Quantcast

As

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2022-08-09
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788382951202
Liczba stron: 376

Ocena: 5 (14 głosów)

Anna Maria Kier, była warszawska policjantka stopniowo odkrywająca swoją niebezpieczną rodzinną historię, i Wanda Lechicka, specjalistka od cyberprzestępczości, niezbyt radząca sobie w życiu offline - ten silny kobiecy duet zakłada agencję detektywistyczną, która podejmuje się najtrudniejszych wyzwań. Każdy tom to osobna, misternie skonstruowana zagadka kryminalna, której wątki przeplatają się z prywatnym życiem bohaterek. "As" to drugi po "Królu" tom tetralogii "Anna Maria Kier". Kolejne tomy, "Dama" i "Walet", są w przygotowaniu. Jak bardzo środowiska mediów społecznościowych i te z małych miasteczek są do siebie podobne. Jakże skutecznie i jedne, i drugie potrafią wywołać traumę... Do Anny Marii Kier trafia Lukrecja Woźniak-Bąk, była prostytutka, a obecnie popularna autorka powieści erotycznych publikująca pod pseudonim Looka Wood. Ma ogromną liczbę obserwatorów w mediach społecznościowych, ale nikt z nich nie wie, że z powodu nadwagi i niezbyt atrakcyjnego wyglądu do prowadzenia profilu pisarka wynajęła zgrabną dublerkę, Katarzynę Wieczorek. Dublerka zaczyna otrzymywać pogróżki i staje się ofiarą stalkingu. Zagrożenie narasta, a gdy dochodzi do najgorszego, pojawia się pytanie, kto był prawdziwym celem prześladowcy. Przemyślne konstruowane groźby doprowadzają Lukrecję na skraj załamania nerwowego. Zaczyna się wyścig z czasem i konieczny okazuje się powrót do mrocznej przeszłości Looki Wood.

Dagmara Andryka- z wykształcenia filozof oraz absolwentka studiów podyplomowych w Instytucie Literatury Polskiej na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Pisarka, scenarzystka, autorka opowiadań. Zadebiutowała świetnie przyjętą powieścią "Tysiąc", która rozpoczęła trylogię kryminalną z dziennikarką Martą Witecką w roli głównej. W 2019 r. trzecia część cyklu, "Tajemnice Mille", została nominowana do Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa.

Kup książkę As

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - As

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2022-11-23, Ocena: 6, Przeczytałem,

,,Janusz, jej eksmąż, lubił rozmawiać właściwie tylko o dwóch rzeczach w życiu, o książkach i o jedzeniu. Czasem też o synu, ale nigdy z takim entuzjazmem jak o barszczyku i pasztecikach".

Uważam, że to rewelacyjna seria, choć nie czytałam jeszcze tomu trzeciego. Nic nie poradzę na to, że autorka urzekła mnie swoim stylem i swobodą wyrażania sobie pod postaciami bohaterów. Tutaj bardzo szybko pojawi się na waszych ustach uśmiech, po czym zacznie zmieniać się w lekko nostalgiczny, kiedy czytamy o chłopcu pobierającym chemię. Wręcz widzimy tą miłość w oczach matki, gdyż tylko ona potrafi patrzeć na dziecko jak na prawdziwy cud świata. Nie wierzy, że jej ojciec jest gangsterem. Jej zdaniem choroba pochłonęła mu mózg, gdzie każdego dnia przyprószona starością jedynie się pogłębia. Stara się wywlec brudy własnej rodziny, by otrzymać potwierdzenie swojej tezy. Jednak czy takowe znajdzie?
Drugim wątkiem będzie tutaj sławna postać, która pisze erotyki. Niestety z uwagi na własny wygląd, którego bardzo się wstydzi, do zdjęć, które umieszcza na swoim profilu wynajmuje naprawdę piękną zastępczynię. Nawet nie spodziewała się, że życie tej osoby może być z tego powodu zagrożone. Jest nieco zdruzgotana, kiedy dochodzi do niej, że to ona mogła być na jej miejscu, bo co jeśli sprawca nie ma pojęcia jak wygląda prawdziwa autorka? Akcja znacznie przyspiesza, kiedy kolejne wydarzenia zaczynają coraz bardziej komplikować sprawę. Nie ma czegoś takiego jak przerwa, powiedziałabym, że reszta historii jest pisana jakby w biegu. My sami robimy co możemy, by nie odłożyć książki na bok, gdyż problem jaki nastaje może dotyczyć każdego z nas. Każda sława ma swoje konsekwencje, tylko jedna mniejsze, a druga naprawdę okropne. Jak zwykle w takich wypadkach życie prywatne zostaje wywleczone na wierzch i to wtedy pojawia się wstyd. Autorka daje nam tu małą przestrogę, lecz każdy sam powinien do niej dojść. Niesamowita książka z przesłaniem, pięknym piórem i wciągającą treścią. Milej wam będzie, jeśli przeczytacie części po kolei, gdyż w życiu prywatnym bohaterki czas nie staje w miejscu. Naprawdę ją polecam!

Link do opinii
Avatar użytkownika - _books_and_dog_
_books_and_dog_
Przeczytane:2022-10-21, Ocena: 5, Przeczytałem,

Książka „As” autorstwa Dagmary Andryki to już druga część cyklu z Anną Marią Kier. "As" jest drugim tomem zaraz po "Królu" w tetralogii właśnie z Anną Marią Kier. W przygotowaniu są już kolejne dwa tomy "Dama' i "Walet" - już się nie mogę ich doczekać.

