Młoda dziewczyna wkracza w świat wielkich pieniędzy, wpływów oraz gorącej, rodzinnej wojny... – Zakazany owoc

Data: 2022-06-28 12:00:01 Autor: Tamer Adas
udostępnij Tweet

Telewizja Polska po raz kolejny zagwarantuje widzom nową, spektakularną opowieść z Turcji, którą zostanie tym razem historia określana w wielu ojczyznach mianem "tureckiej Dynastii". Czego się możemy spodziewać po scenariuszu? Kiedy dojdzie do premiery na antenie TVP 2? Co nas czeka w najbliższych dniach, tygodniach oraz miesiącach?

Obrazek w treści Młoda dziewczyna wkracza w świat wielkich pieniędzy, wpływów oraz gorącej, rodzinnej wojny... – Zakazany owoc [jpg]

Zakazany owoc – opis, o czym jest serial?

W 1. epizodzie Zakazany owoc, widzowie mają okazję bliżej poznać, postać Yildiz, młodej, ambitnej oraz przepięknej kobiety, opowiadającej o swojej nieszczęśliwej miłości siostrze Zejnep. Ta znana jest z idealistycznego podejścia oraz optymistycznego podejścia do życia. To właśnie w trakcie ich dialogu poznajemy również panią Ender, która zatrudni główną bohaterkę do pracy w jej rodzinnej rezydencji.

Niczego nieświadoma dziewczyna rozpoczyna realizację podstawowych obowiązków, powoli odkrywając, że... tak naprawdę została ściągnięta z zupełnie innych względów.

Czytaj również: Posejdon - Tragiczny wypadek podczas sylwestrowego rejsu

Krok po kroku odkrywa, że chęć zarobku wprowadzają do brutalnego starcia w rodzinie o władzę, gigantyczne pieniądze, prestiż oraz rywalizację pomiędzy Khalidem oraz jego żona, pragnącą odnaleźć dowód kluczowy w planowanej sprawie rozwodowej. Pozyskanie sporej części majątku, wydaje się być więcej niż kuszące...

Zakazany owoc – streszczenie odcinków:

Oto nasze krótkie streszczenia poszczególnych epizodów. Szczegółowe streszczenia odcinków znajdują się w konkretnych artykułach. 

Zakazany owoc 197 i 198

Po przeniesieniu akcji o pięć lat... wielu bohaterów wciąż nie jest zadowolonych ze swoich pozycji. Yildiz czuje się tym zirytowana, a niebawem dołączonej do niej Sahika oraz Ender, powracające do spiskowania... - omówienie odcinka.

Zakazany owoc 198 i 199

Ender z jednej strony przybliżyła się do Hasana Aliego, a z drugiej strony tym samym krokiem udało jej się zadać cios Sahice. Obie kobiety cały czas próbują się zemścić za minione cierpienia. - omówienie odcinka.

Zakazany owoc 199 i 200

Hasan Ali ma dość gierek swojej żony, a ona opracowuje kolejny plan. Tymczasem Yildiz próbuje ponownie naprawić błędy, co wkrótce się skomplikuje... - omówienie odcinka.

Zakazany owoc 200 i 201

Sahika wściekła się widząc jak blisko zaczęła współpracować Ender oraz Hasan Ali, kobieta zamierza się zemscić. Kobieta sądzi, że jej jedyną nadzieją może się okazać Omer... - omówienie odcinka.

Zakazany owoc 201 i 202

Ender udaje się uspokoić konflikt z Yildiz, tymczasem wykorzystanie do tego Omera zdecydowanie nie jest preferowaną przez nią opcją... - omówienie odcinka.

Zakazany owoc 202 i 203

Ender nakazuje śledzenie poczynań Kaya, tymczasem Yildiz odkrywa, że jej spiski mogą spowodować, że Catagay odetnie się od niej na zawsze... - omówienie odcinka.

