Bardzo cichy rozwód

„Bardzo cichy rozwód” – Alek Rogoziński

Kacper i Zuzanna małżeństwo, które ma już siebie dość. Coś się między nimi wypaliło i każde z nich postanawia się rozstać. Jeszcze wspólnie o tym nie rozmawiali, ale osobno mają taki plan. Gdy nadchodzi długi wyczekiwany dzień, w którym każdy z nich wypowie słowa rozstania to odkrywają, że w ich sypialni znajduje się nieboszczyk.

„Dzień dobry, podrzuciliśmy zwłoki. Czy mogłaby pani to zgłosić na policję? My nie możemy, bo przywieźliśmy je prosto z naszej sypialni. Są jeszcze świeże, nieprzechodzone.”

Od tej pory będą musieli zacząć ze sobą współpracować. Cichy rozwód, którego chcieli się podjąć na tą okoliczność musi zostać odsunięty w czasie. Wspólnie postanawiają pozbyć się ciała mężczyzny, więc zawijają go w dywan i postanawiają wywieść go do parku..

Nie dość, że po drodze będą mieli do czynienia z policją to jeszcze członkowie mafii ich śledzą. Muszą uciekać, chować się i tylko na sobie polegać, ale czy potrafią sobie zaufać na tyle, żeby jakoś oczyścić się z zarzucanych im czynów?

Od początku autor wprowadza tu czarny humor, książka napisana w lekkim stylu, dzięki czemu kryminał wchodzi jak „świeże bułeczki”. Nie brakuje tu intryg, które zaskakują nas na każdym momencie. Wydawać by się mogło, że już wiemy jak potoczy się finał, lecz autor dopiero na samym końcu wyjaśnia nam kto za tym wszystkim stoi i dlaczego.

A Warszawa jako miasto ucierpiało tyle razy, że chyba nie chciałaby gościć u siebie takich turystów, ani tym bardziej mieć Kacpra i Zuzannę za swoich mieszkańców. Dlaczego? Przekonajcie się sami.

Świetna komedia kryminalna, która pozwala oderwać się od szarej rzeczywistości. A co najważniejsze, nie jesteśmy w stanie się przy niej nudzić.

Polecam 💪💪💪

Informacje dodatkowe o Bardzo cichy rozwód:

Wydawnictwo: Filia
Data wydania: 2022-06-01
ISBN: 9788381959902
Dodał/a opinię: Sylwia Kuczerka

Tagi: Komedie kryminalne

Zobacz opinie o książce Bardzo cichy rozwód

Kup książkę Bardzo cichy rozwód

Jeśli jest to fotka z dowodu, to mam pewność, że nikt mnie na niej nie rozpozna. Fotograf tak poszalał z retuszem, że przypominam tam wszystkich, tylko nie siebie.

Zawsze myślałam, że wśród policjantów nie ma już przyzwoitych osób.

Miłość ci nic nie wybaczy
Alek Rogoziński0
Okładka ksiązki - Miłość ci nic nie wybaczy

Najlepszym lekarstwem na złamane serce jest... morderstwo? Karolina, młoda mężatka, żyje w przekonaniu, że jej ukochany jest chodzącym ideałem. Niestety...

Babka z zakalcem
Alek Rogoziński 0
Okładka ksiązki - Babka z zakalcem

Luiza Mirska od wielu lat jest szefową wielkiej firmy cukierniczej i gwiazdą telewizyjnych programów kulinarnych. Czuje jednak, że przyszedł czas...