Better than you

Wychowana w sierocińcu Angela dołącza do elitarnej szkoły średniej, gdzie nastolatki z bogatych rodzin żyją według określonego kodeksu. Dziewczyna zamierza działać po swojemu, czyli po prostu skupić się na nauce. Wykorzystać jak najlepiej szansę, którą dostała od losu.
Przekraczając próg budynku Drumford, nie ma pojęcia, że czeka ją piekło. Od początku podpada najbardziej wpływowej osobie w szkole, Jess, a i reszta jej współlokatorek zdaje się nadawać na innych falach.

Gdy Angela poznaje Matta, kapitana szkolnej drużyny koszykówki, jej serce zaczyna bić szybciej. Ona również wpada chłopakowi w oko, jest tylko jeden problem…
Matt oficjalnie ma dziewczynę – królową szkoły Jess.

Czy w świecie pełnym intryg i układów jest miejsce na miłość i przyjaźń?

Pozycja idealna dla miłośników Plotkary i Szkoły dla elity.

Informacje dodatkowe o Better than you:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2024-03-08
Kategoria: Dla młodzieży
Kategoria wiekowa: 15-18 lat

Kup książkę Better than you

Better than you - opinie o książce

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2024-02-28, Ocena: 6, Przeczytałam,

🎗 „Better than you” to wspaniały debiut autorki,który przenosi czytelnika w mury elitarnej szkoły mającej wiele sekretów oraz młodzieży pozwalającej sobie na zbyt wiele.
Rozpuszczony świat bogatych dzieciaków w szkole w której rządzą pieniądze i władza doprowadza do sytuacji trudnych do zrozumienia.Pomiędzy uczniami jest walka o władzę i sławę,doprowadzając do wielu intryg.Jess jest postacią przodująca w manipulacjach innymi osobami!

🎗Postać Angelii jest pokazana w bardzo ciekawy sposób.Mimo dzielącej jej różnic z uczniami szkoły Drumford nie pozwala sobie,by inni weszli jej na głowę.Nieoczekiwana pomoc ze strony współlokatorkj budzi w niej nieopisane uczucia.A odkrywane krok po kroku zasad w szkole skłaniają ją do refleksji i grania według zasad innych

„Nie mogła uwierzyć,że wreszcie się postawiła.Tsk naprawdę,na całego.Była z siebie dumna.Nie mógł jej przestraszyć ani zniechęcić.Walczyla o siebie i o wszystkie osoby w szkole”

🎗Powieść jest rewelacyjną historią bogatej młodzieży,która w szkole nie boi się konsekwencji.Często pragną zwrócić na siebie uwagę rodziców.
To także obraz nękania innych uczniów przez elitę szkoły,którzy nie potrafią się obronić

🎗W Drumford wszystko jest możliwe.Intrygi i tajemnice wchodzą na wyższy level.A pomiędzy tym,widzimy miłość do koszykówki i plany o swoją przyszłość.To czyni książkę jeszcze bardziej ciekawszą.Z uczniami tej szkoły nie da się nudzić!

➡Ta historia jest cuuudowna!Będziecie nią zachwyceni!To odkrycie roku z gatunku YA!
Gorąco polecam🫶

Wydawnictwo: Imagine Books

Lubicie czytać młodzieżówki?
Możecie coś fajnego polecić?😁
"Better than you".
Bogata młodzież... elitarna szkoła... I każda postać z innym problemem. Dosłownie. Tam każdy borykał się z czymś innym.
Postaci było wiele. Na początku musiałam się wdrożyć, zapamiętać imiona i zaczaić kto z kim trzyma, ale myślę że poszło mi nieźle 😁
Poza tym książka podzielona jest na krótkie epizody - każdy czytamy z perspektywy innego bohatera.
Poznajemy Angelę, która z bardzo dobrymi wynikami dostaje się do tej elitarnej jednostki. I nie było jej łatwo. Na miejscu poznaje Kiarę, Samanthę i Jess. Są też Matt, Kovu i inni. (Tak swoją drogą Kiara i Kovu kojarzą mi się tylko i wyłącznie z drugą częścią Króla Lwa 🙈 Nie wiem, czy autorka zrobiła to na cześć tej bajki czy zupełnie wyszło to przypadkiem🤭😋). Jak zobaczyła Matta serce zabiło jej szybciej. Chlopak trenuje koszykówkę i... spotyka się z Jess, ale... Nie tak na poważnie, tylko dla famu... A jak sami wiecie takie intrygi nie przynoszą nic dobrego, o czym szybko się przekonują...
Powieść napisana jest prostym językiem. Znajdziemy w niej wiele dialogów, które lubię. A przez to, że każdy z bohaterów jest inny, podczas czytania nie ma czasu na nudę.
Myślę, że jeżeli ktoś lubi taką tematykę to zdecydowanie jest to książka dla Was!
Polecam!
A dodatkowo brzegi tej młodzieżówki są pięknie malowane, więc dla "sroki okładkowej" będzie to prawdziwa zdobycz 😁

