Berło ziemi

Tom 1 cyklu Żywioły

Kurcze, ale to była emocjonująca przygoda! Tyle cierpień i bólu musiała przejść Shalia, by móc powrócić do rodzinnych stron i co? I on ich wszystkich wymordował. Sama przełykałam łzy, kiedy tuliła do piersi wątłe ciałka swoich krewnych, a on stał i patrzył z uśmiechem. Calix jest niewątpliwie najbardziej plugawym, fałszywym i bezdusznym człowiekiem. Nienawidzi niczego, co jest dobre i robi co może by zniszczyć tych, którzy mają dobre moce. Prawdziwa walka o tron, wśród oszustów i szpiegów. Kruche serduszko Shalii, które chce uchronić jedynie tych, których kocha. Wrażliwa ponad czasy i szukająca jedynie wsparcia u boku swego męża.
Pokochałam główną bohaterkę całym sercem i wciąż mam ją w głowie. Gdy ona cierpiała i moje serce biło szybciej wystukując kod jej łez. Gdy była opluwana fałszem i mnie mrowiły dłonie, by powstrzymać dręczących ją ludzi. Lecz kiedy ona czuła pierwsze namiastki miłości i w mojej głowie kotłowała się myśl, że może jednak wszystko skończy się dobrze. Galen do samego końca książki pozostaje dla mnie zagadką. Niby widzę, że jest po stronie królowej, jednak chwilami mam wątpliwości, gdy czytam opisy jego myśli, czy gestów. Chce wierzyć, że potrafi ochronić królową i zrobi dla niej wszystko, lecz pomimo jego uczuć wciąż tli się we mnie nić niepewności i takiego oczekiwania, czy znów role się nie odwrócą.
Uwielbiam język, którym pisze autorka. Zachęca nas do snucia własnych domysłów, nie pomijając żadnego z uczuć, które może odczuwać człowiek. Jej bohaterzy są bardzo wiarygodni, choć posiadają przeróżne moce. Nawet przez moment miałam w głowie ,, Czarodziejki", taki serial na tvn7. Wszystko jest tutaj rzeczywiste i takie prawdziwe. Nie mogę się doczekać, kiedy przeczytam tom drugi, bo strasznie jestem ciekawa, co się dalej stanie z żywiołami i Shalią. Odtąd nie jest już sama i wbrew wszystkiemu ma dla kogo żyć.
Okładka idealnie odzwierciedla przekaz książki i polecam ją fanom fantastyki i nawet obyczajówki, bo nie jest zwyczajną powieścią. To prawdziwe dzieło sztuki.

Informacje dodatkowe o Berło ziemi:

Wydawnictwo: Uroboros
Data wydania: 2020-09-30
Tytuł oryginału: Reign the Earth
Tłumaczenie: Emilia Skowrońska
Dodał/a opinię: Ewelina Przespolewska

Zobacz opinie o książce Berło ziemi

Kup książkę Berło ziemi

Więzy nieba
A.C. Gaughen0
Okładka ksiązki -  Więzy nieba

Była Ziemia, czas na Powietrze... Drugi tom zachwycającej tetralogii o Żywiołach, magii i walce o wolność! Aspasia, wykradziona jako dziecko od rodziców...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska