Będzie serial na podstawie powieści "Zaginiona apteka"!

Data: 2021-06-06 10:33:01 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Zaginiona apteka, popularna powieść Sary Penner, wkrótce doczeka się adaptacji w formie serialu. Za ekranizację odpowiadać będzie amerykańska stacja telewizyjna Fox.

Zaginiona apteka serial

Według najnowszy zapowiedzi, stacja telewizyjna FOX planuje zekranizować popularną powieść Zaginiona apteka, która w Stanach Zjednoczonych cieszy się ogromną popularnością. Od niedawna publikacja dostępna jest także w Polsce.

Zaginiona apteka – będzie serial na podstawie książki

Chociaż na temat serialu na ten moment nie wiadomo zbyt wiele, pewne jest, że produkcja w pełni opierać się będzie na powieści Sary Penner. Widzowie przeniosą się do osiemnastowiecznego Londynu, w którym schowana jest sekretna apteka, przyciągająca bardzo nietypowych klientów. Prowadzi ją Nella, sprzedająca dobrze zakamuflowane trucizny, które pozwalają pozbyć się dręczących kobiety mężów. Niestety jej los wydaje się być przesądzony przez przypadkowe działanie pewnego dwunastolatka.  

Czytaj również: Odgrzebać kilka prawd na swój temat. Poznaj fragment książki "Zaginiona apteka"

Tymczasem we współczesnym Londynie żyje spokojnie Caroline Parcewell, historyczyka, która trafia na informacje o tajemniczych morderstwa sprzed dwustu lat. Wkrótce losy tych dwóch różnych kobiet nieoczekiwanie się ze sobą powiążą.

Zaginiona apteka – kiedy premiera?

Serial jest obecnie we wstępnej fazie rozwoju. Według informacji zdobytych przez dziennikarzy serwisu Deadline.com, stacja Fox podpisała umowę na stworzenie serialu z otwartym scenariuszem. Obecnie trwają poszukiwania scenarzystów i producenta wykonawczego.

Czytaj również: Życie wśród trucizn i zemsty... "Zaginiona apteka"

Nieznana jest dokładna data premiery serialu, jednak należy spodziewać się, że zadebiutuje on nie wcześniej niż w 2022 roku.  Według wstępnych planów stacji, premiera serialu odbyć ma się na kanale Fox. Nie wiadomo, czy produkcja będzie emitowana na antenie polskiego odpowiednika stacji - Fox HD lub Fox Comedy.

Zaginiona apteka – książki

Zaginiona apteka to literacki debiut brytyjskiej pisarki Sary Penner, który ukazał się na rynku w marcu 2021 roku. Książka szybko stała się jednak bestsellerem i pojawiał się na liście najlepiej sprzedających się książke The New York Timesa. Książka wymieniona została także na liście 50 książek, które warto przeczytać w tym roku w zestawieniu przygotowanym przez anglojęzyczny portal Reader's Digest. 

„Zaginiona apteka” to manifest na cześć marzeń i wolności wyboru. Sarah Penner pokazuje, że na wszystko przychodzi odpowiedni moment (chociażby na założenie rodziny), ale musi to wynikać z potrzeby serca, a nie tylko z rozsądku czy nacisków społeczeństwa

– pisała o książce w swojej recenzji Magdalena Galiczek-Krempa.

W Polsce powieść ukazała się nakładem Wydawnictwa Harper Collins na początku maja. Najciekawsze fragmenty książki można odnaleźć na łamach serwisu Granice.pl. 

Publikacja dostępna jest w sprzedaży w wielu księgarniach internetowych i stacjonarnych:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Zaginiona apteka
Sarah Penner1
Okładka książki - Zaginiona apteka

Zapomniana historia... Życie wśród trucizn i zemsty... Witajcie w zaginionej aptece! Ukryta pośród zaułków osiemnastowiecznego...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Autor
Reklamy
Recenzje miesiąca
Domek na końcu świata
Danuta Noszczyńska
Domek na końcu świata
Kilka niedużych historii
Katarzyna Wasilkowska
Kilka niedużych historii
Dobry chłopak
Iwona Wilmowska
Dobry chłopak
Sercem i rozumem
Wojciech Sobina
Sercem i rozumem
Bez opamiętania
Paulina Wysocka-Morawiec
Bez opamiętania
Pokaż wszystkie recenzje