Avatar użytkownika - katarzynajablonska
katarzynajablonska
Przeczytane:2024-04-12, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2024,

"Drumford nie różniło się od innych szkół na świecie. Było tak samo zepsute, bezwzględne i nieuczciwe."

Gdy Angela opuszczała mury sierocińca, by rozpocząć naukę w szkole dla wybranych w Drumford, nie mogła uwierzyć w swoje szczęście. Wydawało jej się, że wszystkie dotychczasowe kłopoty odejdą w zapomnienie. Zupełnie nie przykładała wagi do tego, że ona, uboga sierota, wcale nie pasuje do tego miejsca. Planowała skupić się na nauce, by tym samym ułatwić sobie start w dorosłe życie. Niestety los bywa przekorny. Angela bardzo szybko orientuje się, że jej założenia dalekie były od rzeczywistości. Nowa szkoła okazuje się taka sama jak placówka, w której dziewczyna uczyła się do tej pory.
Kto wie czy nie gorsza...

"Better than you" to debiutancka powieść Ann Holly, w której znajdujemy losy bogatych dzieciaków. Po szkolnych korytarzach Drumford przechadzają się zamożni uczniowie, świadomi swego statusu społecznego i materialnego, gwarantującego im nietykalność osobistą. W starciu z nimi Angela wydaje się być nikim. Fabuła tej historii ukazana jest z perspektywy różnych bohaterów, przez co mamy możliwość przyjrzeć się mającym miejsce na kartach książki wydarzeniom z kilku stron. Niestety prowadzenie narracji w ten sposób nie sprzyja nawiązaniu więzi z konkretną postacią, przynajmniej tak było w moim przypadku - żaden z bohaterów nie wzbudził mojej szczególnej sympatii. Niemal wszyscy okazali się rozpieszczonymi małolatami, perfidnie wykorzystującymi swoją pozycję społeczną. Z początku wydawało mi się, że polubię dwie nowe uczennice szkoły, jednak w miarę czytania stwierdziłam, iż jest to niemożliwe. Mam wrażenie, że ułożone dziewczyny z biegiem czasu przesiąkły atmosferą tego miejsca. W tym przypadku idealnie sprawdza sie powiedzenie: "Kiedy wlecisz między wrony..."

W powieści "Better than you" autorka ukazuje nam młodych, pozbawionych kręgosłupa moralnego ludzi, którzy pogubili się w swoim życiu. Nie posiadający wsparcia rodziny nastolatkowie często zmuszeni byli sami radzić sobie ze swoimi problemami. Takie sytuacje wymuszały na nich niewłaściwe zachowania, mające na celu ochronę dobrego imienia swojej rodziny. Oczywiście, wszystko wyglądałoby zupełnie inaczej, gdyby bohaterowie wiedli bardziej uporządkowane życie. Nie musieliby wówczas uciekać się do nieetycznych działań służących kamuflowaniu ich poczynań.

