Balsamistka

"Balsamistka" Magdaleny Adaszewskiej to poruszająca opowieść o kobiecie, która zajmuje się balsamowaniem zmarłych. To niezwykle nietypowy zawód, którym fascynuje się niewielu ludzi. Po sięgnięcie po tę powieść skłoniła mnie nie tylko jej popularność i pozytywne opinie, ale także zainteresowanie tematem balsamowania ciał. To niezwykła i tajemnicza dziedzina, którą chciałam poznać bliżej poprzez tę książkę. Ponadto zawsze interesowały mnie opowieści o rodzinach i ich sekretach, co również znalazło odzwierciedlenie w "Balsamistce".

"Śmierć, to nie tylko koniec, to początek czegoś nowego"

Miastem wstrząsa seria okrutnych morderstw dokonywanych na mężczyznach. Ofiar nic nie łączy: zamożny prawnik, znany właściciel nocnego klubu, wreszcie recydywista – handlarz narkotykami. Policja nie może trafić na trop mordercy. Kiedy kolejnego ranka zostają znalezione następne zwłoki, zagadkę na własną rękę postanawia rozwikłać emerytowany detektyw. Czuje, że jeśli się nie pospieszy, wkrótce pojawią się kolejne ofiary.

Młoda kobieta z zawodu jest balsamistką zwłok. Jej zadanie to wyprawiać ludzi w ostatnią drogę na ziemi z pięknymi twarzami. Trafiają do niej także zwłoki zamordowanych kobiet. I fotografie, które dostaje od ich bliskich… Drogi balsamistki i detektywa nieoczekiwanie się przecinają. On liczy na jej pomoc przy rozwikłaniu najtrudniejszego śledztwa w jego karierze. W dodatku detektyw jest przekonany, że grozi jej niebezpieczeństwo.

Co jest prawdą, a co zmyśleniem? Kto jest w niebezpieczeństwie, a kto panuje nad sytuacją? W rzeczywistości nic nie jest tym, czym się wydaje.

"Za każdą twarzą, którą widzisz, kryje się jakaś historia. Czasem piękna, czasem okropna. Ale zawsze jest tam jakaś historia"

"Balsamistka" Magdaleny Adaszewskiej to niezwykle poruszająca i tajemnicza powieść, która porusza trudne tematy, takie jak trauma, utrata bliskiej osoby czy szukanie własnej tożsamości. Autorka zgrabnie łączy historię rodzinne bohaterki z wątkiem kryminalnym, co sprawia, że książka trzyma w napięciu do samego końca.

Książka ta to połączenie wspaniałej prozy, bogatej w opisy, z tajemniczą i mroczną atmosferą, która wciąga czytelnika w ten mroczny świat. Autorka w doskonały sposób przedstawia emocje i uczucia głównej bohaterki, a także wplata w fabułę elementy kryminalne i psychologiczne.

Jednym z największych atutów "Balsamistki" jest również jej styl pisarski. Adaszewska pisze bardzo plastycznie i obrazowo, co pozwala czytelnikowi w pełni zanurzyć się w historii. Książka ta porusza także wiele ważnych tematów, takich jak przemijanie, życie i śmierć, miłość oraz tajemnice przeszłości. Autorka bardzo precyzyjnie oddaje nam tutaj niezwykle wyrazisty klimat powieści. Jednakże, powieść ta ma także swoje słabości. Akcja miejscami wydaje się nieco przegadana, a niektóre wątki mogą wydawać się nieco niepotrzebne lub zbyt skomplikowane. Ponadto, choć klimat powieści jest bardzo sugestywny, to momentami opisy są zbyt długie i powtarzające się, co może nieco męczyć czytelnika.

"Śmierć, to nie tylko koniec, to początek czegoś nowego"
"Balsamistka" Magdaleny Adaszewskiej to powieść, którą warto przeczytać ze względu na wyrazisty klimat i ciekawą główną bohaterkę. To niesamowita i wciągająca opowieść, która porusza wiele ważnych tematów i w doskonały sposób przedstawia psychologię swoich bohaterów. "Balsamistka" to powieść, którą polecam każdemu, kto szuka nie tylko wciągającej i intrygującej fabuły, ale także refleksji nad życiem, śmiercią i miłością.

Informacje dodatkowe o Balsamistka:

Kup książkę Balsamistka

Kochankowie z Auschwitz
Magdalena Adaszewska0
Okładka ksiązki - Kochankowie z Auschwitz

Historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami - Jerzy Bielecki w mundurze esesmana wyprowadził z obozu zagłady ukochaną Żydówkę.Główną bohaterką jest Lena...

Na wieki wieków amant: Tadeusz Pluciński w rozmowie z Magdaleną Adaszewską
Magdalena Adaszewska0
Okładka ksiązki - Na wieki wieków amant: Tadeusz Pluciński w rozmowie z Magdaleną Adaszewską

Tadeusz Pluciński w rozmowie o barwnym życiu aktora, przyjaźniach z legendami filmu i teatru oraz trudnej sztuce bycia amantem. Aktor lekkim, dowcipnym...