reklama

Zorro - nadchodzi nowy serial aktorski od Disneya

Data: 2022-01-14 11:08:01 Autor: adudek
udostępnij Tweet

Zorro to postać znana niemal wszystkim. Ten waleczny bohater stający na przeciw niesprawiedliwości, pojawiał się w serialach, filmach i animacjach. Jego postać zadebiutuje w kolejnej serialowej opowieści, tym razem od Disneya.

Obrazek w treści

Według The Hollywood Reporter Disney ma zamiar zrealizować aktorski serial, którego bohaterem będzie nie kto inny, a sprawnie posługujący się szpadom, Zorro. Serial nie ma jeszcze swojej daty premiery, ale wiemy już komu powierzono główną w nim rolę. 

Zorro – opis serialu

Serial Zorro od Disneya, to zupełnie inna opowieść, która to ma połączyć klasyk znany z książki, skupiając się na postaci, o której usłyszeliśmy po raz pierwszy już w roku 1919, ale i opowieść znaną z bardzo wczesnych seriali. Dotyczą one produkcji z lat 50-tych, produkowanych przez Disneya. 

      Czytaj również: Nautilus – serial od Disney, kolejna adaptacja powieści Juliusza Verne

Serial przybliża historię dziennikarki, która zaangażowała się w ujawnienie prawdy na temat korupcji w japońskim rządzie i wśród ludzi na wysokich stanowiskach. Swoim działaniem przysparza sobie wielu wrogów, którzy pragnąć zatrzeć i ukryć jej doniesienia. 

Szefową Disney Branded Television, Ayo Davis wspomina:

Przerabiamy ten klasyk Disneya na produkcję historyczną, osadzoną w Pueblo de Los Angeles, ale opowiedzianą we współczesnym stylu telenoweli - z bardzo różnorodnymi postaciami i relacjami, które są osadzone na tle akcji, dramatu i humoru znanego z oryginalnego i ikonicznego Zorro. Wilmer chce opowiedzieć interesującą opowieść o różnorodnych ludziach, tworząc ważną kulturowo rozrywkę, która będzie łączyła się z naszymi widzami przez kolejne pokolenia.

Zorro – obsada serialu, twórcy

Na temat tego kto zagra w nowej produkcji od Disney na razie niewiele wiemy. Wiemy natomiast kto wcieli się w główną postać, czyli Zorro. Walecznym zamaskowanym bohaterem ze szpadą w ręku będzie Wilmer Valderrama, znany z serialu Raport mniejszości, czy Różowych lat siedemdziesiątych. Aktor jest także producentem wykonawczym serialu. Tak mówi o serialowym projekcie i roli jaką mu powierzono: 

Dorastając, Zorro był taką postacią, która sprawiała, że jako Latynos wierzyłem, że mogę być bohaterem. Jako dorosły scenarzysta muszę przekazywać coś wartościowego w historiach, które powołuje do życia. Dlatego bycie częścią tej mitologii Zorro i przywrócenie go do życia po ponad 60 latach, to prawdziwe spełnienie marzeń. Teraz ja mogę stworzyć coś, co będzie miało taki sam wpływ na dzieciaki, jak miało na mnie

      Czytaj również: Dziwny świat, Disney zapowiada nową ciekawą animację

Oprócz niego producentem wykonawczym serialu Zorro będzie Gary Marsh oraz John Gertz z Zorro Productions, firmy która nabyła prawa do postaci. 

Zorro – gdzie obejrzeć serial?

Nie są niestety znane losy debiutu serialu. Nie wiemy gdzie i kiedy produkcja będzie możliwa do obejrzenia. Z racji tego, że będzie to serial produkowany przez Disney Branded Television, to należy spodziewać się, że może być emitowany na stacji  ABC albo platformie streamingowej Disney+. To jednak nie została potwierdzone. 

      Czytaj również: Disney – będziemy dalej oglądać wszystkie kanały studia. Disney nie planuje zamknięcia

Zorro – książki

Serial Zorro to produkcja bazująca na książce, której bohaterem jest postać stworzona w 1919 roku przez Johnsona McCulleya. W zamian polecamy inną książkę, także przeznaczoną dla młodzieży, o tytule Drogi Wszechświecie..., której autorką jest Florence Gonsalves.

Książkę "Drogi wszechświecie...." (Wydawnictwo Debit) można kupić taniej poniżej:

 

REKLAMA

Zobacz także

Musisz być zalogowany, aby komentować. Zaloguj się lub załóż konto, jeżeli jeszcze go nie posiadasz.