Wspaniałe stulecie – Piękna i tajemnicza Victoria podbija serce sułtana. Co wydarzy się w 17 i 18 odcinku serialu

Data: 2022-05-13 10:05:01 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Na antenie TVP 1 trwa emisja serialu Wspaniałe stulecie, tureckiej produkcji historycznej. W kolejnych odcinkach w pałacu, pojawia się tajemnicza Victoria o olśniewającej urodzie. Sprawdzamy co jeszcze wydarzy się w kolejnych epizodach. 

Obrazek w treści 

Wspaniałe stulecie to turecki serial kostiumowy, który opowiada pełną zwrotów akcji historię. W kolejnych siedemnastym oraz osiemnastym odcinku Hürrem ma kolejną konkurentkę w postaci pięknej i tajemniczej Victorii, która bardzo podoba się sułtanowi. Co jeszcze wydarzy się w kolejnych odcinkach tureckiego serialu? 

Wspaniałe stulecie – opis 17 odcinka serialu

W siedemnastym odcinku serialu Wspaniałe stulecie Hürrem znowu może czuć się zagrożona, bowiem ma kolejną konkurentkę. W pałacu sułtana Sulejmana pojawia się przepiękna kobieta w przebraniu mężczyzny. Ma na imię Victoria i zamierza dostać się do pałacu, w czym pomaga jej halabardzista, Bondżuk.  Zachwycony jej urodą sułtan Sulejman zaprasza ją do swego haremu. 

Czytaj także: Doktor Jan z Deekelsen. Streszczenie odcinków 71, 72, 73, 74 oraz 75 serialu

Tymczasem do Konstantynopola wraca Matrakczy, który ma ze sobą bardzo ważne wiadomości. Hürrem zamierza przygotować bardzo ważny talizman, więc udaje się po niego do pewnej kobiety. 

Wspaniałe stulecie – gdzie i kiedy można obejrzeć 17 odcinek serialu?

17 odcinek Wspaniałego stulecia zostanie wyemitowany w piątek, 13 maja 2022 roku, o godzinie 14:00, a także tego samego dnia, o godzinie 19:30, na TVP Kobieta. Emisja także w sobotę, 14 maja 2022 roku, tym razem o godzinie 10:30, na TVP 1. 

Czytaj także:  Wspaniałe stulecie – zemsta Hürrem jest bezlitosna. Co wydarzy się w 16 i 17 odcinku serialu

W razie gdybyście przegapili którąś z emisji, przypominamy, że ten jak i wszystkie poprzednie oraz następnie odcinki można przez cały czas oglądać na platformie streamingowej TVP VOD. 

Wspaniałe Stulecie – opis 18 odcinka serialu

W osiemnastym odcinku serialu Wspaniałe stulecie Hatice wpada w rozpacz. Nie kocha jej wybranka na męża, nie chce wychodzić za niego za mąż, więc postanawia zrobić coś tragicznego w skutkach. Sułtan Sulejman nie zamierza jednak zmienić zdania i jak najszybciej urządzić zaręczyny, na których wydarza się coś strasznego. 

Czytaj także: „Wspaniałe stulecie” powraca na TVP! Co warto wiedzieć na temat produkcji?

Tymczasem Hürrem pragnie podzielić się, według niej świetną wiadomością z sułtanem Sulejmanem, który nie uważa, by była to dobra i ważna wiadomość. 

Wspaniałe stulecie – gdzie i kiedy obejrzeć 18 odcinek serialu?

18 odcinek Wspaniałego stulecia zostanie wyemitowany w poniedziałek, 16 maja 2022 roku, o godzinie 14:00, a także tego samego dnia, o godzinie 19:30, na TVP Kobieta. Emisja także we wtorek, 17 maja 2022 roku, tym razem o godzinie 6:00, na TVP 1. 

Czytaj także: Zranione ptaki – co wydarzy się w 36 oraz 37 odcinku tureckiego, popołudniowego serialu na TVP 1?

Serial cały czas można też oglądać na platformie streamingowej TVP VOD.

Wspaniałe stulecie – książki

Wspaniałe stulecie jest turecką superprodukcją, która czerpie z historii i opiera się na własnym scenariuszu. Postać Hürrem wydaje się jednak niezwykle ciekawa i barwna. Jeśli również czujecie do niej sympatię to polecamy Wam książkę Sułtanki autorstwa Iwony Kienzler. W tym dziele autorka przygląda się losom kilku sułtanek, które miały ogromny wpływ na politykę państwa Osmańskiego. Jedną z nich była właśnie Aleksandra, nazwana przez Sulejmana Hürrem.

Książkę Sułtanki można kupić w popularnych księgarniach internetowych:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Autor
Reklamy