Arabska zdrajczyni

„Arabska zdrajczyni” to już 13 część Orientalnej sagi @tanya_valko a moje drugie spotkanie ale jestem pewna, że nie ostatnie. Przyznam się, że wkręciłam się w historię rodziny Goldmanów i Salimich. Na początku myślałam, że to nie dla mnie i mimo że to całkiem spora 700 stronicowa cegiełka to dzięki świetnie przemyślanej formule książkę „połyka” się dość szybko.

Autorka przenosi nas na Bliski Wschód i razem z nią poznajemy kulturę Bliskiego Wschodu dla nas zupełnie inną, niedostępną i zupełnie dla mnie nie zrozumiałą, która jest pełna zakazów i nakazów. Kobiety nie mają tam łatwego życia. Bardzo się zżyłam z bohaterami, przeżywałam każdą trudną sytuację w którą bezproblemowo się władowały, a bohaterski Hamid je ratował.
Mimo, że jest to wielowątkowa powieść, ja nie miałam problemu aby wiedzieć kto jest kim.

Bez obaw, jeśli nie czytaliście poprzednich tomów sagi, możecie przeczytać ją jako samodzielną powieść.

Bohaterowie: ✨✨✨✨
Emocje:✨✨✨✨
Tempo akcji:✨✨✨
Ogólna ocena:✨✨✨✨/5

W tej częsci sagi poznamy wątek Doroty, która zachorowała na raka piersi. Czy uda jej się pokonać chorobę? Czy będzie potrafiła wybaczyć swojej lakarce Wardzie, która dopuściła się cudzołóstwa z jej mężem? Fantastycznie zostały opisane dalsze losy Marysi i jej córki Nadii, która jest niesubordynowana i potrafi się wpakować w niezłe kłopoty.

Zachęcam Was do sięgnięcia po tą pozycję. Po przeczytaniu zobaczycie same/sami, że wcale tak źle nie mamy (aczkolwiek są sprawy gdzie mogłoby być lepiej.

Informacje dodatkowe o Arabska zdrajczyni:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2022-05-17
Dodał/a opinię: Edyta Osińska

Zobacz opinie o książce Arabska zdrajczyni

Kup książkę Arabska zdrajczyni

Saga arabska tom 14. Znowu razem
Tanya Valko0
Okładka ksiązki - Saga arabska tom 14. Znowu razem

Hamid odnajduje Marysię w wiosce powstańców i ratuje ją przed śmiercią z rąk najemników Kaddafiego. Spędzają razem noc i jadą do szpitala...

Saga arabska tom 6. W Ghanie
Tanya Valko0
Okładka ksiązki - Saga arabska tom 6. W Ghanie

Malika jak najszybciej chce się wydostać z ogarniętej zamieszaniem Libii. Załatwia sobie pracę na placówce dyplomatycznej w Ghanie. Po upozorowaniu śmierci...