Better than you

Historia mnie porwała od pierwszej strony. Napisana z punktu widzenia postaci daje nam całkowity obraz na relacje i stosunki, jakie panują między młodzieżą. Już wiemy, że mamy tu prawdziwą burzę charakterów. Ciekawie zostały ukazane schematy według których postępowali. Dzielili się na grupy idące po trupach do celu. Na tych, co usługują innym, tych, którzy własne zdanie mają tylko dla siebie, oraz na inteligentnych, którzy wiedzą kiedy i do kogo co mogą powiedzieć. Ale pewności siebie to mają co niemiara. Nie traktują poważnie swojego ciała. Ma im służyć do spełniania swoich potrzeb bez względu na to z kim, kiedy i gdzie. Niewiele osób posiadało tutaj prawdziwą wartość i raczej historia mogłaby być przestrogą sugerującą czego nie robić, i do czego nigdy nie dopuścić. Niby posiada tutaj główne postacie, jednak nawet te poboczne są wartością dla fabuły, jakby nikt nie mógł zostać pominięty. Wraz z początkiem książki poznamy Angelę, która mieszka w sierocińcu, lecz wygrała w programie, by móc dokształcić się w szkole dla bogatych ludzi. Zanim się tam pojawia widzimy jaka jest sytuacja w szkole i w jakim zakłamaniu tu bohaterzy żyją. Do szkoły akurat przybywają dwie uczennice i przywitać je muszą dwaj najbardziej znani chłopcy. Pierwsza znajomość kończy się nieciekawie, lecz druga sieje pewną niespodziankę. Jak wiadomo, mamy tu kilka główniejszych postaci, więc mamy ukazane w jakie układy wchodzą i jak bardzo nie wiedzą co to dla nich oznacza. Angeli ciężko jest się tam zaaklimatyzować, gdyż są tu osoby z wielkim ego, które przypominają kim jest i jak bardzo do ich świata nie pasuje. Chłopak, który ją przywitał ma dwie natury, tą, którą trzyma układ i tą, która podpowiada mu, że zaczyna coś do niej czuć. Jednak co na to sama Angela? Czy zdaje sobie sprawę do jak zepsutego świata trafiła?
Niby opowieść dla nastolatków, jednak jest w niej sporo wulgarności, szantażu i ogólnie lekcji jak przetrwać w wielkim świecie bogatych snobów. Każdy czymś się wyróżnia i nie można przerwać jej czytania. Wciąga nie tylko wdziękiem wydania, ale i scenerią w której non stop coś się dzieje. Świetne dojrzałe pióro i intrygująca fabuła. Polecam!

Informacje dodatkowe o Better than you:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2024-03-08
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 15-18 lat
Dodał/a opinię: Ewelina Przespolewska

Zobacz opinie o książce Better than you

Kup książkę Better than you

Siemowit Zagubiony