reklama

Serial komediowy Witamy w Utmark w kwietniu na HBO GO

Data: 2021-02-27 12:00:01 Autor: adudek

W kwietniu na HBO GO kolejna nowość serialowa. Tym razem norweska produkcja komediowa z gatunku obyczajowego rozgrywająca się w niewielkim norweskim miasteczku, Witamy w Utmark. 

Obrazek w treści

Problemy zwykłych ludzi w niewielkim norweskim miasteczku, losy wyjątkowej społeczności i równie niecodziennych problemów. Wszystko to w serialowej komediowej serii. Co wiemy o Witamy w Utmark.

Witamy w Utmark – opis serialu

Tym razem HBO GO zaprasza na kino norweskie, serialową produkcję HBO Europe, która skupia się na losach niecodziennej społeczności niewielkiego miasteczka Utmark, w Norwegii. Bohaterowie zaprezentowani w serialu poszukują swojego miejsca na ziemi. W serialu znajdziemy też wiele cross dressingu, będą też egzorcyzmy, i pogodzenie się z niesprawiedliwością.

Historia opowiedziana w  Witamy w Utmark rozrywa się na dalekiej skandynawskiej Północy, w niewielkim miasteczku, w którym mieszkańcy znają się jak „łyse konie”. To wyjątkowe miejsce, w którym dzieję się trudne do przewidzenia wydarzenia.

Czytaj również: Profesor i szaleniec - klimatyczny dramat biograficzny już na HBO GO

Pewnego dnia w Utmark pojawia się nowa nauczycielka, która niezwykle optymistycznie patrzy na swoją przyszłość, mając nadzieję na nowy start. Tymczasem okazuje się, że jedyną dorośle myśląca osobą w miasteczku, jest dwunastoletni chłopiec. 

Bohaterami opowieści, która trzeba zaznaczyć, jest opowieścią komediową, są ludzie borykający się z przeróżnymi problemami. Jest kobieta, która pragnie stanąć na nogach po porzuceniu przez partnera, ktoś kto musi uporać się ze śmiercią ukochanej osoby, ale też mieszkaniec, który dzięki egzorcyzmom postara się wypędzić z własnego ciała ducha zmarłego męża. 

Witamy w Utmark – obsada 

Serial Witamy w Utmark to produkcja skandynawska, dokładnie norweska, zrealizowana przez HBO Europe, w której w głównych rolach zobaczymy aktorów z tych właśnie krajów.

W obsadzie znaleźli się: Tobias Santelmann (serial HBO Europe Beforeigners, Upadek królestwa, Wyprawa Kon-Tiki), Marie Blokhus (Chasing the Wind, Dwunasty człowiek, Norweski Speed), Alma Günther (Side om Side, Snøfall) oraz Stig Henrik Hoff (serial HBO Europe Beforeigners, Śniegi wojny, Hawaje, Oslo).

Czytaj również: My, dzieci z dworca ZOO - serial na podstawie kultowej książki w lutym na HBO GO

Towarzyszą im: Marius Lien, May-Linda Kosumovic, Rozafe Chelaj, Gard Bjørnstjerne Eidsvold, Nils Johnson, Ingrid Vollan, Ingvild Holthe Bygdnes, Kamilla Grønli Hartvig, Maria Bock, Jonas Strand Gravli, Niklas Gundersen, Ingunn Øyen, Frank Kjosås, Nader Khademi, Pelle Heikkilä oraz Eero Milonoff.

Reżyserem serialu Witamy w Utmark jest Dagur Kári, znany z filmów Fúsi, Dobre serce, Zakochani widzą słonie.

Za powstanie serialu odpowiedzialny jest Kim Fupz Aakeson, który jest także autorem scenariusza.  Aakeson ma na swoim koncie takie produkcje jak: Przykładny obywatel, Ostatnia miłość na Ziemi, Obywatel roku.

Producentami serialu są natomiast Finn Gjerdrum oraz Stein Kvae - Paradox Film 8 AS, a w imieniu HBO Europe Hanne Palmquist - Camilla Curtis oraz Steve Matthews.

Witamy w Utmark – kiedy premiera

Najnowsza produkcja  HBO Europe o tytule Witamy w Utmark, zadebiutuje na platformie HBO GO 18 kwietnia 2021 roku, w całym pierwszym sezonie. 

Witamy w Utmark – ile odcinków?

Serial komediowo – obyczajowy Witamy w Utmark dostępny będzie w kwietniowej ramówce programowej platformy VOD jaką jest HBO GO w całym sezonie, który liczy sobie 8 odcinków.

Czytaj również: Nierealne, w kwietniu na HBO zaroi się od kobiet z nadprzyrodzonymi mocami

Witamy w Utmark – 2 sezon

Premiera pierwszego sezonu serialu Witamy w Utmark dopiero w kwietniu. Na dzień dzisiejszy nie znamy losów drugiego sezonu. Jego premiera uzależniona będzie od zainteresowaniem serialem. Czy platforma zamówi serial w 2 sezonie, nie wiemy, ale będziemy o tym informować. 

Witamy w Utmark – opinie

Serial Witamy w Utmark to zabawna i nieco pokręcona obyczajowa opowieść, która w komediowej formie opowie o ludzkich, często przedziwnych problemach.

Serial ma okazję zaciekawić widzów lubiących komedie, perypetie społeczności małego miasteczka i pełne humoru zwroty akcji. 

Witamy w Utmark – książki

Scenariusz serialu Witamy w Utmark nie jest oparty na żadnej książce, ani innej twórczości literackiej. Stanowi on samodzielną, wymyśloną przez twórców serialu opowieść. 

W zamian proponujemy Samotny jak Szwed?. O ludziach Północy, którzy lubią bywać sami, którzy lubią bywać sami, autorstwa Katarzyny Tubylewicz.

Książkę „Samotny jak Szwed?. O ludziach Północy, którzy lubią bywać sami” można kupić taniej poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Człowiek w drodze
Alfred Sosgórnik
Człowiek w drodze
Ślady. Psim tropem
Katarzyna Kielecka
Ślady. Psim tropem
Szczęśliwy zegar z Freiburga
Robert M. Rynkowski
Szczęśliwy zegar z Freiburga
Czarny Bałtyk
Maciej Paterczyk
Czarny Bałtyk
Ślady. Rudy warkocz
Katarzyna Kielecka
Ślady. Rudy warkocz
Wszyscy jesteśmy kosmitami
Krzysztof Kochański
Wszyscy jesteśmy kosmitami
Femme fatale
Katarzyna Nowakowska
Femme fatale
Jak zdobyć supermoce
Ewa Martynkien
Jak zdobyć supermoce
Dobry od listopada
Mariusz W. Kliszewski
Dobry od listopada
Zmarnowany rozsądek
Izabela Grabda
Zmarnowany rozsądek
Pokaż wszystkie recenzje