Mam trochę mieszane uczucia względem tej książki. Oczywiście, nie jest to wynikiem warsztatu autorki, pod tym względem nie mam nic do zarzucenia. Powieść napisana jest na wysokim poziomie, zupełnie nie da się wyczuć, że to debiut. Niestety, jak już wspomniałam, żadna z postaci nie wzbudziła mojej większej sympatii. W momencie gdy zaczynałam żywić do kogoś cieplejsze uczucia, ta osoba robiła coś, co całkowicie przekreślało jej notowania. Kojarzycie serial "Słodkie kłamstewka" i "Plotkarę"? Ta książka bardzo przypomina mi te amerykańskie produkcje. I choć fajnie się czyta/ogląda takie historie, trochę mnie one uwierają i żadnym wypadku nie chciałabym znaleźć się w miejscu, o którym one traktują.

Podsumowując, "Better than you" to dobrze napisana powieść, jednak chyba nie do końca trafia w mój gust czytelniczy. Były momenty, że ta powieść naprawdę mnie wciągała, jednak nie poczułam mocniejszej więzi z bohaterami, która sprawiłaby, że ich losy bardziej by mnie zaangażowały. Owszem, odczuwałam różne emocje, jednak w przeważającej części była to złość pomieszana z litością. Największą sympatię wzbudziła we mnie Angela, ale jej przemiana trochę mnie przeraża. Jednak może się mylę i ta bohaterka jeszcze mnie zaskoczy?
Z chęcią się o tym przekonam.

Moja ocena 7,5/10.

Avatar użytkownika - W_drugim_swiecie
W_drugim_swiecie
Przeczytane:2024-04-21,

Do elitarnej szkoły średniej,gdzie nastolatki żyją według określonego kodeksu dołącza Angela, która została wychowana w sierocińcu.

Dziewczyna nie zamierza się podporządkować,chce żyć na swoich zasadach i przede wszystkim skupić się na nauce. Jednak nie wiedziała, o tym że gdy przekroczy próg Drumford zacznie się dla niej piekło. Podpada czołowym osobom w szkole.

Jednak poznaje Matta,kapitana szkolnej drużyny koszykówki. Od razu padają sobie w oko jednak jest pewien problem. Chłopak ma dziewczynę - królową szkoły Jess.

Czy w świecie pełnym układów jest szansa na miłość?

♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️♠️

Lubicie serial “Plotkara”? Jeśli tak to ta książka jest zdecydowanie dla was.

Ja osobiście nie oglądałam serialu więc do książki miałam neutralne podejście. Mimo wszystko dość mocno nastawiłam się na dobrą historię. Gdy zaczęłam czytać odrobinę się rozczarowałam.

Totalnie nie mogłam się połapać w postaciach. Nie mogłam ułożyć ich sobie w głowie przez co nie wyciągnęłam się w tą historię tak jak planowałam na początku.

Gdy wreszcie wiedziałam kto jest kim i jakie cechy go prezentują nużyła mnie fabuła. Przez pół książki miałam wrażenie że czytam o niczym.

Dni w szkole przeplatane odpowiednimi jak na wiek bohaterów sytuacjami.

Były momenty w których miałam zaskoczenie jednak było to chwilowe.

Duży plus tej książce należy się za przedstawienie historii z różnych perspektyw bohaterów przez co akcja była urozmaicona.

Przeczytałam, nie była zła jednak nastawiłam się na wiele bum. Nie wykluczam że te bum dostanę w drugim i trzecim tomie które planuję przeczytać.

Nie najlepsza i nie najgorsza książka w tym roku. Myślę że jestem w stanie polecić ale z nie nastawieniem się na akcje

pędzącą w zawrotnym tempie.

Avatar użytkownika - Anitka_170
Anitka_170
Przeczytane:2024-04-09, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

„Nagle poczuł się zmęczony. Potwornie przygnieciony ciężarem odpowiedzialności, jaka spoczęła na jego barkach. Jak to się stało, że niewinne kłamstwo przejęło kontrolę nad jego życiem?”

Angela dostała swoją szansę na naukę w prestiżowej szkole dla dzieci elity. Przekonana jest, że tam rozpocznie nowy etap i zazna spokojnego życia innego niż w sierocińcu. Rzeczywistość okaże się jednak brutalniejsza, ale czy na pewno? Ludzie i otoczenie może się zmieniło, ale zasady pozostają te samy.

Jak potoczą się losy dziewczyny? Czy przetrwa?