Zakazany owoc 203 i 204

Wszyscy zostają zszokowani w chwili, gdy Sahika umiera! To całkowicie zmienia sytuację nie tylko Hasana Aliego. Czy tak zapoczątkuje się nowy sojusz? - omówienie odcinka.

Zakazany owoc 204 i 205

Hasan Ali skutecznie zwiększa swoje wpływy, a Ender oraz Yildiz spróbują go powstrzymać. To sprawi, że... - omówienie odcinka.

Zakazany owoc 205 i 206

Serial po raz kolejny skacze w przyszłość, tym razem o sześć miesięcy ukazując, jak zaskaakująco potczyły się losy Yildiz... - omówienie odcinka.

Zakazany owoc 206 i 207

Pojawienie się Ender powoduje, że część problemów w użyciu Yildiz schodzi na bok... - omówienie odcinka.

Zakazany owoc 207 i 208

Kumru oraz Cagatay odnajdują nić porozumienia, a Feyza zostaje celem wielu... - omówienie odcinka.

Zakazany owoc 208 i 209

Ender próbuje utrzymywać Catagay'a pod kontrolą, tymczasem Dogan pojawia się i od razu odnajduje cel... - omówienie odcinka.

Zakazany owoc 209 i 210

Dogan stara się zaatakować Cagataya, aby uchronić Yildiz, a ona sama odkrywa, w jakiej sytacji faktycznie się znalazła... - omówienie odcinka.

Zakazany owoc 210 i 211

Ender niespodziewanie zbliża się ku Doganowi, Yildiz postanawia się zemścić za ostatnie cierpienie! - omówienie odcinka.

Zakazany owoc 211 i 212

Yildiz próbuje podzielić na stałe Cagatay'a oraz Kumru, Ender jest zszokowana widząc powrót Arzu! - omówienie odcinka.

Zakazany owoc 212 i 213

Asuman z Ender próbują powstrzymać spiski Yildiz, której udaje się wywołać skandal z Cagatay'em oraz Kumru w rolach głównych! - omówienie odcinka.

Zakazany owoc 213 i 214

Yildiz skutecznie uderza w Kumru oraz Cagatay'a, który... ostatecznie pozostaje sam! To najmocniejsza karą, jaką mógł otrzymał... - omówienie odcinka.

Zakazany owoc 214 i 215

Kumru po doznanym cierpieniu chce się zemścić, natomiast Dogan dopiero rozpoczyna swoje pełnoprawne działania! - omówienie odcinka.

Zakazany owoc 215 i 216

Związek Ender i Dogana to już przeszłość, a Yildiz sporo zyskuje dzięki temu, jak skutecznie w spiskowej grze radzi sobie jej ojciec... - omówienie odcinka.

Zakazany owoc 216 i 217

Dogan otwiera przed Yildiz nowe możliwości, ale napięcie wciąż panuje, a miejsca na błąd nie ma wiele. - omówienie odcinka.

Zakazany owoc 217 i 218

Ender postanawia się pozbyć wpierw Azru, którą postrzega jako największe tymczasowe zagrożenie... - omówienie odcinka.

Zakazany owoc 223 i 224

Zehra obiecuje ojcu, że przestanie pić i podejmie leczenie... - omówienie odcinka.

Zakazany owoc 224 i 225

Halit wyrzuca Sahikę z willi nad morzem. Inni docinają jej w czasie kolacji u Ender - omówienie odcinka.

Zakazany owoc 225 i 226

Halit prosi ponownie Yildiz o rękę. Sahika zostaje oskarżona o otrucie - omówienie odcinka.

Zakazany owoc 226 i 227

Zehra zaczyna być skąpa. Halit wraca do firmy i nie wprowadza zmian - omówienie odcinka.

Zakazany owoc 227 i 228

Zehra zostaje aresztowana przez fałszywych policjantów - omówienie odcinka.

Zakazany owoc 228 i 229

Yildiz mówi Ender, że się zakochała. Halit chce jej powrotu - omówienie odcinka.

