Ziemia Obiecana. Fragment książki „Pan Apoteker"

Data: 2019-08-20 10:43:52 Autor: Sławomir Krempa
udostępnij Tweet
News - Ziemia Obiecana. Fragment książki „Pan Apoteker

Zbliża się 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. Czasem zastanawiamy się nad tym, jak mówić dzieciom o tych wydarzeniach. W najbliższych tygodniach będziemy prezentować Wam interesujące książki dla młodych czytelników, które przybliżają temat wojny w przystępny dla dziecka, zrozumiały sposób.    

Wydana w serii „Wojny dorosłych – historie dzieci" książka Pan Apoteker to po części opowieść o Tadeuszu Pankiewiczu, człowieku, który zdecydował się pozostać na terenie getta krakowskiego i nieść pomoc jego mieszkańcom podczas II wojny światowej.

Apteka pod Orłem, dziś zamieniona w niewielkie muzeum, za jego sprawą stała się w tamtych strasznych czasach wyspą na wzburzonym oceanie, Arką pozwalającą przeżyć potop.

Mała Bluma, jej siostra Dorina i starszy brat, Arik niejednokrotnie znajdą tam pomoc lub schronienie.

Ale jak wyjaśnić sobie to wszystko, co dzieję się dokoła? Bluma ucieka w świat wyobraźni, obserwuje, próbuje tłumaczyć rzeczywistość i żyć w świecie, w którym być może jedynie szaleńcy czują się szczęśliwi.

Do lektury książki Katarzyny Ryrych zaprasza Wydawnictwo Literatura. Dziś w naszym serwisie macie okazję zajrzeć do wnętrza publikacji:

Książkę Pan Apoteker możecie kupić w popularnych księgarniach internetowych:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Pan Apoteker
Katarzyna Ryrych0
Okładka książki - Pan Apoteker

Pan Apoteker to po części opowieść o Tadeuszu Pankiewiczu, człowieku, który zdecydował się pozostać na terenie getta krakowskiego i nieść pomoc...

dodaj do biblioteczki
Wydawnictwo
Reklamy