Absurdalne fakty z historii. Mózg Lenina, zwłoki Chaplina i ostatni dodo

Czy znajdę tu zapalonych historyków? Osoby, które lubią drążyć temat i dociekać? A może wręcz przeciwnie, jesteś osobą, która nigdy nie przepadała za historią w szkole? No więc ja mam swoje miejsce w tej drugiej grupie, choć ostatnio trochę się to zmieniło, a mianowicie wtedy, kiedy poznawałam kolejne ABSURDALNE FAKTY HISTORYCZNE 🙂

Czy można powiedzieć o przeszłości w sposób krótki, zwięzły, co najważniejsze ciekawy i dodatkowo okraszony humorem? MOŻNA! A ta książka jest tego najlepszym przykładem. Zdradzę Wam, że juz kilka tych ciekawostek przedstawiłam mężowi i znajomym 😉

Od czego by tu zacząć… no więc czy wiecie, że zwłoki Charliego Chaplina zostały skradzione dla okupu i to przez Polaka i Bułgara?
Albo czy słyszeliście kiedyś o pilocie kamikadze, który przecież miał zginąć w swojej akcji, a wcale tak się stało? A może obiła Wam się o uszy historia pewnego pracownika kuchni na Titanicu, który przeżył katastrofę ponieważ był pod wpływem alkoholu? I jeszcze chociażby sprawa „wojny o kości”, czyli sporu między Edwardem, a jego naukowym rywalem Othinelem? Nie? Mam na to sposób, wystarczy sięgnąć po tę książkę 🙂

1 książka
33 części
i aż 100 absurdalnych faktów z historii!!!

Informacje dodatkowe o Absurdalne fakty z historii. Mózg Lenina, zwłoki Chaplina i ostatni dodo:

Wydawnictwo: Otwarte
Data wydania: 2023-04-12
Kategoria: Historyczne
Dodał/a opinię: etiudyliterackie

Tagi: Historia

Zobacz opinie o książce Absurdalne fakty z historii. Mózg Lenina, zwłoki Chaplina i ostatni dodo

Kup książkę Absurdalne fakty z historii. Mózg Lenina, zwłoki Chaplina i ostatni dodo

Samuraj William
Giles Milton0
Okładka ksiązki - Samuraj William

W roku 1612 - pisze znakomity historyk epoki elżbietańskiej, Alfred Leslie Rowse - angielski statek o nazwie "Clove" zawinął do wybrzeży Japonii, gdzie...

Białe złoto
Giles Milton 0
Okładka ksiązki - Białe złoto

Ten reportaż historyczny - całkowicie oparty na wspomnieniach i dokumentach z epoki - może być dla wielu czytelników zaskoczeniem. Nie wszyscy bowiem wiedzą...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;