Książka skusiła mnie hasłem, że spodoba się ona fanom serialu „Plotkara”. Swego czasu uwielbiałam ten serial, więc ciekawa byłam jak autorka, poradzi sobie z tym zagadnieniem. Tym bardziej że to debiut literacki.

Do tego dochodzi piękne wydanie, które współgra z okładką, tworząc dzieło, obok którego nie można przejść obojętnie.

Dopadł mnie ostatnio zastój czytelniczy, a historia uczniów z Drumford okazała się na to lekiem. Z zapartym tchem śledziłam losy bohaterów. Pojawia się kilka głównych postaci i każda z nich ma swoje przemyślenia, które możemy poznać. Lubię jak autor, nie ogranicza się do perspektywy, tylko jednej osoby.

Do tego autorka ma lekki i przyjemny styl, dzięki któremu przez książkę wręcz się płynie. W moim przypadku to była lektura na jeden wieczór. I chcę więcej, o wiele więcej.

Intrygowały mnie sekrety bohaterów. Każdy z nich miał swoje własne demony, które próbował ukryć, lecz nie zawsze wychodziło to z dobrym skutkiem. W tej społeczności na każdym kroku trzeba mieć się na baczności, bo nigdy nie wiesz, czy ktoś Cię nie obserwuję.

„Wręczył jej swój telefon. Na wyświetlaczu było otwarte zdjęcie. Jej zdjęcie. Przełknęła ślinę, a przerażenie rosło w niej wraz z każdym kolejnym ujęciem. Ktoś zabawił się w niezłego paparazzi”.

Zakończenia totalnie się nie spodziewałam. Myślałam, że wiem już, co się stanie, a jednak autorce udało się mnie zaskoczyć. Z niecierpliwością czekam na kolejny tom. Coś czuję, że prawdziwa gra dopiero się rozpoczęła.

Lubicie sięgać po młodzieżówki? Jeśli tak to jaki gatunek? Książka "Better than you" zaintrygowała mnie opisem. Kiedy otrzymałam przesyłkę dodatkowo okazało się, że jest pięknie wydana. Barwione strony robią tu genialną robotę wraz z okładką. Czy jednak treść jest równie dobra?

Angela wychowuje się w sierocińcu. Tu przechodzi tzw. szkołę życia. Szykany, poniżanie przez "koleżanki" sprawia, że nic nie jest w stanie zepsuć jej radość z szansy, jaka dał jej los. Ostatni rok szkoły spędzi w elitarnej szkole. Po niej ma szansę na dobre studia ale przede wszystkim stanie się dorosła i nie wróci do sierocińca. Jednak już na samym początku okazuje się ze nawet w takiej elitarnej szkole nie jest pięknie i idealnie. Tu też są ofiary i ich prześladowcy. Angela trafia w sam środek afer z udziałem uczniów. Czy dobrze oceni kto jest ta dobra a kto złą osobą? Czy odnajdzie się w tym wszystkim?

Historia jest nietuzinkowa. Przede wszystkim mamy tu coś, co dla mnie jest nowością chociaż nie do końca. Po pierwsze mamy tu fabułę nieskupioną na głównych bohaterach. Rozdziały są długie podzielone na pomniejsze części tytułowane imionami poszczególnych bohaterów. To, co jeszcze wyróżnia to, że nie jest to typowa perspektywa pisana  jakby przez dana postać. Pisana jest w trzeciej osobie nie pierwszej. Fabuła jest tak napisana, że mam mieszane uczucia. Całość to coś, z czym spotykam się po raz pierwszy. Mnogość perspektyw sprawia, że nie do końca wszystko do siebie pasuje. A może to pozory? Wątki się mieszają, nie są w pełni wyjaśnione i nie do końca wszystko da się zrozumieć. Autorka ma świetne pióro i historia ma w sobie to coś, co sprawi, że czytamy ja szybko. Do tego autorka zaserwowała nam tak wątki, że wszystko się miesza, mamy tu nie jedna a kilka różnych intryg, nie do końca mamy od razu odkryte kto jest kim.

