, która przez przypadek wpada w prąd oceaniczny, tym samym – porywając ją w nieznane. Wraz z Marlinem, Nemo i przyjaciółmi postanawia odnaleźć rodzinę i przyjaciół.

Godzina 19:55, Polsat – Piękna i Bestia

Wieczorem na ekranach zobaczyć będziemy mogli współczesną wersję popularnej bajki Piękna i Bestia. W produkcji z 2017 roku w roli Belli wystąpi Emma Watson, a zatańczy u boku nieco odmienionego Dana Stevensa.

Film przedstawia historię Belli, młodej dziewczyny, której ojciec zostaje uwięziony w zamku należącym do mieszkającej w nim bestii. Aby odzyskać tatę, młoda dziewczyna postanawia oddać w zamian Bestii własną wolność. Bella otrzymuje w zamian komnatę oraz magiczne przedmioty. Kiedy ojciec postanawia za wszelką cenę uwolnić córkę, ona sama odkrywa, że Bestia wcale nie jest taka zła…

Jesteście zainteresowani? Będziecie oglądać, czytać czy może spędzać czas z bliskimi?

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Małgorzata Czerwińska-Buczek
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Kaprys milionera
Izabella Frączyk, Jagna Rolska
Kaprys milionera
Pieniądze albo kasa
Paweł Beręsewicz
Pieniądze albo kasa
Złowrogie niebo
Alex Kava;
Złowrogie niebo
Pokaż wszystkie recenzje