A song for you. Moje życie z Whitney Houston

Mam idealną książkę dla fanów Whitney Houston.

"A song for you. Moje życie z Whitney Houston" to osobista opowieść autorki Robyn Crawford o jej relacji z Whitney Houston.
Whitney i Robyn poznały się jako nastolatki i spędziły razem dwadzieścia dwa lata. W tym czasie Whitney stała się jedną z największych gwiazd na świecie. Whitney zrobiła wielką karierę jako wokalistka i aktorka. Robyn rzuciła studia i towarzyszyła Whitney na każdym etapie jej kariery zawodowej jako jej asystentka. Robyn opowiada o tym jak zawarły pakt, by chroniły siebie nawzajem i wspierały. To także opowieść o lojalności i zaufaniu. Obie dążyły by spełnić ich marzenia.
Ich relacja zaczęła się od fascynacji i przyjaźni, ale szybko przerodziła się w intymny związek.
Whitney wiedziała, że w amerykańskim show-biznesie lat 80, XX wieku lesbijska relacja może zaszkodzić jej karierze, dlatego całe życie zaprzeczała, że łączy ją coś z Robyn. Osuwała ją od siebie, a jednocześnie nie pozwalała jej odejść.
Przeczytacie o manipulacji, kontroli, głodzie władzy, niedoświadczeniu, kwestiach rasowych, AIDS, chorobie psychicznej, presji jaką przemysł rozrywkowy wywierał na Whitney, więzach rodzinnych, o tym jak ważne jest stawianie siebie na pierwszym miejscu. Ponad wszystko jest to opowieść o trwałej przyjaźni.
Robyn żyła w cieniu Whitney. Po śmierci Whitney i jej córki postanowiła wyjaśnić wiele nieścisłości dotyczących jej samej oraz tego jaką osobą była Whitney Houston.
To bardzo poruszająca książka. Poznajemy historię Whitney dzięki jej najbliższej przyjaciółce i asystentce. Miała piękny głos, urodę, ale niestety świat narkotyków tak ją wciągnął, że stoczyła się na dno i jej historia skończyła się tragicznie. Whitney trafiała w swoim życiu na nieodpowiednich ludzi, a pomocne dłonie odrzucała. Niestety ta historia pokazuje, że pomimo ogromnej kariery jaką zrobiła Whitney to nie była szczęśliwą kobietą. Całą prawdę o życiu Whitney poznajemy dzięki Robyn Crawford.
Spędziłam z tą książką bardzo ciekawie czas. Nie mogłam od niej oderwać się.
Warto przeczytać.

Dodał/a opinię: brunetkabooksrec

Tagi: Biografie i literatura faktu

Zobacz opinie o książce A song for you. Moje życie z Whitney Houston

Kup książkę A song for you. Moje życie z Whitney Houston

Śmierć Whitney mnie rozzłościła. Prześladowały mnie szczegółowe opisy i zdjęcia przedstawiające, jak opuszcza imprezę w Los Angeles w otoczeniu obstawy kilka wieczorów przed feralnym dniem.

Coraz bardziej niepokoiłam się nadmiarem wciąganej kokainy i wpływem, jaki na nas wywierała, ale Nip nie obawiała się niczego i świetnie się czuła, upalając się beze mnie.