Zakazany owoc 229 i 230

Sahika i Ender zawierają rozejm. Zehra kupuje w ramach oszczędności tanie perfumy - omówienie odcinka.

Zakazany owoc 230 i 231

Na balu maskowym u Canera giną telefony i torebki - omówienie odcinka.

Zakazany owoc 231 i 232

Sahika twierdzi, że jest w związku z Kerimem - omówienie odcinka.

Zakazany owoc 232 i 233

Yildiz i Kerim przyznają, że mają się ku sobie - omówienie odcinka.

Zakazany owoc – wszystkie odcinki

Co warto wiedzieć na temat wszystkich odcinków tego serialu? Liczne odcinki będziemy omawiać za pośrednictwem naszych łam, prezentując, co się stało i stanie się w kolejnych rozdziałach  opowieści, określanej mianem tureckiej Dynastii. Całość doczekała się wielu pochwał ze względu na zawiązaną intrygę, spektakularność oraz pomysł na rozwój serii.

Zakazany owoc – 2 sezon?

Dotychczas seria doczekała się wydania aż sześciu pełnoprawnych sezonów, każdy kolejny otrzymywał większą ilość odcinków względem premierowego, jednocześnie nie wiemy, jak sytuacja będzie wyglądać w Polsce. Telewizja Polska lubi umawiać się na zapewnienie licencji oraz możliwości edytowania poszczególnych epizodów serii, zgodnie z własnymi, czasowymi potrzebami ramówki.

Czytaj również: Nieuchwytny – na tropie groźnego mordercy

Zakazany owoc – zwiastun

Seria bardzo intensywnie rozwija się od kilku lat, oferując widzom okazję do przyjrzenia się bliżej losom wielu bohaterów, walczących o naprawdę wielką stawkę. Teoretycznie idealne życie szybko zmienia się w chwili, gdy rządzi chciwość, spiski oraz rywalizacja o władzę.

Zakazany owoc – ile odcinków? Gdzie zobaczyć?

Dotychczas w Turcji we współpracy z FOX-em zrealizowano przeszło 146 epizodów, kolejne są właśnie produkowane i mają oficjalnie zadebiutować w okresie od 2022 do 2023 roku, startując od 12 września, czyli już za nieco dwa miesiące. W tym czasie emisja polska z pewnością się przybliży. Premiera na antenie TVP 2 odbędzie się we wtorek, 28 czerwca 2022 roku o godzinie 17:15. Epizody zapewne ujrzeć będziemy mogli także za pośrednictwem platformy vod.tvp.pl.

Czytaj również: Zbuntowana – Źle się dzieje w obozie Altruistów...

Zakazany owoc – książka

Produkcja korzysta z własnego scenariusza, oferującego rozbudowaną i wciągającą opowieść rozpisaną na kilka sezonów. Całość cieszy się cały czas wielką popularnością oraz uznaniem widzów z Turcji oraz wielu innych państw Europy oraz Azji. W przerwie pomiędzy poszczególnymi odcinkami Zakazanego owocu być może skierujecie swoją uwagę na książkę Zakazany owoc, sporządzonej na faktach z życia Marty Grzebuły.

Książkę „Zakazany owoc” można kupić taniej poniżej:

Tagi: seriale tureckie, zakazany owoc, seriale tvp, romans,

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Reklamy
Recenzje miesiąca
Człowiek z bursztynu
Tomasz Ołdziejewski; Sylwia Winnik
Człowiek z bursztynu
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Agnieszka Suchowierska ;
Płezent – carkiem niekotrzebna rzecz
Królewska guwernantka
Wendy Holden ;
Królewska guwernantka
Diament i Róża
Karolina Winiarska
Diament i Róża
Nić przeznaczenia
Anna Sakowicz
Nić przeznaczenia
Mąciciel
Paweł Beręsewicz
Mąciciel
Emilka i potwory z legend
Kamila Stokowska
Emilka i potwory z legend
Podróż w niechciane
Danuta Chlupová
Podróż w niechciane
Pokaż wszystkie recenzje