Jeśli chodzi o postacie w tej historii to są one świetnie wykreowane. Muszę przyznać, że nie było tu ani jednej postaci, która bym rozszyfrowała od początku do końca. Autorka tak sprytnie manipuluje wszystkim intrygami, tajemnicami, watkami, że z każdy rozdziałami się gubiłam na nowo. Nawet postać Angeli mnie zaskoczyła. Przede wszystkim napięcie i zmiany akcji powodują, że nabieramy apetytu, by odkryć wszystkie karty już tu i teraz.

Na koniec zakończenie. Tu mamy coś, co uwielbiam i jednocześnie nienawidzę. Po pierwsze autorka wykreowała nam niejako zakończenie tak, że jak myślimy już, że jest fajnie, wszystko się każdemu powoli układa to jest nieoczekiwany zwrot akcji. I tu właśnie duży plus przez całą książkę. Akcja dzieje się w murach elitarnej szkoły. Uczniowie uczą się i mieszkają na jej terenie ze wszelkimi udogodnieniami, jaki np/ kino, kosmetyczki, fryzjer itp. Ale mają jeden zakaz. To, co dzieje się w murach szkoły w niej ma pozostać. Ale pojawia się tzw. kret. To, co się dzieje w szkole zaczyna wyciekać poza mury. Dlatego i zakończenie musi mieć swój nieoczekiwany zwrot, w którym ktoś namieszał w szykach bohaterów. I wiecie co? Ja kompletnie nie umiem powiedzieć kto jest ta osoba. Autorka tak nami zamotała, że kompletnie nie umiem określić kto jest tym złą a kto dobrą postacią. Czy to Jess? A Może Greta? A może bliźniaczki Kiki lub Viki? A może któryś z męskiego grona uczniów, ktoś o kim wogóle nie pomyślałam? Nawet nie domyślacie się ilu może być potencjalnych osób, które mogły to zrobić. Niestety musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać na tom 2, a potem  trzeci. Ciekawi co takiego się wydarzyło? Jeśli tak to zapraszam do lektury. Polecam

[Reklama] Wydawnictwo Imagine Books

Szkolna rzeczywistość i walka o tytuł króla i królowej czasami przyjmuje zaskakującą i mrożącą krew w żyłach sytuację. Granice zostają przekroczone a z ich skutkami wcześniej czy później przyjdzie pora się zmierzyć. Tylko wszystko zostało przemyślane?
   Debiut Ann Holly to powieść, której akcja toczy się w murach elitarnej szkoły. Szkoły dla bogaczy, których zachowanie nie raz budzi grozę. Uważają, że mogą wszystko. A przede wszystkim, że nie czeka na nich żadna kara. Są młodymi bogami.
    Tytuł powieści idealnie oddaje tło wydarzeń. Pokazuje dobitnie, jak śmietanka towarzyska traktuje biedniejszych od siebie. To jak są traktowani woła o pomstę do nieba.
    Fabuła prowadzona jest oczyma kilkorga bohaterów. Mamy tu nie tylko kapitana szkolnej drużyny sportowej i uzdolnionej wychowanki domu dziecka. Przyjrzymy się także uważnie jak widzą daną sytuację główna prowodyrka Jess, nieprzewidywalny Dave, Kiara czy Kovu. Osobiście wolę bez podziałów a jeśli już są, to okiem dwójki osób. Aby bo prościej i mniej skomplikowanie. Tu niestety właśnie tak dla mnie było.
    Motyw walki o koronę królowej w pewnej chwili przeszedł moje wyobrażenia. Akcja stała się mroczna i niebezpieczna. To co się tutaj działo powodowało, że włos się jeżył. Brutalność budziła grozę i niedowierzanie. Bardzo mocne.
    Jak na debiut to bardzo dobrze napisana powieść. Naszpikowana pełną paletą emocji. Zaskakująca, nieprzewidywalna i wciągająca. Autorka ma fajny styl. Lekki, przyjemny i plastyczny. Książkę czytało mi się szybko. Zdecydowanie jest warta uwagi.