Do naszej bohaterki zgłasza się Lukrecja Woźniak-Bąk - poczytna autorka powieści erotycznych publikująca pod pseudonim Looka Wood. Chodzą plotki, że takie historie wymyśleć mogła tylko prostytutka. Nasza pisarka jednak do prowadzenia swojego profilu w mediach społecznościowych wynajęła swoją dublerkę - Katarzynę Wieczorek. To właśnie w sprawie Katarzyny wieczorek Lukrecja zjawia się u Anny Marii Kier. Bowiem dublerka ma stalkera i otrzymuje wiadomości z pogróżkami. Tu pojawia się pytanie, która z kobiet tak naprawdę zaszła komuś za skórę. Komu i z jakiego powodu? Duże pole do popisu będzie miała tutaj specjalistka od cyberprzestępczości Wanda Lechicka. W dużej mierze główną rolę w tej książce odgrywa przeszłość. Zarówno jeżeli chodzi o naszą zleceniodawczynię Looke Wood jak i naszą panią detektyw Annę Marię Kier. Kontynuowana jest tutaj bowiem sprawa pana prokuratora Księżopolskiego. Jak dla mnie ta część jest chyba lepsza od poprzedniej. Czekam na kolejne i serdecznie polecam ☺.

Za egzemplarz książki serdecznie dziękuję wydawnictwu Prószyński i S-ka.

Link do opinii
Avatar użytkownika - czytanienaplatan
czytanienaplatan
Przeczytane:2022-09-29, Ocena: 5, Przeczytałam,

Lubicie powieści, w których przeszłość odciska piętno na teraźniejszości, a worek ze skrywanymi przez lata sekretami w końcu pęka? Ja uwielbiam.

I między innymi dlatego tak zachwyciła mnie druga część cyklu kryminalnego z Anną Marią Kier. Zajmując się sprawą pogróżek przesyłanych pod adresem Lukrecji Wożniak-Bąk alias Looki Wood, królowej polskich erotyków, prywatna detektyw odpowiedzi szukać będzie właśnie w przeszłości. Sprawa jest o tyle delikatna, że niemal nikt nie wie, że publiczny wizerunek pisarki to mistyfikacja nastawiona na przyciągnięcie odbiorców, a ciała w mediach społecznościowych użycza jej ponętna dublerka Katarzyna Wieczorek.

Współpracującej z Anną hakerce Wandzie szybko, choć czasem z pominięciem prawa, udaje się ustalić tożsamość stalkującego kobietę Sex Mastera. Tylko ta pozornie prosta sprawa znacznie się komplikuje, gdy Katarzyna znika, a Lukrecja otrzymuje kolejne pogróżki.
Akcja zaczyna przyspieszać z każdym rozdziałem, przetykana historią z przeszłości Looki ukazującą jej drogę od pragnącej występować na scenie dziewczynki z nadwagą do wabiącej mężczyzn ekskluzywnej prostytutki.

Na jej tempo ma również wpływ bardzo ciekawie poprowadzony wątek osobistego życia Anny, które mimo kwitnącej relacji z mężczyzną przysparza jej wielu cierpień. Zmagając się z ciężką chorobą syna, nie jest też w stanie zapomnieć o ojcu, byłym prokuratorze, aresztowanym za powiązania przestępcze. Jej do niedawna ukochany i schorowany ojciec okazuje się mieć więcej tajemnic niż mogłaby przypuszczać, a do tego nadal potrafi uzyskać od niej to, czego chce. Bo Król zawsze potrafi postawić na swoim. Ale i ona ma coś z ojca, tak łatwo nie odpuszcza…

Autorka pokazała jak łatwo jest manipulować odbiorcą w mediach społecznościowych, ale też najbliższymi wykorzystując ich bezwarunkową miłość i zaufanie. Jak mylny mamy ogląd na wizerunek i charakter osób kreujących się w mediach, ale też jak mało znamy osoby, z którymi mieszkamy pod jednym dachem. W końcu jak jedno wypowiedziane pochopnie lub złośliwie słowo może wpłynąć na czyjeś życie, a miłość liczona słoikami miodu skażona jak one łyżką dziegciu nabierze goryczy.

Powieść czytałam z prawdziwą przyjemnością i niesłabnącym napięciem! Zachwyciła mnie nie tylko znakomitymi kreacjami bohaterów, ale też wciągnęła dynamiczną akcją i dopracowaną, intrygującą fabułą. Mimo że Wydawnictwo zapewnia, że każdy tom stanowi odrębną zagadkę kryminalną, to z chęcią poznam lepiej postać głównej bohaterki, bo z pewnością ma to znaczenie dla kontynuowanego wątku osobistego. Posadziłam już „Króla” na wirtualnym tronie na Legimi i nie mogę pozwolić mu długo czekać, tym bardziej że już w listopadzie pojawi się trzecia część tetralogii „Dama”.

Link do opinii
Avatar użytkownika - edytaosinska
edytaosinska
Przeczytane:2022-09-25,

Po krótkiej przerwie wracam do Was z rewelacyjną książką pt. „As” @dagmaraandryka.autorka @proszynski_wydawnictwo
Jest to drugi tom tetralogii z cyklu „Anna Maria Kier”.

Książkę miałam ochotę przeczytać, gdy zobaczyłam jej recenzję u @ladymargotpl . I teraz ja zostawiam swoją opinię dla Was.

Przede wszystkim świetnie zbudowana zagadka kryminalna i wciągająca fabuła nie pozwoliła mi odłożyć książki na bok. Szybko rozwijająca się akcja fantastycznie poprowadzona przez autorkę. Zakończenie to był sztos! Podobał mi się również wątek drugoplanowy dotyczący głównej bohaterki. Widziałam, że kolejne części są już w przygotowaniu! Nie mogę się doczekać!

