Akuszer bogów

Tom 2 cyklu Nikita

„(…) jeśli ludzie przekraczają twoje granice, zmieniają coś, wywierają wpływ. Niszczą (…) Ale nie tylko. Rozwijają cię.”

Wszystko, w co wierzyła Nikita, okazało się ściemą. Nie wie kim jest, ani dlaczego karmiono ją tymi kłamstwami. To mistrzyni fałszywych tożsamości, której zaczęło zależeć na poznaniu tej prawdziwej.
Zdradzona przez najbliższych, ścigana przez płatnych najemników i nękana przez duchy przeszłości, mając u boku Robina, rusza do Norwegii, gdzie zdaniem Ture, wszystko się zaczęło.
Na bohaterów czekają tam ludożercze trolle, boskie pszczoły, niespuszczające jej z oka kruki i wrony oraz tajemniczy Akuszer Bogów.
Czy odpowiedzi, które uzyska Nikita będą takie, jakich oczekuje? Czy uda jej się poznać swoją przeszłość?

„Przeszłości nie można zmienić, więc nie ma sensu pozwalać, by gorycz z jej powodu zatruwała teraźniejszość.”
Nie jest to spokojna i sentymentalna wyprawa do źródeł. To mogę Wam zagwarantować. Historia skupia się na bohaterce. Odkrywanie jej przeszłości było fascynujące i nie bardziej ciekawe od przeszkód, które musiała pokonać po drodze. Nikitę bardzo lubię i chętnie bym się z nią zaprzyjaźniła. Jej przemiana bardzo mi się podoba. Kontrola, rozwaga, pewność siebie i tego czego chce, wyciąganie wniosków i przemyślenia – super, gorzej z łatwością zabijania…
Podoba mi się w tej książce połączenie świata ludzi ze światem bogów. Jest to wszystko płynne i dopracowane w każdym szczególe. Najdrobniejszy element tej historii jest wyjaśniony i dlatego bardzo łatwo można wyobrazić sobie każdą scenę. Brawa dla Pani Anety.
Historia ta jest pełna intryg i manipulacji, co powoduje, że akcja z każdą przekładaną kartką pędzi coraz szybciej, a to gwarantuje brak nudy. Czytało mi się ją z przyjemnością. Tajemniczość i zagadki to jest to, co lubię, a poczucie humoru autorki bardzo mi odpowiada.

Ja sięgam po kolejny tom, gdyż mam nadzieję, że odkryję w nim prawdę o Robinie, który ma duży wpływ na przemianę Nikity. Jestem też ciekawa czy świat przedstawiony w kolejnym tomie również mnie zaciekawi.
A Was mocno namawiam do przeczytania tej książki, bo historia w niej opisana warta jest nieprzespania nocy. Wiem coś o tym.

Informacje dodatkowe o Akuszer bogów:

Wydawnictwo: Sine Qua Non
Data wydania: 2022-07-13
Tłumaczenie: brak
Dodał/a opinię: BOOKSARE_MYPASSI

Tagi: Imaginatio

Zobacz opinie o książce Akuszer bogów

Kup książkę Akuszer bogów

Dyniowy Demon
Aneta Jadowska0
Okładka ksiązki - Dyniowy Demon

Koty emanują dziwną magią – nic nowego, ludzie już dawno zaakceptowali, że te stworzenia rządzą światem. Zresztą nie mieli innego wyjścia. Ale duchy...

Dzikie Dziecko Miłości
Aneta Jadowska0
Okładka ksiązki - Dzikie Dziecko Miłości

Spokój? W słowniku Namiestniczki Thornu ten wyraz nie istnieje. W mieście grasuje zabójca, a terytorium wilków skrywa masowe groby. Jedyny trop prowadzi...