Zatoka świń - o czym jest książka?

Data: 2020-05-21 08:42:59 Autor: pobarski

Cztery lata temu premierę miała książka Bożeny Aksamit oraz Piotra Głuchowskiego pt. Zatoka świń. Do dziś tytuł ten wzbudza wiele kontrowersji. Co o nim wiadomo i jak go przeczytać?

Obrazek w treści

W ostatnich dniach czytelnicy ponownie zainteresowali się pochodzącą sprzed ponad czterech lat publikacją autorstwa Piotra Głuchowskiego i Bożeny Aksamit pt. Zatoka świń. To trudny tytuł, dla którego osią wydarzeń są oparte na faktach wydarzenia związane z jednym z sopockich klubów.

Zatoka świń – opis

O czym jest książka Zatoka świń? Tytuł przedstawia losy Anaid, czternastoletniej dziewczyny, która z początkowo niejasnych dla społeczeństwa pobudek popełnia samobójstwo. Okazuje się jednak, że nastolatka stręczona była przez znanego w mieście „Krystka” – łowcy nastolatek, zajmującego się „dostarczaniem” młodych dziewcząt dla swoich ekskluzywnych klientów.

Czytaj także: Czytelnicy dostaną bony na zakup książek? To możliwe!

Okazuje się, że kulturalne, drogie kluby w nadmorskiej miejscowości, stanowią jedynie przykrywkę dla bestialskich czynów. Za Krystkiem stoją zaś nie tylko znane nazwiska, ale także lokalni stróże prawa.

Zatoka świń – czy książka to prawda

Jak przyznają twórcy książki, ich publikacja oparta została na prawdziwych zdarzeniach. Według autorów osiowe, najważniejsze zdarzenia ukazane w książce są autentyczne, jednak zmieniono wiele drobnych szczegółów, zmieniono także imiona skrzywdzonych dziewcząt, by chronić ich tożsamość – oprócz głównej bohaterki książki Anaid.

Nic się nie stało – film a książka

W środę wieczorem stacja TVP1 wyemitowała film dokumentalny autorstwa Sylwestra Latkowskiego. W produkcji również przedstawiono historię 14-letniej Anaid, która w pięć lat temu, w 2015 roku, po tym, jak została brutalnie zgwałcona, popełnić miała samobójstwo.

W dokumencie Latkowskiego skupiono się na ukazaniu działalności Zatoki Sztuki – , modnego miejsca na mapie Sopotu. To właśnie w tym klubie dochodzić miało do wykorzystania niepełnoletnich dziewcząt, a ze sprawą Zatoki Sztuki powiązany był Krystian W. (43 l.) pseudonim Krystek.

Do sprawy odniósł się także prezydent Sopotu, Jacek Karnowski. Jak czytamy w oświadczeniu przesłanym do Polskiej Agencji Prasowej, według prezydenta:

Właściciele Zatoki robili wszystko, aby stworzyć modne miejsce, miejsce pełne celebrytów, znanych twarzy. Zapraszali ich na wydarzenia, organizowali cykle koncertów, także charytatywnych. To miało im ułatwić prowadzenie tego ohydnego procederu wykorzystania dziewczyn, wykreować wrażenie, że Zatoka to super miejsce, w którym warto i należy bywać - napisał w oświadczeniu dla PAP Karnowski.

Zatoka świń – gdzie kupić książkę

Książka Zatoka świń ukazała się cztery lata temu i dziś jest trudnodostępna na rynku. Najczęściej w księgarniach internetowych można zakupić jedynie ebooka Zatoki świń w postaci plików mobi lub epub.

Książkę Zatoka świń kupić można poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Zatoka świń
Piotr Głuchowski1
Okładka książki - Zatoka świń

Ekskluzywne kluby nocne, w nich stręczyciele oferujący seks z dziećmi. Kokaina na stołach, policjanci na bramkach. Sopot by night. Samobójcza śmierć...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Recenzje miesiąca
Złoty dukat
Grażyna Bąkiewicz
Złoty dukat
Gruzińskie wino
Anna Pilip
Gruzińskie wino
Trzeci etap
Katarzyna Ryrych
Trzeci etap
Po prostu Mama
Renata Piątkowska
Po prostu Mama
Dzieci żółtej gwiazdy
Mario Escobar;
Dzieci żółtej gwiazdy
Polscy szpiedzy 2
Sławomir Koper
Polscy szpiedzy 2
Kieszonkowiec
Fuminori Nakamura
Kieszonkowiec
Obserwatorka
Alicja Sinicka
Obserwatorka
Pokaż wszystkie recenzje