Antykwariat spełnionych marzeń

Emilka zakochana w książkach nie mogła wymarzyć sobie lepszej pracy jak antykwariat, gdzie codziennie wita ją pan Franciszek starszy samotny pan, który jest jedną z najważniejszych osób w życiu młodej dziewczyny, to On i jego zmarła żona, która była opiekunką Emilki, byli wzorem i autorytetem, którego nie mogła znaleźć w wiecznie roztrzepanej i nieobecnej matce. Matce, która po rozwodzie, nigdy nie potrafiła ułożyć sobie życia, zapraszając do niego coraz to młoszych partnerów.

Emilka jako skromna i trochę staromodna dziewczyna pisze do szuflady, dzieli się swoją powieścią z przyjaciółką, która potajemnie wysyła ją na konkurs, podając się za autorkę książki. Kiedy prawda wychodzi na jaw i książka wygrywa konkurs Emilka nie może pogodzić się ze zdradą przyjaciółki, ucieka do Ojca i jego żony nad morze, przed wyjazdem dostaje starą i zniszczoną książkę od pana Franciszka, która podobno niejednej osobie urtatowała życie.

Nad morzem dziewczyna odnajduje spokój, może przemyśleć swoje życie, podjąć decyzje odkładane zawsze na później, nabrać dystansu. Poznaje również tajemniczego mężczyznę, który wynajmuje opuszczona latarnię, kiedy między nimi zaczyna pojawiać się uczucie, na drodze do ich szczęścia staje znowu była przjaciółka dziewczyny.

Czy skomplikowane życie Emilki pełne tajemnic, niedomówień wreszcie skończy się szczęśliwie i spełnią sie marzenia młodej dziewczyny? Czy stara książka będzie drogowskazem?

Informacje dodatkowe o Antykwariat spełnionych marzeń:

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2017-04-12
Dodał/a opinię: jusia

Zobacz opinie o książce Antykwariat spełnionych marzeń

Kup książkę Antykwariat spełnionych marzeń

Słowa, nieważne, wypowiedziane czy zapisane, mają wielką moc. Potrafią niszczyć lub budować. Mogą cię utulić lub zaciągnąć na dno rozpaczy.

Miłość to największy z darów, jaki człowiek może dać drugiemu człowiekowi. To siła, która zjawia się nagle i burzy ustalony wcześniej porządek, zabiera nam to, co najważniejsze, a zostawia tylko blask.