Bestie zagłady

Tom 2 cyklu Beasts of Prey

Recenzja „Bestie zagłady”

„Dobro i zło nigdy nie są proste. To kapryśne bestie, które bez przerwy zmieniają kształt, rzadko są piękne.”

„Bestie zagłady” to książka wydana w 2023r. A jej autorką jest Ayana Gray. Pisarka zadebiutowała powieścią „Drapieżne bestie” została ona bestsellerem New York Timesa oraz jest pierwszą częścią cyklu „Beasts of Prey”. „Bestie zagłady” to kolejny tom z cyklu.

Koffie po swoim poświęceniu wylądowała w zamku Fedu i teraz musi mu służyć wraz z wieloma innymi Deraja. Wszyscy mają ćwiczyć, przebiegły bóg chce wykorzystać ich moce aby mógł zniszczyć świat. Koffie nie zamierza się tak łatwo poddać, chce uciec, ale Ciernisty Gród otacza niebezpiecna mgła, pełna potworów. Aby uciec dziewczyna będzie musiała znaleźć wsparcie, ale czy komukolwiek może ufać?

Ekon w tym samym czasie próbuje uciec z Lkossy. Ścigany przez Synów Sześciu, ludzi których nazywał braćmi, teraz został uznany za zdrajcę, więc musi ich unikać. Chłopak ma plan, chce znaleźć i ocalić Koffie, ale ucieczka z miasta to nie jedne jego zmartwienie, podróż będzie ciężka, a do wszystkiego na jaw wychodzą tajemnice rodzinne Ekona. Czy chłopak poradzi sobie w tej ciężkiej podróży?

„Bestie zagłady” to zdecydowanie książka której nie czyta się nie znając pierwszego tomu. Dzięki znajomości „Drapieżnych bestii” drugi tom zyskał historię zanim jeszcze ją otworzyłam. Wiem, że można tak powiedzieć o każdym cyklu książek, ale mam wrażenie że w tym mniej wspomina się zdarzenia z pierwszego tomu przez co idzie się pogubić w histori. Bardzo spodobał mi się pomysł na tą książkę, który wydał mi się czymś nowym i bardzo wciągającym, nie mogę doczekać się kolejnej części. Wspaniała powieść o przyjaźni.

Informacje dodatkowe o Bestie zagłady:

Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2023-03-15
Tytuł oryginału: Beasts of Ruin
Tłumaczenie: Agnieszka Kalus
Dodał/a opinię: Colibri

Tagi: Fantasy dla dzieci i młodzieży

Zobacz opinie o książce Bestie zagłady

Kup książkę Bestie zagłady

Drapieżne bestie
Ayana Gray0
Okładka ksiązki - Drapieżne bestie

Debiut, którego nie można przegapić. Panafrykańska mieszanka dynamicznej, pełnej zwrotów akcji, mrocznej mitologii i nieoczekiwanej miłości. Pierwsza część...