Będę żyć

„Byłam wykończona. Emocje mnie sponiewierały i jedyne, o czym teraz myślałam, to żeby położyć się do łóżka i zasnąć, ale wiedziałam, że po tym wszystkim, co dzisiaj usłyszałam, będę miała z tym problem”.

Emily po wielu namowach Mary postanawia wrócić do Houston, miejsca, w którym ma wiele wspaniałych wspomnień. Minął dłuższy okres, odkąd dziewczyna kontaktowała się z przyjaciółmi Nate'a. Wraz z dawnymi znajomymi powracają bolesne w tym momencie wspomnienia z ukochanym. Emily pod wpływem jakiegoś impulsu angażuje się w sprawę prowadzoną przez ekipę. Nieświadomie ściąga na siebie problemy.

Jakie kłopoty czekają na Emily? Z czym będzie musiała się zmierzyć?

Czy powrót okazał się dobrym pomysłem?

Po niespodziewanym i szokującym zakończeniu pierwszego tomu doczekaliśmy się kontynuacji przygód bohaterów. Po zobaczeniu zapowiedzi wiedziałam, że chcę poznać dalsze losy Emily. Ciekawa byłam, jak poradzi sobie w zaistniałej sytuacji, i czy spotka ją jeszcze coś dobrego.

Druga część jest w moim odczuciu o wiele bardziej emocjonalna niż pierwsza. Musimy bowiem poradzić sobie ze stratą i ze wszystkimi uczuciami towarzyszącymi w tej sytuacji. Niewyobrażalne cierpienie, ból i strach przed zaangażowaniem się w nowy związek. Obawa kolejnej straty i zranienia jest momentami silniejsza niż zdrowy rozsądek.

„Wydawało mi się, że się przesłyszałam. Nie, chciałam wierzyć, że się przesłyszałam, jednak te słowa już na dobre zaczęły siać we mnie spustoszenie”.

Bardzo zżyłam się z Emily, wszystkie jej myśli odbierałam jak swoje własne. Czułam się, jakbym dosłownie to ja była bohaterką całej tej historii. Autorka tak dobrze to wszystko opisała. Przeszłość, zamiast iść w zapomnienie, to ciągle dawała o sobie znać. I kobieta nie potrafiła iść naprzód, ciągle rozpamiętywała przeszłe wydarzenia, a ja razem z nią.

Pozostali bohaterowie również dostarczali wielu emocji i wrażeń. Za dużo Wam nie zdradzę, aby nie odebrać przyjemności z czytania. Powiem Wam tylko, że są godni uwagi. Moim ulubieńcem stał się Żniwiarz. A Twoim kto będzie?

Autorka stworzyła fabułę, która wciągnęła mnie bez końca. Nie odłożyłam książki, dopóki jej nie skończyłam. To był bardzo udany i przyjemny czas spędzony przy lekturze. Poproszę o więcej takich pozycji.

Gorąco polecam.

Informacje dodatkowe o Będę żyć :

Wydawnictwo: Dlaczemu
Data wydania: 2023-02-15
Dodał/a opinię: Anitka_170

Zobacz opinie o książce Będę żyć

Kup książkę Będę żyć

Przekonanie
Maja Drożdż0
Okładka ksiązki - Przekonanie

Nie pozwól, aby miłość przeszła obok...   Życie Kelly to pasmo nieszczęść. Gdy umarła jej matka, młoda kobieta musiała przejąć opiekę nad siostrą i chorym...

Nie uciekaj
Maja Drożdż0
Okładka ksiązki - Nie uciekaj

Wyobraź sobie, że pewnego dnia tracisz wszystko i trafiasz do zupełnie obcego miejsca, w którym nie możesz mieć pewności, co przyniesie kolejny...