As

„Nie da się uciec od przeszłości i zniknąć jak gdyby nigdy nic. (…). Zawsze cię dopadnie. Choćbyś był pewien, że jesteś bezpieczny, to nigdy tak nie jest”.

Anna Maria Kier powraca. Była warszawska policjantka, która na zasłużonej emeryturze marzyła, by wreszcie móc przedłożyć sprawy rodzinne nad zawodowe, już wie, że to nie jest ani łatwe, ani wdzięczne zadanie..

Niepokorny świat zmusił ja do powrotu w dawne koleiny. Zamiast celebrować nowy etap swojego życia, czytać książki, spacerować, spotykać się z synem, zająć się odbudowywaniem ich kruchej relacji oraz jego nadszarpnięty zdrowiem, a także opieką nad ojcem – „wilka zawsze ciągnie do lasu”. „Piczka zasadniczka” ze „sztyletami w oczach” nie potrafi spocząć na laurach. Anna wraz z niedawno poznaną tajemniczą specjalistką od cyberprzestępczości - Wandą Lechicką, stworzyły zatem zgrany detektywistyczny duet. Sprawa z jaką teraz przyjdzie im się zmierzyć zapowiada się co najmniej intrygująco..

Nowa klientka agencji detektywistycznej to Lukrecja Woźniak-Bąk. Kobieta kiedyś była prostytutką, dziś jest popularną autorką powieści erotycznych publikującą pod pseudonim Looka Wood. Jej zasięgi w mediach społecznościowych szleją. Ale nikt nie wie, że kobieta z powodu swoich kompleksów na punkcie wyglądu, powierzyła prowadzenie swojego profilu dublerce – pięknej Katarzynę Wieczorek. W pewnym momencie dublerka pisarki zaczyna otrzymywać niepokojące pogróżki.. Robi się śmiertelnie niebezpiecznie.. Wątpliwości budzi fakt, kto tu jest prawdziwym celem prześladowcy..?

Detektywistyczny duet bezdyskusyjnie zaradnych babek uwielbiających adrenalinę czekają sytuacje, w których kończą się analizy, a zaczyna konkretne działanie. Ich bystre umysły wyłapują nieścisłości, a obrana taktyka przynosi spektakularne efekty.

„As” również odsłania coraz więcej z życia osobistego Anny Marii Kier. Spod skorupy silnej, zdecydowanej i odważnej „superbohaterki” wyłania się wrażliwa kobieta z krwi i kości..

„As” to kryminał obyczajowy. Wątki kryminalne przeplatają się z pokrętnym prywatnym życiem bohaterki. A tu jak w pokerze, nie zawsze popłaca gra w otwarte karty, czasami konieczny jest blef..

Autorka zaciekawia zagadką kryminalną, ale między wierszami zwraca uwagę na wiele ważny tematów. Niesie pouczający przekaz o relacjach międzyludzkich, macierzyństwie, byciu niewolnikiem własnego kłamstwa, ludziach krzywdzących z uśmiechem na ustach, rzeczach których nie da się zracjonalizować, ludzkich potrzebach i życiowych priorytetach.

„As” to druga po „Królu” odsłona tetralogii "Anna Maria Kier". Każdy kolejny tom to osobna zagadka kryminalna. Z niecierpliwością będę wypatrywać „Damy” i „Waleta”.

Tymczasem, polecam „Asa”.

Kup książkę As

Walet
Dagmara Andryka0
Okładka ksiązki - Walet

"Walet", czwarta część serii "Anna Maria Kier", to opowieść o nieposkromionej żądzy, sile manipulacji i kłamstwie, w którym nie da się żyć. Współczesna...

Król
Dagmara Andryka0
Okładka ksiązki - Król

Anna Maria Kier, była warszawska policjantka, uczciwa i szanowana wojowniczka skrywająca niebezpieczną historię rodzinną, i Wanda Lechicka, specjalistka...

Forget Me Not
Julie Soto