Anioł z rubinowym sercem

Książka byłaby dla mnie wręcz idealna, gdyby nie jeden malutki szczególik. Jest napisana bardzo ozdobnie i malowniczo. Opowieść wspaniała, tylko może troszkę tych opisów przyrody było tu nieco zbyt wiele. Byłam nimi tak zachwycona, że gdzieś tam gubiłam wątek z książki. Później, kiedy już wkręciłam się w opowieść, ponownie opisy okolicy, przyrody, wszystkich pięknych miejsc wokoło nieco mnie rozpraszały, bo znowu myślałam tylko o nich. Możliwe też, że brak mojej koncentracji brał się z ogromu zadań do załatwienia, lub zwyczajnie naprawdę styl autorki mnie tak czarował, że brakowało mi tej podzielności uwagi. Po za tym, reszta jest dla mnie wisienką na torcie. Bohaterowie są bardzo charakterystyczni, każdy z nich emanuje innymi emocjami, jakby każdy z nich widział ten sam punkt, tylko pod zupełnie innym kontem. Uważam ich za inteligentnych i bardzo pomysłowych. Potrafią otwierać się na nowe pomysły, czy też idee, ale oczywiście tylko połowa z nich tak ma. Reszta woli życie bez większych zmian. Jednak aby nie było tak miło i monotonnie, autorka przygotowała dla każdego z nich wielką podróż. Będą musieli odwiedzić miejsce, które albo im się nie podoba, albo się go boją, albo w ogóle nie chcą wracać do przeszłości. Nie dla wszystkich własne korzenia będą mile widziane, choć znajdą się i tacy, którzy tęsknie będą je wspominać. Chcą ponownie poczuć się bezpiecznie. Jednak nie tylko w prawdziwym życiu wydarzają się sytuacje, które potrafią wyprowadzić człowieka z równowagi. Tutaj tez padną słowa, których nie da się cofnąć. Będzie też rodzina, która mimo oporu może jednak na sobie polegać. Spotkamy tutaj rowerzystę, który pragnie spełnić swoje marzenie. Znajdziemy tu również osoby, które wstydzą się pracy swoich rodziców. Nie widzą tego, że żadna praca nie hańbi, na wszystko patrzą przez pryzmat znajomych. Według mnie książka ukazuje różne aspekty życia, które trwają, bądź przemijają. Warto ją przeczytać choćby dlatego, że nigdy nie wiadomo co nas w życiu spotka. Poznajmy rozterki postaci, które radzą sobie tak jak potrafią, bądź jak zostali wychowani. Jest wielce prawdopodobne, że i my odnajdziemy swoją cząstkę szczęścia.

Informacje dodatkowe o Anioł z rubinowym sercem:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2023-01-17
ISBN: 9788382026054
Dodał/a opinię: Ewelina Przespolewska

Zobacz opinie o książce Anioł z rubinowym sercem

Kup książkę Anioł z rubinowym sercem