Bohaterowie: ✨✨✨✨
Emocje:✨✨✨
Tempo akcji:✨✨✨✨
Ogólna ocena:✨✨✨✨/5

Do detektyw Anny Marii Kier przychodzi Lukrecja Woźniak-Bąk, była prostytutka, obecnie autorka erotycznych powieści pisząca pod pseudonimem Looka Wood. Wynajmuje ona dublerkę do prowadzenia swoich social mediów, a ta staje się ofiarą stalkingu. Anna Kier ma za zadanie odnaleźć stalkera. Gdy dublerka ginie w niewyjaśnionych okolicznościach, detektyw musi zacząć zagłębiać się w mroczną i zakazaną przeszłość autorki. Czy detektyw Anna Kier da radę i na czas znajdzie osobę, ktora grozi Lukrecji? Sprawdźcie sami! Ogromnie polecam!

Link do opinii
Avatar użytkownika - zakochanawksiazk
zakochanawksiazk
Przeczytane:2022-09-21, Ocena: 5, Przeczytałem,

Do Anny Marii Kier trafia Lukrecja Woźniak-Bąk, była prostytutka, a obecnie popularna autorka powieści erotycznych publikująca pod pseudonim Looka Wood. Ma ogromną liczbę obserwatorów w mediach społecznościowych, ale nikt z nich nie wie, że z powodu nadwagi i niezbyt atrakcyjnego wyglądu do prowadzenia profilu pisarka wynajęła zgrabną dublerkę, Katarzynę Wieczorek. Dublerka zaczyna otrzymywać pogróżki i staje się ofiarą stalkingu. Zagrożenie narasta, a gdy dochodzi do najgorszego, pojawia się pytanie, kto był prawdziwym celem prześladowcy. Przemyślne konstruowane groźby doprowadzają Lukrecję na skraj załamania nerwowego. Zaczyna się wyścig z czasem i konieczny okazuje się powrót do mrocznej przeszłości Looki Wood.

To moje drugie spotkanie z twórczością o zarazem drugie z serią #annamariakier", poprzedni tom "Król" bardzo mi się podobał, dlatego nie było innej opcji jak sięgnąć po kontynuację losów Anny i Wandy - właścicielek biura detektywistycznego. Styl i język autorki już w pierwszym tomie przypadł mi do gustu i tutaj również to się nie zmieniło, zostałam wciągnięta do świata bohaterek już od pierwszych stron i nie odłożyłam książki póki nie przeczytałam ostatniego zdania. Fabuła została w bardzo intrygujący sposób nakreślona i równie dobrze poprowadzona, w ogóle sam pomysł na nią myślę, że był bardzo oryginalny. Zagadka kryminalna jaką tutaj raczy nas autorka została bardzo dobrze przemyślana i dopracowana i powiem Wam, że wielokrotnie podczas czytania książki czułam się tak jakbym razem z bohaterami uczestniczyła w śledztwie i próbowała odkryć tajemnicę ich klientki i tożsamość prześladowcy. Dalej twierdzę, że Anna i Wanda zostały naprawdę świetnie wykreowane i myślę, że z powodzeniem te postaci znalazłyby swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Akcja powieści z każdą kolejną przeczytaną stroną nabiera tempa, tym samym nie ma nawet chwili na nudę, a a emocje towarzyszące podczas śledztwa głównym postacią udzielają się również czytelnikowi, jak zawsze następuje kilka niespodziewanych zwrotów akcji, które tylko podsycają atmosferę. Poraz kolejny świetnie spędziłam czas z bohaterami stworzonymi przez Panią Dagmarę i czekam już na kolejny tom! Moja ocena 8/10.

Link do opinii
Avatar użytkownika - inthefuturelondo
inthefuturelondo
Przeczytane:2022-09-25,

Minęło już kilka miesięcy od momentu, gdy miałam okazję poznać twórczość Dagmary Andryki po raz pierwszy. Lektura Króla okazała się na tyle wciągająca, że z niecierpliwością oczekiwałam momentu pojawienia się kontynuacji. As na szczęście znalazł się już w moich rękach (choć jako pierwsza przeczytała go moja mama...), a ja dzisiaj mogę opowiedzieć Wam o swoich wrażeniach po skończonej lekturze. Czy książka ta dorównała poziomem swojej poprzedniczce? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie poniżej.


Choć zarówno Anna, jak i Wanda mają swoje problemy osobiste, to wspólnie postanawiają pomóc autorce bardzo poczytnych erotyków znanej pod pseudonimem Looka Wood. Kobieta zaczyna się niepokoić, ponieważ w dziwnych okolicznościach ginie jej wspólniczka, Katarzyna Wieczorek. Wkrótce okazuje się, że nic nie jest dokładnie takie, jak się mogło wydawać, a sama Looka Wood skrywa wiele sekretów. Czy niepokonany duet da radę rozwiązać zagadkę zaginięcia Katarzyny, a przy okazji ochronić samą autorkę?


Zacznę może od tego, iż moim (skromnym) zdaniem As jest bardzo dobrą książką, a wręcz lepszą od pierwszego tomu cyklu. Rozpoczynając lekturę powieści, niemalże z miejsca weszłam w tę historię, a w moich myślach zagościła ona na długo. Przyznaję, że będąc w pracy, często uciekałam myślami do Wandy i Anny, zastanawiając się na tym, jak dalej potoczy się ta niepokojąca sprawa.


O głównych bohaterkach nie będę się za bardzo wypowiadać, ponieważ robiłam to już przy okazji poprzedniej części. Tutaj dodam tylko, że ogromnie cieszę się, iż Anna nareszcie zdobyła się na odwagę i postawiła się osobie, która bardzo długo miała na nią ogromny wpływ. You go girl! No, ale wracając, Looka Wood, czyli autorka erotyków, którą tutaj przedstawiono, okazała się postacią... bardzo ciekawą. Z jednej strony sprawiającą raczej sympatyczne wrażenie, z drugiej zaś posiadającą dość mroczne oblicze. Uważam przedstawienie tej bohaterki za niesamowitą zaletę i gratuluję autorce, ponieważ kreacja Looki wyszła jej bardzo dobrze.


