A song for you. Moje życie z Whitney Houston

"Whitney Houston, wielka, ubierająca się w połyskliwe suknie gwiazda, jaką poznał świat, w rzeczywistości lubiła wygodę i była prostolinijną, bezpretensjonalną miłośniczką dżinsów, T-shirtów, rozpinanych swetrów i tenisówek."

Myślę, że chyba wszyscy wiedzą kim była Whitney Houston, pamiętamy jej piękny i potężny wręcz głos, ale również była aktorką, modelką a także potrafiła sama pisać teksty piosenek.
Robyn Crawford w swojej książce "A song for you. Moje życie z Whitney Houston" opowiada nam nie tylko o swojej przyjaciółce, ale także o sobie. To książka nie tylko biograficzna, to książka o sile i trwałości prawdziwej przyjaźni i miłości.
Robin opowiada nam o tym jak się poznały, jak wyglądało ich młodzieńcze życie, jakie były relacje w rodzinie i środowisku, w którym się wychowywały.
Od samego początku można powiedzieć, że wpadły sobie w oko, ich fascynacja bardzo szybko przerodziła się w intymny związek, co w tamtych czasach było objęte wielkim tabu nie tylko w naszym kraju. Zdawały sobie sprawę z tego, że gdyby taka informacja wypłynęła, to bardzo trudno byłoby zrobić karierę. Zwłaszcza kobiecie, tym bardziej z ciemnym kolorem skóry..., pewnie dlatego Whitney nigdy nie przyznała się do tego, a nawet zaprzeczała dość stanowczo. Mimo tego, że jakby odsuwała przyjaciółkę od siebie, to jednak nie pozwoliła jej odejść.

"Oczywiste było, że łączy mnie z Whitney bliska więź. Nie dlatego, że spałyśmy ze sobą i krępowała nas nasza nagość. Mogłyśmy sobie powierzać sekrety, uczucia, nas same. Żyłyśmy w przyjaźni. Byłyśmy kochankami. Byłyśmy dla siebie wszystkim. Nie zakochiwałyśmy się w sobie. Po prostu byłyśmy dla siebie nawzajem. Byłyśmy jednością, tak to czułam."
Jak to zwykle w życiu, przewrotny los nie oszczędzał obu kobiet. Wielu osobom się wydaje, że ta piękna kobieta, którą oglądaliśmy na scenie, miała naprawdę piękne i szczęśliwe życie. Niestety, wielkie sukcesy często są okupione bardzo ciężką pracą i wyrzeczeniami. Zbyt łatwy dostęp do wszelkich używek i narkotyków również nie wpływał dobrze na to, żeby żyć długo i szczęśliwie. Przedwczesna śmierć Whitney potwierdza, że nie zawsze pieniądze dają szczęście, i że nie da się za nie wszystkiego kupić .
Minęło już dziesięć lat od śmierci Whitney Houston, ale pamięć o niej raczej nie przeminie szybko, gdyż jej głos i śpiew jest niepowtarzalny. Muzyka dla niej była wszystkim. Zaczynała od chórków, na które zabierała ją matka, a z czasem rozwijała swoją karierę solową, lecz matka nalegała na to , żeby najpierw skończyła szkołę. Podejrzewam, że gdyby nie to, już wcześniej pewnie byłoby słychać o Whitney.

"Muzyka przenikała każdą cząstkę jej ciała; Whit uwielbiała ją i łaknęła jej. Zapowiadała, że zostanie zawodową piosenkarką i powtarzała to niczym mantrę od dwunastego roku życia."
W książce znajdziemy bardzo dużo interesujących i nieznanych faktów, fabuła jest bardzo dobrze rozbudowana i nie jest tylko nudnym zestawieniem wydarzeń z życia Whitney i Robyn. Poznajemy również ich rodziny, które miały wpływ na całokształt ich życie. Może nam się obecnie wydawać, że mając tak piękny głos, nie było trudno zostać piosenkarką. W latach osiemdziesiątych osobom o ciemnej karnacji nie przychodziło to z łatwością, a zwłaszcza kobietom. Dodam jeszcze, że droga do sławy dla Whitney nie była usłana różami, i być może przypadek sprawił, że została tak wielką gwiazdą.
Książka ta, to wspomnienie przyjaciółki o przyjaciółce, a niektóre fragmenty można powiedzieć, że stanowią niejako wyjawione sekrety, które były skrywane przez wiele lat.
Polecam oczywiście tę książkę szczególnie fanom piosenkarki, ale także wszystkim chcącym poznać jej drogę do sławy i upadku...

Książkę przeczytałam dzięki Akcji recenzenckiej zorganizowanej przez portal Lubimy Czytać.

Dziękuję Wydawnictwu AGORA za otrzymany egzemplarz książki.

Informacje dodatkowe o A song for you. Moje życie z Whitney Houston:

Dodał/a opinię: Myszka77

Tagi: Biografie i literatura faktu

Zobacz opinie o książce A song for you. Moje życie z Whitney Houston

Kup książkę A song for you. Moje życie z Whitney Houston

Śmierć Whitney mnie rozzłościła. Prześladowały mnie szczegółowe opisy i zdjęcia przedstawiające, jak opuszcza imprezę w Los Angeles w otoczeniu obstawy kilka wieczorów przed feralnym dniem.