A song for you. Moje życie z Whitney Houston

Często mówi się, że najważniejsze rzeczy są napisane małym druczkiem i ta prawda zadziałała również w przypadku tej książki. W długim tytule najważniejsze są słowa "moje życie" odnoszące się do autorki, Robyn Crawford, wieloletniej kochanki i przyjaciółki światowej gwiazdy, jaką była Whitney Houston. "A song for you" to nie biografia sławnej piosenkarki, tylko osoby, która zawsze stała w jej cieniu.

Myślę, że fani Houston i wszystkie osoby spragnione odtworzenia wydarzeń z nią związanych, będą zadowoleni z lektury. Tylko czy dostaną coś ponad to, czego już zdążyli się dowiedzieć z innych źródeł? Ciężko stwierdzić. Ciekawostką jest perspektywa Robyn, jednak podczas lektury cały czas miałam wrażenie, że bardziej interesująca byłaby pozycja napisana przez doświadczonego biografa, na pewno kogoś z zewnątrz.

Wiadomo, że za sukcesem gwiazdy śpiewającej na scenie, zawsze stoją też jacyś inni ludzie. Robyn Crawford tą książką daje znać, że ona była jedną z nich. Tak jakby koniecznie chciała coś udowodnić albo wytłumaczyć się przed światem. To może być zrozumiałe, jeśli weźmiemy pod uwagę, z jak dużą presją i potępieniem spotykały się w latach '80 lesbijki. Po latach w końcu może przyznać się do swoich uczuć.

"A song for you" to książka o przyjaźni i miłości wystawianej na ciężkie próby, o narkotykach i prozie życia osób czarnoskórych w tamtych latach w Ameryce, to również historia o wielkim talencie i wykorzystywaniu go przez innych. Szkoda, że nie tak przebojowa, jak się spodziewałam, że będzie.

Informacje dodatkowe o A song for you. Moje życie z Whitney Houston:

Dodał/a opinię: mysilicielka

Tagi: Biografie i literatura faktu

Zobacz opinie o książce A song for you. Moje życie z Whitney Houston

Kup książkę A song for you. Moje życie z Whitney Houston

Śmierć Whitney mnie rozzłościła. Prześladowały mnie szczegółowe opisy i zdjęcia przedstawiające, jak opuszcza imprezę w Los Angeles w otoczeniu obstawy kilka wieczorów przed feralnym dniem.

Coraz bardziej niepokoiłam się nadmiarem wciąganej kokainy i wpływem, jaki na nas wywierała, ale Nip nie obawiała się niczego i świetnie się czuła, upalając się beze mnie.