Beach Read

Macie czasami taką niemoc i pustkę w głowie, pisząc recenzje?
I nie chodzi o to, że książka się nie podobała i musicie wyrazić swoją szczerą opinię, bo jak wiadomo pisanie takich recenzji jest najtrudniejsze. Chodzi mi o napisanie jakiegokolwiek tekstu w którym musicie zamieścić swoje odczucia i refleksje na temat powieści którą aktualnie czytaliście. Ja mam teraz totalną pustkę w głowie i tym samym chyba małe wypalenie, od razu zwale to na pogodę🤫 Tak to ewidentnie wina pogody tak na mnie działa, ale dzisiaj już wyszło słońce i nawet coś grzeje🙃
🌅
Podobna sytuacja dopadła główną bohaterkę January, która jest pisarką romansów ze szczęśliwym zakończeniem. Wieczna optymistka, prowadząca beztroski tryb życia, niestety choroba matki, zerwanie z chłopakiem i przed wczesna śmierć ojca, całkowicie wyprały ją z uczuć, energii i inspiracji do pisania kolejnej książki.
🌅
W czasie pogrzebu dowiaduje się nieprzyjemnej prawdy o własnym ojcu, dochodzi do niej, że nie był tym lojalnym i nieskazitelnym ojcem, którego znała i to ją załamuje. Postanawia przeprowadzić się do odziedziczonego po ojcu domku, aby uporządkować własne życie i napisać kolejną powieść, do której się zobowiązała. Na jej drodze i to dosłownie stanie dawny rywal ze studiów, który tak jak ona jest pisarzem, ale odmiennego gatunku literackiego niż January. Doprowadzi ich to do zakładu i rywalizacji, a czy do czegoś jeszcze? Tego Wam nie napiszę, ale działo się tam, oj działo🤫
🌅
"Beach read" to inaczej książka o książkach, w tym przypadku o blokadzie twórczej, które dopadają pisarzy. Jak pisać romanse ze szczęśliwym zakończeniem, gdy samemu się w nie nie wierzy. I tu następuje pewne wyzwanie wśród bohaterów, gdyż zamieniają się gatunkami literackimi. Każde z nich jest przekonane, że to będzie dla nich bułka z masłem, ale czy aby na pewno. Jeśli jesteś dobry w pisaniu miłosnych powieści, to czy będziesz w stanie napisać coś z gatunku grozy?🤔
🌅
Książka do tańca i do różańca, trochę z humorem i romantycznymi scenami, ale znajdzie się mały dreszczyk emocji związany z sektą. Idealna na wakacyjny wyjazd, czyta się bardzo przyjemnie i szybko upływa czas przy niej. Idealnie pokazuje, jak ciężka jest praca pisarza, że bez weny twórczej i pomysłu, nic nie jest w stanie powstać. Doceńmy autorów za ich trud i ciężką pracę włożoną w książki, które jest dane nam czytać🙏

Informacje dodatkowe o Beach Read:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2021-06-02
Tytuł oryginału: Beach Read
Dodał/a opinię: Klaudia Hańczuk

Tagi: Przeznaczone dla kobiet i/lub dziewcząt

Zobacz opinie o książce Beach Read

Kup książkę Beach Read

Book Lovers
Emily Henry0
Okładka ksiązki - Book Lovers

Jedno lato. Dwoje rywali. I zwrot akcji, którego nikt się nie spodziewał. Nora jest bezwzględną agentką literacką. Książki to całe jej życie. ...

Ludzie, których spotykamy na wakacjach
Emily Henry0
Okładka ksiązki - Ludzie, których spotykamy na wakacjach

Nowa wakacyjna powieść autorki bestsellera ,,Beach read"! Dwójka przyjaciół, dziesięć wakacyjnych wyjazdów i tylko jedna okazja, by się zakochać. Poppy...