Biblioteka zaprosiła pisarzy i celebrytów, by… wcielili się w bibliotekarzy!

Data: 2022-05-24 07:28:27 Autor: Piotr Piekarski
udostępnij Tweet

Za bibliotecznymi ladami stanęli pisarze, dziennikarze i gwiazdy telewizji. W bibliotekarzy celebryci wcielili się za sprawą inicjatyw zorganizowanej przez Bibliotekę Kraków na początku maja tego roku. 

Obrazek w treściFot. biblioteka.krakow.pl

13 maja w filiach Biblioteki Kraków książki wypożyczali nietypowi dziennikarze – wszystko za sprawą akcji „Znani za ladą”, w ramach której do bibliotek zaproszono znanych dziennikarzy, lokalnych polityków czy gwiazdy telewizji. 

Gwiazdy wypożyczały książki w bibliotece

W akcję zaangażowanych było kilkanaście filii, a gwiazdy, dziennikarze i politycy wcielali się w bibliotekarzy przez godzinę w piątek, 13 maja 2022 roku. W akcję zaangażowano m.in. Łukasza Orbitowskiego, pisarza, którego najnowsza książka Chodź ze mną ukazała się właśnie nakładem Wydawnictwa Świat Książki. W Bibliotece Głównej na czytelników między 16 a 17 czekała Ewa Wachowicz, autorka książek kulinarnych i prowadząca popularne telewizyjne programy. W Filii nr 40 książki wypożyczała z kolei Maria Sajdak – wioślarka i medalistka olimpijska. 

Oprócz nich w akcji wzięli udział także Jacek Bańka, Jerzy Fedorowicz, Małgorzata Jantos, Rafał Jędrzejczyk, Rafał Komarewicz, Krzysztof Lisowski, Paweł Kumięga, Jadwiga Malina, Barbara Majchrowska, Krzysztof Piasecki, Alicja Popiel, Marcin Wilk oraz Leszek Wójtowicz.

Może zainteresować cię także...

Wydarzenie odbyło się kilka dni po obchodzonym w Polsce Dniem Bibliotekarza i Bibliotek, które przypada 8 maja i często stanowi początek Tygodnia Bibliotek – święta publicznych książnic.

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeĹźeli jeszcze go nie posiadasz.

Książka
Chodź ze mną
Łukasz Orbitowski0
Okładka książki - Chodź ze mną

Rok 1958. Helena, dwudziestoletnia studentka stomatologii z Gdyni, zakochuje się w sowieckim kapitanie niszczyciela. Kola jest starszy i żonaty. Niemożliwa...

dodaj do biblioteczki
Reklamy