TVP Kobieta – dziś rusza nowy kanał Telewizji Polskiej przeznaczony dla kobiet

Data: 2021-03-08 14:15:01 Autor: adudek

8 marca 2021 roku, w Międzynarodowym Dniu Kobiet Telewizja Polska rusza z nowym kanałem telewizyjnym poświęconym kobietą, dla kobiet i o kobietach. Dziś premiera kanału TVP Kobieta.

Obrazek w treści

Telewizja Polska ma już własny kanał TVP Kobieta w pełni przeznaczony dla kobiet, poruszający tematy dotyczące kobiet, na kobietach skupionym. Co ma do zaoferowania kobietom nowa stacja telewizyjna?

TVP Kobieta – programy i seriale

Nowy kanał Telewizji Polskiej, który rusza już dziś to programy stworzone z myślą o kobietach. Panie znajdą na kanale szeroką ofertę przeznaczoną i dopasowaną właśnie dla nich. Znalazły się tam programy dotyczące urody, zdrowia czy mody. 

Czytaj również: Remigiusz Mróz z prezentem na dzień kobiet. Zapowiada „Afekt”

Kobiety znajdą także wiele propozycji kulinarnych, zagadnienia dotyczące urządzania wnętrz czy podróży. Oprócz wyżej wspomnianych nie zabraknie także reportaży i filmów dokumentalnych, głównie takich, które poruszają tematy społeczne. 

Autorzy nowego kanału telewizyjnego zaprosili do jego tworzenia ekspertki w wielu dziedzinach. W pierwszym dniu w programie pojawi się Agnieszka Mielczarek, dietetyczka, która opowie jak zdrowo i smacznie jeść. 

Zaoroszono także podróżniczkę Monikę Witkowską, która udaje się na wędrówki po świecie tanio i z dzieckiem. Pojawi się także Miłka Raulin, najmłodsza Polka, która zdobyła Koronę Ziemi czy Joanna Lewandowska, mistrzyni florystyki, która opowie o kwiatach. 

W pierwszy odcinku będziemy mogli obejrzeć i wysłuchać ciekawe rozmowy w programie Marty Malinowskiej o tytule „Kobiety w drodze”. Jest to wzruszający program o kobietach pełnych życiowych doświadczeń. Pojawią się w nim Ewa Błaszczyk czy Walentyna Kozioł. 

Czytaj również: Kobiety, które walczyły z Hitlerem i Zagadka kości: rewolucja płci – dokumenty na Polsat Viasat History

Kolejna propozycją będzie cykl „Kobieta w biznesie” prowadzony przez Agatę Konarską, w którym kobiety opowiedzą o swoich problemach w prowadzenie własnej działalności.

Klaudia Carlos natomiast spotka się z ekspertami, z którym porozmawia na temat bolączek kobiet, tego co jest dla współczesnej kobieta sprawą najważniejszą.

Nie zabraknie także cyklu poświęconego zdrowiu i dobrej formie, o co zadba Ida Nowakowska w codziennym paśmie „Trenuj z TVP Kobieta” . 

TVP Kobieta - Pytanie na śniadanie - powtórki

Dla widzów, którzy nie będą mogli obejrzeć w telewizyjnej Dwójce „Pytania na śniadanie” TVP Kobieta oferuje jego transmisje powtórkową. Emisja przewidziana jest po zakończeniu programy w TVP2, na antenie lifestylowego kanału TVP

TVP Kobieta – filmy dokumentalne, filmy i seriale

Na właśnie uruchomionym nowym kanale Telewizji Polskiej, jakim jest TVP Kobieta, nie może zabraknąć także filmów i seriali. W ofercie znalazły się dokumenty, filmy fabularne, ale i seriale.

Czytaj również: By Polska była niepodległa. "Harcerki z Ravensbrück"

W cyklu filmów dokumentalnych pojawią się na przykład” „600 gram szczęścia”, „Antyle Chopina” i „Krzysztof Krawczyk – całe moje życie”, „Zdolne bestie te Kossaki”.

Filmy fabularne to zaś oferta znanych i lubianych produkcji. Widzowie będą mogli zobaczyć między innymi musical La la Land, hiszpański romans o tytule Velvet czy hit jakim jest Dirty Dancing. Nie zabraknie także biografii sławnych kobiet, w takich produkcjach jak: „Grace Księżna Monako”, „Diana”, „Amy. Amy Winehouse” i „Whitney”.

TVP Kobieta – jak i gdzie oglądać?

Program TVP Kobieta jest nadawany w naziemnej telewizji cyfrowej zastępując program TVP Rozrywka. Będzie także stopniowo wprowadzany do oferty operatorów sieci kablowych i platform satelitarnych. W drugiej połowie roku testy obejmą cały kraj.

Od 8 marca TVP Kobieta dostępny jest ma sieci UPC (pakiety Select, Max, Max Premium) na pozycji 423 na dekoderach Horizon i UPC TV 4K Box oraz na pozycji 165 na dekoderze Mediabox i w sieci Toya (pakiet Naziemny+) na pozycji 97.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.

Recenzje miesiąca
Szczęśliwy zegar z Freiburga
Robert M. Rynkowski
Szczęśliwy zegar z Freiburga
Czarny Bałtyk
Maciej Paterczyk
Czarny Bałtyk
Ślady. Rudy warkocz
Katarzyna Kielecka
Ślady. Rudy warkocz
Wszyscy jesteśmy kosmitami
Krzysztof Kochański
Wszyscy jesteśmy kosmitami
Dobry od listopada
Mariusz W. Kliszewski
Dobry od listopada
Jak zdobyć supermoce
Ewa Martynkien
Jak zdobyć supermoce
Na wieki wieków Pani Amen
Bianka Kunicka - Chudzikowska
Na wieki wieków Pani Amen
Zmarnowany rozsądek
Izabela Grabda
Zmarnowany rozsądek
Apokalipsy według Joanny
Anna Robak-Reczek
Apokalipsy według Joanny
Wielki Post i Wielkanoc. Przewodnik
Christian Albini, Asunta Steccanella
Wielki Post i Wielkanoc. Przewodnik
Pokaż wszystkie recenzje