Pióro Dagmary Andryki również oceniam na ocenę bardzo dobrą. Autorka ma wyczucie i doskonale wie, jak bardzo może wodzić czytelnika za nos, a w jakim stopniu zdradzić pewne tajemnice, dzięki czemu podczas lektury da się uniknąć takiego zmęczenia — nie trzeba zastanawiać się na siłę, co i kto mógł zrobić, a wszelkie niejasności są po kolei wyjaśniane. Myślę, że właśnie to tak dobrze wpłynęło na moje wrażenia podczas lektury książki i niesamowicie się z tego powodu cieszę. Choć w teorii jest to historia dość ciężka, przepełniona potrzebą ucieczki od znanego dotychczas świata oraz opowiada o chęci zemsty, to czyta się ją lekko i szybko.


As zdecydowanie trafił w mój gust i już teraz nie mogę doczekać się lektury kolejnego tomu. Czy i tamta sprawa wciągnie mnie na tyle, bym nie mogła o niej zapomnieć? No cóż, mam na to ogromną nadzieję.

 

Link do opinii
Avatar użytkownika - annakubera
annakubera
Przeczytane:2022-09-04, Ocena: 4, Przeczytałam,

„Środowiska mediów społecznościowych i te z małych miasteczek są do siebie bardzo podobne. Jedne i drugie potrafią wywołać traumę…”

Detektywistyczny duet składający się z byłej policjantki Anny Marii Kier oraz specjalistki od cyberprzestępczości Wandy Lechickiej otrzymuje kolejne zlecenie. Tym razem trafia do nich Lukrecja Woźniak – Bąk, była prostytutka, a obecnie jedna z najbardziej znanych autorek powieści erotycznych, które wydaje pod pseudonimem Looka Wood. Wynajęła ona do prowadzenia swoich mediów społecznościowych i szeroko pojętej promocji dublerkę, która staje się ofiarą stalkingu, a w efekcie znika. Zadaniem pań detektyw jest rozwiązanie tej zagadki, która wiąże się z powrotem do mrocznej przeszłości Looki Wood. Czy kobiety wygrają wyścig z czasem?

Uwielbiam ten duet. Autorka w taki sposób wykreowała główne bohaterki, że pomimo wielu wad, które posiadają, nie idzie ich nie lubić. Oczywiście na duże uznanie zasługuje również połączenie sprawy, którą zajmują się panie detektyw z ich życiem prywatnym, które świetnie uzupełnia całą historię.

Nie zabrakło również kontynuacji wątku ojca Anny Marii Kier. Miałam takie wrażenie, że w prywatnym życiu byłej policjantki dojdzie jeszcze do wielu odkryć. Jednego – niezbyt przyjemnego dokonała właśnie w tej części.

Autorka poruszyła również ważną sprawę mediów społecznościowych. Zwróciła uwagę na to, jak łatwo stać się ofiarą stalkera, a także jak małą wiedzą dysponujemy na temat osób siedzących po drugiej stronie szklanego ekranu. Wykreowany na potrzeby choćby promocji książki świat może być zupełnie inny od tego realnego. A później już tylko krok może nas dzielić od całkowitego zatracenia się w tym, co nieprawdziwe i dążenia do ideałów, które tak naprawdę nie istnieją.

Jest to również historia o tym, jak przeszłość może niespodziewanie do nas wrócić oraz jak silna jest chęć zemsty, nawet po wielu przeżytych latach.

Dla mnie to był naprawdę kawał dobrej książki. W moim odczuciu jeszcze lepsza niż tom pierwszy. Wciągająca od pierwszej do ostatniej strony, pozostawiająca otwarte zakończenie, które sprawiło, że już nie mogę się doczekać spotkania z kolejnym tomem. Jestem bardzo ciekawa, czym też autorka jeszcze nas zaskoczy.

Link do opinii
Avatar użytkownika - violettabocian
violettabocian
Przeczytane:2022-09-11,

Witajcie moi mili,

 

Dzisiaj mam dla was kontynuację powieści @dagmaraandryka.autorka o niesamowitej Annie Marii Kier. Koniec tamtej części kompletnie wbił mnie w fotel więc można powiedzieć, że zaczynaliśmy drugi tom od razu od uderzenia bomby a napięcie niczym u Hitchckoka nadal rosło.

 

Autorka znów postawiła na silne kobiety gdyż Annie znów pomaga niesamowita Wanda. Obie kobiety ponownie muszą mierzyć się z problemami życia prywatnego jednocześnie rozwiązując niezwykle trudną sprawę Lukrecji Woźniak, która pisze niesamowite książki erotyczne. Pobudza wyobraźnię czytelników nie tylko słowem ale i swoim wizerunkiem seksownej i drapieżnej kobiety w mediach społecznościowych. Tyle tylko, że to wszystko kłamstwo. 

 

Wizerunek w Internecie zapewnia Lukrecji wynajęta aktorka, która zaczyna otrzymywać wiadomości z pogróżkami a później ginie ...od tego momentu wokół Lukrecji zaczną zbierać się czarne chmury a Anna Maria Kier także zrobić porządek w swoim życiu osobistym przed ostateczną rozgrywką. 

 

Zapnijcie pasy bo to będzie jazda bez hamulców!

Link do opinii
Avatar użytkownika - czytotaj
czytotaj
Przeczytane:2022-08-28,

"AS" to druga część polskiej serii (tetralogii) kryminalnej "Anna Maria Kier".
Lubię dobre kontynuacje i cieszę się ogromnie, że tą do takowych mogę zaliczyć.

