Amerykańskie więzienie. Reporter pod przykrywką w sercu więziennego biznesu

"Kiedy układałem sobie w głowie własne przeżycia z dwuletniego więzienia, borykając się z ponownym przystosowaniem do życia i zespołem stresu pourazowego, zacząłem korespondować z niektórymi osadzonymi w karcerach, tu w Stanach Zjednoczonych"

"Amerykańskie więzienie" to bardzo odważny reportaż, w którym Shane Bauer ukazuje nam brutalną prawdę o jednym z prywatnych więzień w Luizjanie. Na potrzeby jego powstania, Autor zatrudnił się na stanowisku strażnika. Shane Bauer w ciągu czterech miesięcy przyjrzał się dokładnie funkcjonowaniu więzienia, jego pracownikom, ich zachowaniu wobec więźniów oraz samym więźniom.

W swoim reportażu Bauer przedstawia nam historie systemu prywatnego więziennictwa od jego narodzin po czasy współczesne.

"Amerykańskie więzienie" to reportaż niezwykle wstrząsający, ukazujący nam obraz amerykańskiej sprawiedliwości. Autor wykonał kawał dobrej roboty poświęcając swoje życie dla udokumentowania codzienności w więzieniu. To nie tylko obraz współczesnego więziennictwa, Autor wspomina także jego początki, które są przerażające. Ta książka z pewnością na długo zostanie mi w pamięci.

Jeżeli lubicie reportaże, interesuje Was historia amerykańskiego więziennictwa to z całego serca polecam Wam tekturę. Naprawdę warto zwrócić uwagę na ten tytuł

Informacje dodatkowe o Amerykańskie więzienie. Reporter pod przykrywką w sercu więziennego biznesu:

Wydawnictwo: Marginesy
Data wydania: 2022-06-22
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
Tytuł oryginału: American Prison
Dodał/a opinię: Ilona Wolińska

Tagi: Biografie i literatura faktu

Zobacz opinie o książce Amerykańskie więzienie. Reporter pod przykrywką w sercu więziennego biznesu

Kup książkę Amerykańskie więzienie. Reporter pod przykrywką w sercu więziennego biznesu