Before. Chroń mnie przed tym, czego pragnę

„Before. Chroń mnie przed tym czego pragnę” jest 5 częścią serii After. Pisana oczami Hardina. W tej części wchodzimy w życie oraz umysł głównego bohatera. Co spowoduje zdjęcie jego wszystkich masek i poznanie go bliżej.
Jest to moja pierwsza przeczytana książka z tej serii.

Chcę, żeby była szczęśliwa, spędzając ze mną czas. Chcę, żeby pragnęła mnie w ten sam nieodparty sposób, w który ja pragnę jej.

„Before” to taka książeczka na kilka wieczorów, dobrze się czytało ale nie jestem jakoś bardzo zauroczona i nie zostanę fanką twórczości Anna Todd.

Hardin główny bohater książki miał wiele powodów, żeby się pogubić i  zbłądzić i to jest pewne usprawiedliwienie jego czynów. Bardzo dobrze że, autorka poświęca dużo czasu i słów dla innych bohaterów, Molly, Steph czy Zeda. Każdy z nich dostał swój rozdział, gdzie autorka opisała ich historie i pozwoliła zrozumieć ich postępowanie. To pierwsza cześć zatytułowana „PRZED”. Druga cześć zatytułowana „PODCZAS” skupia się na emocjach Hardina do momentu kiedy Tess dowiaduje się o zakładzie. Jest jeszcze trzecia cześć „Po”.

Jej wiara w niego sprawiła, że chciał być dla niej dobry. Chciał udowodnić, że ona ma rację, a wszyscy inni się mylą. Sprawiła, że poczuł ten rodzaj nadziei, której nie czuł nigdy wcześniej. Nie wiedział nawet, że istnieje.

Niewątpliwym plusem „Before” jest to, że czyta się ją lekko. Historia opisana w książce jest moim zdaniem bardzo prosta i łatwo przewidzieć co będzie się działo dalej. Niestety ma też duży minus, którym jest bardzo wulgarny język użyty w treści. Najwięcej takich słów używa Hardin.
To obszerne tomisko polecam jednak dorosłym czytelnikom bo znajdziemy w nim bardzo dużo seksu.

Tessa wygląda na przestraszoną, a ja w milczeniu robię sobie przegląd odcieni błękitu, na który mógłbym zabarwić twarz Jace’a, dusząc go.

Myślę, że aby zrozumieć tą książkę dobrze warto przeczytać cztery wcześniejsze tomy. Nie czytałam poprzednich i dlatego sądzę, że więcej bym wyniosła z tej książki znając to co można było przeczytać w poprzednich tomach.
Nie wiem czy polecam tą książkę. Jest ciekawa jednak ja po tak dużej promocji i poleceniach oczekiwałam jednak czegoś więcej.

Autor: Anna Todd

Informacje dodatkowe o Before. Chroń mnie przed tym, czego pragnę:

Wydawnictwo: Między słowami
Data wydania: 2016-03-30
Dodał/a opinię: Marta Wróbel

Zobacz opinie o książce Before. Chroń mnie przed tym, czego pragnę

Kup książkę Before. Chroń mnie przed tym, czego pragnę

After. Płomień pod moją skórą
Anna Todd0
Okładka ksiązki - After. Płomień pod moją skórą

Życie Tessy można podzielić na to, co zdarzyło się przed poznaniem Hardina i na to, co zdarzyło się później. Kiedy Tessa zaczyna studia, jej życie wydaje...

The Darkest Moon
Anna Todd0
Okładka ksiązki - The Darkest Moon

NOWA KSIĄŻKA AUTORKI BESTSELLEROWEJ SERII AFTER Jak odzyskać blask najjaśniejszych gwiazd? Karina tęskni za Kaelem bardziej, niż jest skłonna przyznać...