Mamy do czynienia ( a raczej nasza główna bohaterka ma) z kolejną sprawą kryminalną do rozwiązania. Tym razem sprawa dotyczy stalkingu, a następnie.. 🤫

Sama zagadka jest ciekawa. Nie ma może jakiś wielkich zaskoczeń, zwrotów akcji, czy efektów specjalnych, ale czyta się bardzo dobrze. Styl autorki jest płynny i niezwykle przyjemny w odbiorze. Bohaterowie są ciekawie wykreowani i łatwo pała się do nich sympatią. Jest kilka pobocznych wątków wiążących się z życiem prywatnym bohaterów, które na szczęście nie zakłócają całości, a dodają ciekawych smaczków.
Do tego główna bohaterka wyłamuje się ze schematów, co zawsze jest dla mnie bardzo pozytywne.

Pomimo zupełnie odrębnej sprawy (nie wiążącej się z pierwszym tomem) zdecydowanie warto znać poprzednią część, ponieważ pewne kwestie dotyczące życia prywatnego ( i nie tylko) mają swoje źródło w "Królu".

Podsumowując, czekam na kolejny tom i z przyjemnością rozwieje, bądź potwierdzę wszystkie swoje teorie, co do wątku głównodowodzącego w całej serii.

Link do opinii
Avatar użytkownika - gdziejatamksiazk
gdziejatamksiazk
Przeczytane:2022-08-10, Ocena: 5, Przeczytałam,

"Mam dość zdrad i udawania, że wszystko jest okej. Nie zasłużyłam sobie na takie traktowanie, nie jestem własnością ani ojca, ani nikogo innego. Mam czterdzieści trzy lata i okazuje się, że przez długi czas mnie okłamywano. Robili ze mnie kretynkę."
Anna Maria Kier powraca ze swoimi prywatnymi problemami, ale również kolejnym śledztwem. Lukrecja, była prostytutka i autorka powieści erotycznych, które robią furorę w świecie literatury, pisze pod pseudonimem. Jej profile w mediach społecznościowych prowadzi inna kobieta, dublerka. Kobieta staje się ofiarą stalkingu, dostaje dziwne wiadomości, pogróżki. Sytuacja staje się tym bardziej niebezpieczna, gdy dublerka zostaje zamordowana.
Dagmara Andryka napisała kolejną świetną książkę, która wciąga od pierwszych stron. Byłam bardzo ciekawa, co zaserwuje przy drugim tomie i muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolona z tego, co "As" dostarczył. A dostarczył wielu emocji, zagadkę kryminalną, którą ciężko było rozgryźć przez mylne tropy podstawiane przez Autorkę. Wątek śledztwa jest przeplatany z życiem prywatnym Anny i Wandy. Co do tej drugiej bohaterki zaczynam mieć mieszane uczucia, a dlaczego, to sami musicie sprawdzić. Niestety, Anna z każdej strony zaczyna czuć się niepewnie. Nie wie komu może ufać, każdego podejrzewa, iż ma jakiś związek z jej ojcem. Jakikolwiek. Niestety, zostaje okropnie zdradzona, a domysły, które snuła, że ojciec ma kontrolę nad jej życiem stają się faktem.
"Asa" czyta się naprawdę świetnie. Autorka ma przyjemne pióro, nie skupia się na zbędnych opisach, a podaje czytelnikowi konkrety, które są ściśle powiązane z fabułą. Jeśli nie teraz, to na pewno na przyszłe tomy. Książka jest podzielona na trzy części, rozdziały nie są zbyt długie, więc niespełna 400 stron pochłonie Was od razu i będziecie chcieli przeczytać "Asa" na jednym posiedzeniu. Polecam czytać serię od pierwszego tomu. Mimo, że jest trochę przypomnienia, to jednak warto najpierw poznać "Króla".

Link do opinii
Avatar użytkownika - aniabex
aniabex
Przeczytane:2022-08-17, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2022,

„Nie da się uciec od przeszłości i zniknąć jak gdyby nigdy nic. (…). Zawsze cię dopadnie. Choćbyś był pewien, że jesteś bezpieczny, to nigdy tak nie jest”.

Anna Maria Kier powraca. Była warszawska policjantka, która na zasłużonej emeryturze marzyła, by wreszcie móc przedłożyć sprawy rodzinne nad zawodowe, już wie, że to nie jest ani łatwe, ani wdzięczne zadanie..

Niepokorny świat zmusił ja do powrotu w dawne koleiny. Zamiast celebrować nowy etap swojego życia, czytać książki, spacerować, spotykać się z synem, zająć się odbudowywaniem ich kruchej relacji oraz jego nadszarpnięty zdrowiem, a także opieką nad ojcem – „wilka zawsze ciągnie do lasu”. „Piczka zasadniczka” ze „sztyletami w oczach” nie potrafi spocząć na laurach. Anna wraz z niedawno poznaną tajemniczą specjalistką od cyberprzestępczości - Wandą Lechicką, stworzyły zatem zgrany detektywistyczny duet. Sprawa z jaką teraz przyjdzie im się zmierzyć zapowiada się co najmniej intrygująco..

Nowa klientka agencji detektywistycznej to Lukrecja Woźniak-Bąk. Kobieta kiedyś była prostytutką, dziś jest popularną autorką powieści erotycznych publikującą pod pseudonim Looka Wood. Jej zasięgi w mediach społecznościowych szleją. Ale nikt nie wie, że kobieta z powodu swoich kompleksów na punkcie wyglądu, powierzyła prowadzenie swojego profilu dublerce – pięknej Katarzynę Wieczorek. W pewnym momencie dublerka pisarki zaczyna otrzymywać niepokojące pogróżki.. Robi się śmiertelnie niebezpiecznie.. Wątpliwości budzi fakt, kto tu jest prawdziwym celem prześladowcy..?

