Teatr Telewizji o tytule Znaki – dylemat pewnego pisarza

Data: 2021-03-15 11:09:01 Autor: adudek
udostępnij Tweet

W poniedziałek, czyli dziś, w godzinach wieczornych na kanale pierwszym Telewizji Polskiej kolejny spektakl Teatru Telewizji. Tym razem Znaki w reżyserii Artura Tyszkiewicza.

Obrazek w treści

Widowisko teatralne bez wychodzenie z domu. To możliwe dzięki TVP 1. Dziś na kanale kolejny spektakl, w który pewien pisarz zostanie postawiony przez twórczym dylematem. Czego możemy spodziewać się po spektaklu Znaki?

Teatr Telewizji Znaki – opis spektaklu

Znaki to Teatr Telewizji Polskiej, będący sztuką Jarosława Jakubowskiego, tragifarsą, której bohaterem jest pisarz o imieniu Jan. Pewnego dnia do jego domu puka urzędnik państwowy, który ogłasza mu niepokojącą urzędową dyrektywę.

Czytaj również: Teatr Telewizji: „Lewiatan” – Śledztwo w sprawie brutalnego morderstwa

Twierdzi, że w życie weszła ustawa, według której ze języka polskiego zostały usunięte wszystkie znaki diakrytyczne. Jan stanie przed dylematem. Albo dostosuje się do zarządzenia i będzie tworzył dalej, albo zostanie wierny językowi polskiemu, ale tym samym zostanie zepchnięty w cień. Tym samym pozostanie nic nie znaczącym pisarzem. 

Teatr Telewizji Znaki – obsada spektaklu

Znaki to spektakl polski, w którym zobaczymy znanych polskich aktorów. W roki Jana – Przemysław Stippa, znany z ról dubbingowych, między innymi z animacji Kot w butach, bajki Listonosz Pat, ale i z filmu Szpiedzy tacy jak my

Towarzyszą mu Grzegorz Małecki, którego możemy kojarzyć z filmów: Na układy nie ma rady, Lejdis, serialu Osiecka, filmu Mistrz czy Kurier; Marta Ścisłowicz, którą możemy oglądać w filmach: Bogowie, Listy do M., Wszyscy jesteśmy Chrystusami; Damian Krajczyk (Żmijowisko, Wojenne dziewczyny, Letarg); Patrycja Kowalewska i Rafał Derkacz.

Czytaj również: Złota dama – filmowa opowieść, która wydarzy się naprawdę

Reżyserem spektaklu jest Artur Tyszkiewicz.

Teatr Telewizji Znaki – gdzie obejrzeć spektakl?

Spektakl Teatru Telewizji zobaczycie dziś, w poniedziałek 15 marca 2021 roku, na kanale TVP 1. 

Teatr Telewizji Znaki – opinie o spektaklu

Znaki to tragifarsa Jarosława Jakubowskiego, który miał nią na celu pokazanie ludziom jaki efekt ma totalitaryzm i ingerencja w wolną kulturę. Jednocześnie autor wytyka sposób komunikowania się współczesnego społeczeństwa.

Czytaj również: TVP Kobieta – dziś rusza nowy kanał Telewizji Polskiej przeznaczony dla kobiet

Znaki to także okazja do zmierzenia się ze sztuką teatralną bez wychodzenie z domu. To dobry moment na obcowanie ze sztuką.

Teatr Telewizji Znaki – książki

Znaki jest sztuką teatralną napisaną przez  Jarosława Jakubowskiego, tragifarsą powstałą na własnym scenariuszu. W zamian proponujemy książkę Moralność Pani Dulskiej.
Książkę „Moralność Pani Dulskiej” można kupić taniej, poniżej:

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.