Jego rodzina nigdy nie usiedzi w jednym miejscu. Fragment książki „Wyścig marzeń"

Data: 2019-02-12 11:54:52 Autor: Sławomir Krempa
News - Jego rodzina nigdy nie usiedzi w jednym miejscu. Fragment książki „Wyścig marzeń

Aby uczestniczyć w niezwykłej przygodzie rodzeństwo Pevensie musiało przejść przez szafę, ale są też dzieci, które podążają śladem krętych drzew Nettlebog. Tak, jak Minty, która poznaje Neda Buckley'a, szkolnego outsidera. Czy to właśnie on pomoże jej poradzić sobie z rozwodem rodziców i z faktem, że ojciec Minty zakłada nową rodzinę? Czy warto podejmować ryzyko? I co z tym wszystkim wspólnego mają wyścigi konne?

Bohaterowie powieści Sary Moore Fitzgerald, Minty i Ned, zachęcają czytelnika, by wraz z nimi wzniósł się ponad gnębiące go problemy i w duchu filozofii greckiego myśliciela, Epikura, zakrzyknął: Carpe diem! Chwytaj dzień! Chwytaj chwilę! Chwytaj marzenia! – pisze w naszej redakcyjnej recenzji Magdalena Galiczek-Krempa. Do lektury powieści Wyścig marzeń zaprasza Wydawnictwo Zielona Sowa, a dziś w naszym serwisie zamieszczamy premierowe fragmenty tej książki: 

Przy wjeździe do Nettlebog Lane rośnie aleja drzew. To kręta, wąska ulica prowadząca nad rzekę, a jej środkiem biegnie postrzępiony pas trawy. Kiedy już się ją przejdzie, ukazuje się część brzegu, gdzie rzeka jest najszersza i wygląda, jakby ciągnęła się w nieskończoność. Czujesz się wtedy tak, jakbyś był w środku jakiejś tajemnicy, jak gdybyś stąpał po krawędzi czegoś złego i niebezpiecznego. (…) Unosiła się tam magiczna mieszanina zapachów, której nie da się z niczym porównać: zioła, orzechy, drewno i moczary. Lubiłam je wdychać i lubiłam to, że wypełniały moją głowę. Dzięki nim czułam się pewna siebie i spokojna, ale też nieco podekscytowana, tak jak to bywa, kiedy przebywamy w tajemniczych miejscach. To ja pierwsza poszłam do Nettlebog. A raczej tak mi się wydawało.

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Wyścig marzeń
Sarah Moore Fitzgerald0
Okładka książki - Wyścig marzeń

Niektórzy przechodzą przez szafę, aby przeżyć przygodę życia, a inni podążają za… krętymi drzewami Nettlebog! Minty poznaje tam Neda Buckley'a...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy
Recenzje miesiąca
Szpetnicy
Maciej Kapuściński
Szpetnicy
Przyjdę, gdy zaśniesz
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Przyjdę, gdy zaśniesz
Każde twoje słowo
Marta Reich
Każde twoje słowo
Tango
Ewa Cielesz
Tango
Na zawsze w lodzie
Owen Beattie; John Geiger
Na zawsze w lodzie
Cień Debory
Magdalena Mosiężna
Cień Debory
Pocztówki z Portugalii
Jolanta Kosowska
Pocztówki z Portugalii
Pani Cisza
Arkady Saulski
Pani Cisza
Komnata głodu i chłodu
Magda Chruścińska
Komnata głodu i chłodu
Pokaż wszystkie recenzje