Aptekarz

"Aptekarz" to debiut Iwony Bogusz. Byłam ogromnie ciekawa tej historii, czułam że mi się spodoba, ale nie podejrzewałam, że to będzie tak dobra lektura!

Julian Tiliński od lat prowadzi aptekę w Wejherowie. Aptekarz nie tylko potrafi przyrządzać leki na bazie ziół, które mają na celu uśmierzyć ból, ma także niezwykły dar. Potrafi czytać w myślach osób, które chcą kogoś zabić lub są prześladowane. Pewnego dnia w Wejherowie dochodzi do zabójstw. Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że morderstwa nie są ze sobą powiązane. Łączy je jedynie to, że zabici czerpali przyjemność z krzywdzenia innych. Tiliński wie, że musi zacząć działać, brak mu jednak sił, pamięć zaczyna mu szwankować i sam sobie nie poradzi. Tymczasem policja wpada na trop, który jednoznaczne wskazuje, że winnym dokonanych zabójstw jest aptekarz..

Historia Juliana Tilińskiego już od samego początku mnie oczarowała. Auorka sprawnie porusza się między teraźniejszością a przeszłością. Jak na debiut Iwona Bogusz w fantastyczny sposób połączyła wątek kryminalny z powieścią obyczajową w zgrabny sposób wplatając do niej elementy fantastyki (czytanie w myślach innych osób). Książkę czytałam z ogromnym zaciekawieniem. Zagadka kryminalna i zakończenie powieści zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Choć można by się domyśleć, kto jest winnym dokonanych zbrodni, to jednak na sam koniec autorka kompletnie mnie zaskoczyła.
Z całego serca polecam tę historię, nie ma tutaj wartkiej akcji i krwawych scen zbrodni, ale ma w sobie coś, co sprawia, że intryguje i nie pozwala o sobie zapomnieć. To powieść inna niż te, które do tej pory czytałam.

Informacje dodatkowe o Aptekarz:

Wydawnictwo: Novae Res