Polecam

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2024-03-05, Ocena: 6, Przeczytałam,

Historia mnie porwała od pierwszej strony. Napisana z punktu widzenia postaci daje nam całkowity obraz na relacje i stosunki, jakie panują między młodzieżą. Już wiemy, że mamy tu prawdziwą burzę charakterów. Ciekawie zostały ukazane schematy według których postępowali. Dzielili się na grupy idące po trupach do celu. Na tych, co usługują innym, tych, którzy własne zdanie mają tylko dla siebie, oraz na inteligentnych, którzy wiedzą kiedy i do kogo co mogą powiedzieć. Ale pewności siebie to mają co niemiara. Nie traktują poważnie swojego ciała. Ma im służyć do spełniania swoich potrzeb bez względu na to z kim, kiedy i gdzie. Niewiele osób posiadało tutaj prawdziwą wartość i raczej historia mogłaby być przestrogą sugerującą czego nie robić, i do czego nigdy nie dopuścić. Niby posiada tutaj główne postacie, jednak nawet te poboczne są wartością dla fabuły, jakby nikt nie mógł zostać pominięty. Wraz z początkiem książki poznamy Angelę, która mieszka w sierocińcu, lecz wygrała w programie, by móc dokształcić się w szkole dla bogatych ludzi. Zanim się tam pojawia widzimy jaka jest sytuacja w szkole i w jakim zakłamaniu tu bohaterzy żyją. Do szkoły akurat przybywają dwie uczennice i przywitać je muszą dwaj najbardziej znani chłopcy. Pierwsza znajomość kończy się nieciekawie, lecz druga sieje pewną niespodziankę. Jak wiadomo, mamy tu kilka główniejszych postaci, więc mamy ukazane w jakie układy wchodzą i jak bardzo nie wiedzą co to dla nich oznacza. Angeli ciężko jest się tam zaaklimatyzować, gdyż są tu osoby z wielkim ego, które przypominają kim jest i jak bardzo do ich świata nie pasuje. Chłopak, który ją przywitał ma dwie natury, tą, którą trzyma układ i tą, która podpowiada mu, że zaczyna coś do niej czuć. Jednak co na to sama Angela? Czy zdaje sobie sprawę do jak zepsutego świata trafiła?
Niby opowieść dla nastolatków, jednak jest w niej sporo wulgarności, szantażu i ogólnie lekcji jak przetrwać w wielkim świecie bogatych snobów. Każdy czymś się wyróżnia i nie można przerwać jej czytania. Wciąga nie tylko wdziękiem wydania, ale i scenerią w której non stop coś się dzieje. Świetne dojrzałe pióro i intrygująca fabuła. Polecam!

Avatar użytkownika - glinka_54_czyta
glinka_54_czyta
Przeczytane:2024-03-18, Ocena: 6, Przeczytałem,

?Recenzja?

Premiera 08.03.2024 r.

,, Better than you" - Ann Holly

Współpraca reklamowa z @wydawnictwo_imaginebooks

Elitarna szkoła dla bogatych dzieciaków, którzy maja się dobrze bawić, ale tak żeby nie narobić wstydu rodzinie. Toksyczne relacje, udawane znajomości, sztuczne uśmiechy, a za plecami zostaje wbity nóż. W taki towarzystwie przyjdzie uczuć się Angeli.
Nie ma tu dwóch głównych bohaterów tak jak w dotychczasowych historiach. Tutaj jest ich wielu. Każdego została przedstawiona perspektywa i historia, która akurat jego dotyczy. Nie wszystkie się łączą, niektóre są zupełnie odrębne, ale wszystkie łączy jedno: udawanie. Każde z nich udaje, chowa się przed innymi, skrywa tajemnice, które gdy ujrzą światło dzienne, to może powodować duże konsekwencje. Dla tej szkoły ważne jest dobre imię. Dzieciaki mogą robić co chcą, ale ich problemy są zamiatane pod dywan. Wszystko jest tuszowane w taki sposób żeby nikt się o niczym nie dowiedział. Nawet gdy są jawne oznaki przemocy, to często ofiara jest temu winna, a prowodyr jest bezpodstawnie oskarżony. Nie ma sprawiedliwości, liczy się sława, pieniądze, a nie dzieci i ich dobro.

