Begin Again

Tom 1 cyklu Again

Allie Harper chce zacząć wszystko od nowa, zapominając o życiu według narzuconych jej zasad. Aby tego dokonać przyjeżdża na studia do Woodshill. Do szczęścia brakuje jej tylko własnego lokum. Po wielu daremnych próbach trafia do mieszkania Kadena White’a. Mimo początkowej niechęci chłopaka do Allie, decyduje się przyjąć ją jako współlokatorkę. Jednak Kaden przedstawia jej trzy zasady, których ma przestrzegać, z czego najważniejszą jest trzecia: między nami nigdy do niczego nie dojdzie. Z czasem jest im coraz trudniej trzymać się wyznaczonych reguł. Jakie konsekwencje będą musieli ponieść łamiąc jedną z nich?

Bohaterowie

Allie miała już dość perfekcyjnego życia i wreszcie podjęła jedną z najważniejszych decyzji- postanowiła żyć na własnych warunkach. W tym celu wybrała studia daleko od domu i wynajęła mieszkanie. Już pierwsze strony ukazują determinację i ambicję głównej bohaterki, która nie tak łatwo daje się spławić Kadenowi. Allie nie jest jednowymiarową postacią. W nowym życiu przeżywa wzloty i upadki, jak każdy z nas Czytając o Allie ma się wrażenie, że to zwykła dziewczyna, która kocha zapachowe świecie, nad łóżkiem ma sznur uroczych lampek a w wolnym czasie ogląda seriale z superbohaterami. I już na samym początku zapunktowała u mnie oglądając Flasha i Arrowa ioraz słuchając Thirty Seconds to Mars.

Kaden to jeden z tych bohaterów, którzy pod surową fasadą ukrywają swoją drugą twarz. Chłopak od samego początku udaje obojętnego, aroganckiego i nieprzystępnego, lecz jego nieprzystępny wizerunek topnieje wraz z upływem czasu, a między nim a Allie buduje się głębsza relacja. Ich znajomość rozwija się stopniowo i naturalnie (na całe szczęście!). W ich relacji nie brakuje zarówno zgrzytów jak i zabawnych sytuacji. Z przyjemnością czytałam jak z każdą następną stroną umacnia się ich przyjaźń i jak radzą sobie z przygnębiającą przeszłością.

Mocna stroną "Begin Again" są bohaterowie. Mona Kasten stworzyła barwne postaci, które od razu wzbudzają sympatię. Autorka postarała się, aby nie tylko Allie i Kaden intrygowali swoją osobowością, ale także bohaterowie drugoplanowi. Spencer i Dawn są ich dobrymi przyjaciółmi, których czytelnik sam chciałby mieć u swego boku.

Nieskomplikowana fabuła

Łatwo domyślić się jak potoczą się losy głównych bohaterów a mimo to książka bardzo mi się podobała. "Begin Again" ma ciekawą lecz nieskomplikowaną fabułę i jest to pozycja, którą można przeczytać w parę dni, ponieważ jest to lekka i dobrze napisana książka. Akcja toczy się wokół życia uniwersyteckiego naszych bohaterów. Książka opowiada także o wolności i podejmowaniu decyzji w zgodzie z samym sobą oraz walce z przeszłością. Nie brakuje w niej emocji, chemii i pięknej przyjaźni.

Podsumowanie

"Begin Again" to jedna z lepszych premier New Adult w tym kwartale. Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Historia Mony Kanset nie należy do zaskakujących i niepowtarzalnych, lecz na swój sposób jest ciekawa i bliska każdemu młodemu człowiekowi, który stara się żyć na własnych warunkach. Mocną stroną "Begin Again" są świetnie wykreowani bohaterowie, którzy wzbudzają sympatię oraz nienachlany i stopniowo rozwijający się związek. Jeśli szukasz książki o przyjaźni, rozczarowaniu i miłości to pomyśl właśnie o książce Mony Kasten. Już niebawem premiera drugiego tomu opowiadającego losy Spencera i Dawn.

Informacje dodatkowe o Begin Again :

Kup książkę Begin Again

Dream again
Mona Kasten0
Okładka ksiązki - Dream again

Jude Livingston straciła wszystko: oszczędności, dumę i marzenia o karierze aktorskiej. Załamana, przeprowadza się do brata do Woodshill, a tam spotyka...

Save us
Mona Kasten0
Okładka ksiązki - Save us

Czy mogą ocalić siebie? A może zniszczą się nawzajem? Ruby jest w szoku: została zawieszona przez Maxton Hall College. A co najgorsze, wszystko wskazuje...