Detektywistyczny duet bezdyskusyjnie zaradnych babek uwielbiających adrenalinę czekają sytuacje, w których kończą się analizy, a zaczyna konkretne działanie. Ich bystre umysły wyłapują nieścisłości, a obrana taktyka przynosi spektakularne efekty.

„As” również odsłania coraz więcej z życia osobistego Anny Marii Kier. Spod skorupy silnej, zdecydowanej i odważnej „superbohaterki” wyłania się wrażliwa kobieta z krwi i kości..

„As” to kryminał obyczajowy. Wątki kryminalne przeplatają się z pokrętnym prywatnym życiem bohaterki. A tu jak w pokerze, nie zawsze popłaca gra w otwarte karty, czasami konieczny jest blef..

Autorka zaciekawia zagadką kryminalną, ale między wierszami zwraca uwagę na wiele ważny tematów. Niesie pouczający przekaz o relacjach międzyludzkich, macierzyństwie, byciu niewolnikiem własnego kłamstwa, ludziach krzywdzących z uśmiechem na ustach, rzeczach których nie da się zracjonalizować, ludzkich potrzebach i życiowych priorytetach.

„As” to druga po „Królu” odsłona tetralogii "Anna Maria Kier". Każdy kolejny tom to osobna zagadka kryminalna. Z niecierpliwością będę wypatrywać „Damy” i „Waleta”.

Tymczasem, polecam „Asa”.

Link do opinii
Avatar użytkownika - patka_czyta_
patka_czyta_
Przeczytane:2022-08-14, Ocena: 5, Przeczytałem,

Dzisiaj przychodzę do Was z recenzją książki As autorstwa Dagmary Andryki. Jest to druga część przygód Anny Marii Kier i moje drugie spotkanie z twórczością autorki. Jak wypadło? Nie ukrywam, że z niecierpliwością wyglądałam premiery drugiego tomu tetralogii Dagmary Andryki. Podczas lektury Króla polubiłam się z bohaterami powieści, a zwłaszcza z główną bohaterką. Niezwykle odpowiada mi również styl pisania autorki. As rozpoczyna się kilka miesięcy po wydarzeniach, jakie zostały opisane na kartach Króla. Dagmara Andryka płynnie przeszła do opowiadania nowej historii zgrabnie wplatając przy tym odwołania do tego, co działo się w pierwszej części. Tristan nadal walczy z chorobą, preferuje jednak towarzystwo ojca. Anna ze spokojnym sumieniem oddaje się obowiązkom służbowym. Na tym polu zmieniło się sporo. Po sukcesie, jaki przyniosła jej praca nad sprawą firmy farmaceutycznej wraz z Wandą założyła agencję detektywistyczną. Ich pierwsze zlecenie to prawdziwa bomba. Zwróciła się do nich ukrywająca się pod pseudonimem Looka Wood pisarka odważnych erotyków. Jest ona zaniepokojona stalkingiem, którego ofiarą stała się jej dublerka Katarzyna Wieczorek. Dziewczyna zajmowała się mediami społecznościowymi Lukrecji. Zrobiło się bardzo gorąco w momencie, kiedy prześladowca zmienił się w mordercę. W toku śledztwa okazało się, że nie był to psychofan pisarki, a Wieczorek omyłkowo stała się jego ofiarą. Jasne stało się, że to Lukrecja jest jego prawdziwym celem. Zaczęła się wówczas walka z czasem i poszukiwanie sprawcy. Na jaw wyszło wiele tajemnic z przeszłości Lukrecji. Dagmara Andryka przedstawiła je w formie retrospekcji, które niezwykle działają na wyobraźnię. Wiele dzieje się również w prywatnym życiu Anny. Przede wszystkim dotarła do informacji z archiwum swojego ojca. Zmieniły one nieodwołalnie samą Annę, jak i relacje bohaterki z wieloma osobami z jej najbliższego otoczenia. Wpłynęło to na główną bohaterkę do tego stopnia, że w pewnym momencie utraciła zaufanie do osoby, z którą wcześniej łączyła ją relacja, z którą wiązała duże nadzieje. Jestem niezwykle ciekawa, jak historia potoczy się dalej. Fenomenalny jest wątek główny. Niezwykle udane sprawy przedstawione w dwóch pierwszych częściach, chociaż przyznaję, że śledztwo z Asa wzbudziło we mnie zdecydowanie więcej emocji. Dagmara Andryka staje się jedną z moich ulubionych pisarek. Polecam z czystym sumieniem.

Link do opinii
Avatar użytkownika - Booki_Eci
Booki_Eci
Przeczytane:2022-08-14, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Po „Królu” autorka obiecywała rozkręcenie się - i obietnicy dotrzymała!

 


„As” to drugi tom tetralogii „Anna Maria Kier”. Wracamy do naszej bohaterki po kilku miesiącach od wydarzeń z pierwszego tomu. Dostajemy krótkie wzmianki o tym co się wtedy wydarzyło by błyskawicznie przypomnieć sobie z czym borykała się Anka w swoim prywatnym życiu. I w zasadzie z czym boryka się nadal.

Anka i Wanda po udanym zleceniu firmy farmaceutycznej zakładają agencję detektywistyczną. Od razu trafia im się mocne zlecenie. Lukrecja Woźniak-Bąk to autorka powieści erotycznych publikująca pod pseudonimem. Martwi się o swoją dublerkę, która prowadzi jej profil w mediach społecznościowych i staje się ofiarą stalkingu. Nasze agentki mają za zadanie odnaleźć stalkera jednakże problem zaczyna się w momencie gdy dublerka zostaje zamordowana. Pytanie - kto tak naprawdę był celem zabójcy? Zaczyna się walka o bezpieczeństwo Lukrecji!