Autorka pokazała toksyczność jaka tworzy się w murach tej szkoły. Ciężko znaleźć prawdziwych przyjaciół. Każdy może być oskarżony o to czego nie zrobił. Liczne plotki niszczą życie wszystkim. Bogatsi maltretują młodszych i słabszych. Czerpią z tego dziką satysfakcję. Oczywiście nie wszyscy są tacy. Znajdą się ludzie, którzy są mili i dobrzy, ale posiadają wiele tajemnic. Angela ma to szczęście, że zaskarbia sobie uwagę i przyjaźń dziewczyny, która jest twarda, ale ma też swoje tajemnice i pragnienia.

Wątek miłosny jest przedstawiony w wielu parach i każdy składa się z różnych problemów i przeszkód. Najgorsze w tym wszystkim są kłamstwa i plotki. Jedno ziarenko potrafi dać wiele złych plonów. Jednak został bardzo ciekawie przedstawiony. Perypetie każdej pary czytałam z wielkim zapałem i nie mogłam się aż doczekać co się tam dalej wydarzy, albo co skrywają. Ludzie tutaj wolą sensacje od prawdy. Lepsze jest mieszanie ludzi  z błotem niż poznanie ich. Autorce udało się pokazać tę toksyczność, ale udowodniła, że czasem osoby najbliższe mogę najbardziej skrzywdzić. Moim zdaniem te dzieciaki nie są złe z wyboru, tylko to przez rodziców i ich niewyobrażalne wymagania. Pojawi się parę wątku z ich udziałem, jest ich niewiele, ale to wystarczyło aby dostrzec, że to oni tworzą potwory, a biedne dzieci nie mogą wyjść spod ich szponów.
Ta książka jest o nastolatka i ich problemach, ale i dojrzały czytelnik może się przy niej zrelaksować i odrobinę odczuć co przeżywają trochę młodsi ludzie. Daj się wciągnąć w wir problemów, kłamstw, pozerstwa, bogactwa i plotek. Tu nic nie jest takim jak by się wydawało. A tajemnica może zniszczyć wszystko.
10/10?

Angela jest wychowanką domu dziecka, która dostaje niesamowitą szansę od losu, dostaje się do szkoły dla elit .. Jak się odnajdzie w tym gronie? Przecież w tej szkole dzieciaki to sypią kasą, chwalą się osiągnięciami rodziców... A czy sami coś osiągną?
Angela poznaje i dobre osoby i te mniej sympatyczne... W dodatku jest też on... Pewien chłopak z którym dziewczyna może pograć w koszykówkę... ?..

Jednak stop! Nie nastawiajcie się na historię na Angeli i tajemniczym chłopaku, to wspólna historia uczniów szkoły Drumford. Właśnie na tym polega jej fenomen, czyli dosłownie tak jak w plotkarze..

Każda z postaci występujących w tej historii, ma za sobą jakąś historię, nic nie jest tu czarno-białe. Są osoby, które pokochacie, i są te które znienawidzicie.. ale są też takie na których ja się zawiodłam ?. Czekam na kolejny tom, by naprawiły swój błąd!

To wielowątkowa historia: miłości, przyjaźni, problemów, bogactwa.. to ukazanie też tej ciemnej strony sfer wyższych... Trudne relacje... Czy można tam komuś ufać? Jak przetrwać rok nauki w takim towarzystwie?

Ogromne brawa dla Autorki, za pomysł! Za to, że mimo tego jak mocno zakręciła losy bohaterów nie pogubiła się w tym. Widać, że książka jest dopracowana. Nawet ten wątek z koszykówką, jest pokazany prawdziwie.. pewne kwestie dotyczące gry są opisane, zasady i reguły, a nie tylko " grali w kosza". Brawo brawo brawo! Dodatkowo bardzo wciągający styl pisania, który nie pozwala się oderwać! ? Chciałabym zdecydowanie więcej czytać takich książek... ? Są też mocno intrygujące wątki bardzo gorące i zakazane... Które chciałabym, by zostały rozwinięte ?

Zdecydowanie potrzebuję drugiego tomu! ?

Za pierwszą kulisą
Mirosława Łukaszewicz