 


Po pierwszym tomie właśnie czegoś takiego mi brakowało. Problem osadzony w obecnych realiach, niezwykle trudny do rozwikłania bo nie oszukujmy się - walka z cyberprzestępczością i stalkingiem dopiero wstaje z kolan, a tak naprawdę nadal raczkuje. Nasze agentki muszą wniknąć bardzo głęboko i cofnąć się wiele lat wstecz by poskładać wszystko w jedną całość. Fakt, że Lukrecja chce pozostać anonimowa i jest bardzo nieufna bardzo im to utrudnia.

 


„As” jest napisany w taki sposób by nie odłożyć książki przed zakończeniem. Niezwykła dbałość o szczegóły w wątku kryminalnym czyni go ciekawym i przede wszystkim realnym. Przeplatanka z wątkami prywatnymi Anki i Wandy dodaje nam tylko smaczku, zwłaszcza, że ich życie nie jest usłane różami. Wszystko na plus… tylko… Wanda jest nadal dla mnie jedną wielką zagadką!

Link do opinii
Avatar użytkownika - kryminalnatalerz
kryminalnatalerz
Przeczytane:2023-01-06, Ocena: 4, Przeczytałam,

Seria kryminalna Dagmary Andryki o Annie Marii Kier zaplanowana jest na cztery tomy, ,,As" to tom drugi. Każdy tom opowiada o osobnej zagadce kryminalnej, więc w teorii da się je czytać oddzielnie, jednak bardzo istotny jest w nich też wątek prywatny głównej bohaterki, dlatego też polecam jednak czytać w kolejności chronologicznej, by nie odbierać sobie frajdy z lektury. Intryga kryminalna ,,Asa" skupia się na bardzo ciekawych tematach - po pierwsze, zlecającą sprawę jest autorka erotyków, a każdy książkoholik z pewnością doceni postać pisarza w powieści. Możemy się przyjrzeć jej stylowi życia, problemom, zmartwieniom i obawom. Po drugie, książka porusza bardzo istotne tematy o życiu współczesnym w Sieci, o których ciągle mówi się za mało - jak łatwo teraz kogoś śledzić, jak szybko można dowiedzieć się naprawdę wiele o drugim człowieku, kiedy on tak chętnie dzieli się ze światem informacjami w swoich własnych mediach społecznościowych, oraz o tym, że same urządzenia zaprogramowane są tak, by śledzić użytkownika... Jednak na równi z kryminałem, ważne są tu wątki obyczajowe dotyczące życia głównej bohaterki, które całą serię ładnie spajają w całość. W tym tomie znalazłam kilka małych niuansów, które momentami wybijały mnie z rytmu lektury (za często powtarzanie kilku sformułowań czy momentami budzące mój sprzeciw łagodne zachowanie bohaterki), mimo to i tak uważam książkę za lekką, przyjemną i odstresowującą. Polecam też czytając, a przynajmniej kończąc tom drugi, mieć pod ręką od razu kontynuację, czyli ,,Damę". To seria dobra dla fanów lżejszych kryminałów!

Link do opinii
Avatar użytkownika - dosia1709
dosia1709
Przeczytane:2022-10-19, Ocena: 5, Przeczytałem,

Anna to była Warszawska policjantka, a Wanda to specjalistka od cyberprzestępczości. Kobiety założyły agencje detektywistyczna, która nie boi się ciężkich wyzwań. I chodź obie mają swoje problemy to nie boją się rozwiązywać problemów innych ludzi. Tak trafia do nich Lukrecja Woźniak-Bąk, była prostytutka, a obecnie popularna autorka powieści erotycznych publikująca pod pseudonim Looka Wood. Z powodu swojego wyglądu kobieta zatrudnia śliczna dublerkę którą jest Katarzyna Wieczorek. Gdy dziewczyna ginie w dziwnych okolicznościach Lukrecja jest na granicach wytrzymałości.

Kto był prawdziwym celem prześladowcy?

Czy niestrudzone Panie detektyw rozwiążą i tę tajemnicę?

Jakie skrywane sekrety wyjdą na jaw?

 

Książka napisana z wyczuciem, nic nie dzieje się za szybko, ale też nie ciągnie się jak flaki z olejem. Bardzo dobrze wymyślona intryga. Książkę trzeba czytać uważnie bo można się pogubić ?ale może dlatego że nie czytałam pierwszej części.

Spędziłam z tą książką fajne chwilę. Wciąga nie powiem. Jeżeli lubicie kryminały to jest na pewno książka dla Was. Autorka ma fajny styl pisania, postacie wykreowana bardzo fajnie. Pań detektyw nie da się nie polubić.

Polecam 

 

Link do opinii
Avatar użytkownika - fan_kryminalow
fan_kryminalow
Przeczytane:2022-08-26, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Nie mogłem przejść obojętnie obok premiery drugiego tomu cyklu z Anną Marią Kier, której autorką jest Dagmara Andryka. Pierwszy tom ,,Król" zrobił na mnie dobre wrażenie i czekałem niecierpliwie na kontynuację. Jak wypadł ,,As", który jest mocniejszą kartą w talii ?

Emerytowana policjantka Anna Maria Kier powraca w drugim tomie ,,As". Po wydarzeniach z ,,Króla", gdzie Anna zajmowała się między innymi śledztwem w firmie farmaceutycznej i założeniu wraz z specjalistką do spraw cyberprzestępczości Wandą Lechicką biura detektywistycznego, duet ten zajmie się kolejną sprawą. Tym razem będzie ona dotyczyć stalkingu. Do Anny zgłasza się popularna pisarka powieści erotycznych, która tworzy pod pseudonimem i ma swoją dublerkę. Dublerka zajmuje się promocją powieści w mediach społecznościowych i utrzymuje kontakty z fanami oraz prowadzi konto autorskie, które ma dużą liczbę obserwujących. Dublerka zaczyna otrzymywać groźby i dochodzi do tragedii, a stalker zaczyna nękać pisarkę. Czy Annie wraz z Wandą uda się odnaleźć stalkera nim dojdzie do kolejnej tragedii ? Ponadto Anna będzie musiała zmierzyć się z przeszłością i prowadzić śledztwo w sprawach rodzinnych.

,,As" jest bardziej kryminalny od ,,Króla", w którym wątki obyczajowe częściej przeplatały śledztwo. Dużo więcej jest również Wandy, której w pierwszej części było niewiele, a jest ona bardzo charyzmatyczna. Obie zagadki kryminalne są dobrze skonstruowane. Autorka umiejętnie myli tropy.

Pewnie niektórzy mogą zastanawiać się czy można przeczytać drugi tom bez znajomości pierwszego ? Można. Jednak użyję nietypowego porównania, które słyszałem niedawno u pewnego stand-upera: ,,To jak kupić garnitur Gucci i dokupić do niego lakierki z Pepco. Po ch.."

,,As" to drugi po ,,Królu" tom tetralogii - Anna Maria Kier. Kolejne tomy: ,,Dama" i ,,Walet", są w przygotowaniu. Polecam!

Link do opinii
Avatar użytkownika - zaczytanababka
zaczytanababka
Przeczytane:2022-08-23, Ocena: 5, Przeczytałem,

Anna Maria Kier powraca. Była policjantka i Wanda specjalistka od cyberprzestępczości otrzymują zlecenie od autorki powieści erotycznych, piszącej pod pseudonimem Looka Wood. Kobieta wynajęła dublerkę, która w jej imieniu prowadzi konto w mediach społecznościowych. Gdy ta staje ofiarą stalkera, autorka zgłasza się do kobiet z prośbą o pomoc. Na pozór łatwa i szybka sprawa okazuje się być bardziej skomplikowana.  

 

Jednocześnie wiele się też dzieje w życiu prywatnym Anny, jednak jest to fajnie wplecione jako wątki poboczne. Nie przyćmiewają one głównego wątku, a urozmaicają fabułę. A ta, muszę przyznać, że bardzo przypadła mi do gustu. Zdecydowanie w tej części więcej się dzieje niż w ,,Królu", a akcja jest bardziej dynamiczna. Obie główne bohaterki zostały wykreowane na silne i twardo stąpające po ziemi babki, co mi się bardzo podobało.

 

Apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc jestem ciekawa kolejnej sprawy Anny i Wandy oraz jak dalej potoczą się losy Kier i jej rodziny. 

Link do opinii

W drugim tomie serii trafiamy na stalking. Dotyka on autorkę powieści erotycznych Lukrecję ukrywającą się pod pseudonimem Looka Wood. Jednak by sprawa nie była zbyt prosta mamy jeszcze dublerkę autorki. Jak w tym wszystkim rozezna się Anna Maria Kier? Czy Wanda otworzy nam szerzej drzwi do siebie?

 

Przyznaję, że Dagmara Andryka potrafi trzymać moją uwagę i podsycać apetyt na więcej. Zagadka rozwiązana a moja ciekawość tylko wzrosła i czekam na kolejny tom.

 

Lubię tę atmosferę pełną niedopowiedzeń i tajemnic. Lubię snuć domysły i uśmiechać się pod nosem gdy siedzę po pachy w malinach.

 

Nie ma tu brutalności czy wulgaryzmów, za to jest doskonały pomysł i świetna realizacja.

Autorka zgrabnie składa słowa i cudnie wkłada je w usta bohaterów, nie trzeba zgrzytać zębami bo wszystko jest bajecznie naturalne. Historia, ludzie również tacy prawdziwi, nienadęci, znajomi.

 

Czego mi żal to tego, że była niewielka ilość Tristana, kocham jego sposób komunikacji i mogłoby go być więcej. Ale rozumiem, samopoczucie Noego fatalne, pozostaje mi trzymać za niego kciuki.

 

Czekałam na drugi tom z niecierpliwością i nie zawiodłam się. Jak dla mnie to doskonała rozrywka, a najmilsze jest to, że jeszcze dwa tomy przede mną

Link do opinii
Inne książki autora
Dama
Dagmara Andryka0
Okładka ksiązki - Dama

Anna Maria Kier, była warszawska policjantka stopniowo odkrywająca niebezpieczną rodzinną historię, i Wanda Lechicka, specjalistka od cyberprzestępczości...

Tajemnice Mille
Dagmara Andryka0
Okładka ksiązki - Tajemnice Mille

Po publikacji reportażu Marty Witeckiej o Mille miasteczko staje się obiektem zainteresowania turystów, a historia przez nią opisana inspiruje filmowców...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Tamten utracony świat
Alina Staneczek
Tamten utracony świat
Jeden dzień
Katarzyna Rygiel
Jeden dzień
Nagual Julian
Robert Noble
Nagual Julian
Stitchrays. Moda na szydełko
Paula Palczewska; Oliwia Palczewska
Stitchrays. Moda na szydełko
Złociejowo
Katarzyna Ryrych;
Złociejowo
Lwów
Mirek Osip-Pokrywka
Lwów
Przebudzeni
Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
Przebudzeni
Spadek nieboszczyka
Iwona Mejza
Spadek nieboszczyka
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy